Emisie znížili o 90 % a zvíťazili v celoeurópskej súťaži

23.06 2017, TASR

Projekt vykurovania v Trebišove s využitím obnoviteľných zdrojov sa stal víťazom tohtoročnej celoeurópskej súťaže energetických projektov.

Litva považuje atómovú elektráreň v Bielorusku za hrozbu

16.06 2017, TASR

Litva vyhlásila, že bieloruská atómová elektráreň vo výstavbe predstavuje hrozbu pre túto pobaltskú republiku. Litovskí zákonodarcovia dnes odhlasovali, že zariadenie ležiace približne 50 kilometrov od hlavného mesta Vilnius predstavuje hrozbu pre životné prostredie, kvalitu života i zdravie verejnosti, informuje agentúra AP.

Veľký Meder kúri termálnou vodou z vrtu hlbokého takmer 2,5 kilometra

26.05 2017, TASR

Centrum pre využívanie geotermálnej energie dnes slávnostne otvorili vo Veľkom Mederi, ktorý je od októbra 2016 štvrtým mestom na Slovensku využívajúcim ekologický systém verejného vykurovania termálnou vodou.

Sýrsky utečenecký tábor v Jordánsku bude prvý poháňaný čistou energiou

18.05 2017, TASR

Tábor sýrskych utečencov v Jordánsku Azrak sa dnes stal prvým takýmto zariadením na svete, ktoré je zásobované čistou elektrickou energiou. Informoval o tom Úrad vysokého komisára pre utečencov (UNHCR).

V černobyľskej zóne odcudzenia budujú solárne elektrárne

02.05 2017, TASR

V tzv. černobyľskej zóne sa začala výstavba prvej solárnej elektrárne. Uplynulú sobotu o tom na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook informoval ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman.

SaS: Vyzýva L. Sólymosa, aby skontroloval prevádzku Elektrárne Nováky

01.03 2017, TASR

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) by mal čo najskôr vykonať kontrolu na prevádzke Elektrárne Nováky.

Bešeňová: Obyvatelia vyhrali boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne

22.02 2017, TASR

Obyvatelia dolnoliptovskej obce Bešeňová neďaleko Ružomberka vyhrali niekoľkoročný boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne na rieke Váh. Definitívne ju zamietlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR s odôvodnením, že Váh je od Bešeňovej po Kraľovany chránený ako územie európskeho významu.

Greenpeace v Paríži protestovala proti jadrovej politike spoločnosti EdF

15.12 2016, TASR

Skupina približne 30 aktivistov organizácie Greenpeace dnes zablokovala vchod do budovy energetickej spoločnosti Électricité de France (EdF), ktorá vo Francúzsku prevádzkuje aj jadrové elektrárne.

Prvé biomasové logistické centrum otvoria v Kysuckom Lieskovci

28.11 2016, TASR

Prvé slovenské biomasové logistické centrum otvoria v stredu 30. novembra v Kysuckom Lieskovci počas záverečnej konferencie projektu Biomasové Logistické Centrum. TASR o tom informovala Kristína Wimmerová z BIOPEL, a. s.

M. Šefčovič: SR by mala znížiť emisie v doprave a poľnohospodárstve o 12 %

21.07 2016, TASR

Európska komisia (EK) predstavila nový balík opatrení na zníženie uhlíkových emisií a urýchlenie prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo EÚ. Podpredseda EK pre energetickú úniu Maroš Šefčovič pre TASR spresnil, že táto iniciatíva pre Slovensko znamená zníženie emisií o 12 percent v sektoroch dopravy, poľnohospodárstva a energetickej účinnosti budov.