SaS: Vyzýva L. Sólymosa, aby skontroloval prevádzku Elektrárne Nováky

01.03 2017, TASR

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) by mal čo najskôr vykonať kontrolu na prevádzke Elektrárne Nováky.

Bešeňová: Obyvatelia vyhrali boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne

22.02 2017, TASR

Obyvatelia dolnoliptovskej obce Bešeňová neďaleko Ružomberka vyhrali niekoľkoročný boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne na rieke Váh. Definitívne ju zamietlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR s odôvodnením, že Váh je od Bešeňovej po Kraľovany chránený ako územie európskeho významu.

Greenpeace v Paríži protestovala proti jadrovej politike spoločnosti EdF

15.12 2016, TASR

Skupina približne 30 aktivistov organizácie Greenpeace dnes zablokovala vchod do budovy energetickej spoločnosti Électricité de France (EdF), ktorá vo Francúzsku prevádzkuje aj jadrové elektrárne.

Prvé biomasové logistické centrum otvoria v Kysuckom Lieskovci

28.11 2016, TASR

Prvé slovenské biomasové logistické centrum otvoria v stredu 30. novembra v Kysuckom Lieskovci počas záverečnej konferencie projektu Biomasové Logistické Centrum. TASR o tom informovala Kristína Wimmerová z BIOPEL, a. s.

M. Šefčovič: SR by mala znížiť emisie v doprave a poľnohospodárstve o 12 %

21.07 2016, TASR

Európska komisia (EK) predstavila nový balík opatrení na zníženie uhlíkových emisií a urýchlenie prechodu na nízkouhlíkové hospodárstvo EÚ. Podpredseda EK pre energetickú úniu Maroš Šefčovič pre TASR spresnil, že táto iniciatíva pre Slovensko znamená zníženie emisií o 12 percent v sektoroch dopravy, poľnohospodárstva a energetickej účinnosti budov.

Japonsko predĺžilo o 20 rokov činnosť dvoch jadrových reaktorov

20.06 2016, TASR

Japonský jadrový regulačný úrad povolil predĺženie činnosti dvoch starnúcich jadrových reaktorov v elektrárni Takahama na pobreží Japonského mora o 20 rokov.

Ochranári informovali L. Sólymosa o vážnom stave ukrajinských jadrových reaktorov

02.06 2016, TASR

Ochranári doručili ministrovi životného prostredia Lászlóovi Sólymosovi (Most-Híd) list, v ktorom ho informujú o podľa nich závažnej situácii jadrových reaktorov na Ukrajine a vyzývajú ho, aby konal.

MH SR: Otepľovanie mení ekonomiku SR

25.05 2016, TASR

Klimatické zmeny znamenajú veľkú výzvu aj pre ekonomiku a priemysel SR. Slovensko ako priemyselná krajina plní ciele v rámci EÚ, ktorá je lídrom v oblasti boja proti globálnemu otepľovaniu.

Slovensko zaznamenalo najvyšší nárast emisií v celej Únii

05.05 2016, Euractiv.sk

Európska únia vypustila v roku 2015 o 0,7 percenta viac oxidu uhličitého ako predvlani, odhadol Eurostat.

Belgicko bude všetkým svojim obyvateľom preventívne distribuovať jódové tabletky

29.04 2016, TASR

Belgické úrady rozhodli, že jódové tabletky, ktoré sú schopné zoslabiť účinok radiácie na ľudský organizmus, budú rozdávať všetkým obyvateľom krajiny.