L. Sólymos: Environmentálna výchova žiakov je kľúčový pilier na ochranu prírody

22.06 2018, TASR

Bratislava, 22. júna (TASR) – Environmentálna výchova pre žiakov základných škôl je kľúčovým pilierom na budovanie povedomia ľudí o ochrane životného prostredia a trvalo udržateľnom rozvoji.

Vysoké Tatry: Školáci budú po roku opäť súťažiť o putovnú sovu

19.06 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 18. júna – Žiaci základných škôl od Oravy až po Pieniny si v utorok 19. júna po roku opäť otestujú vedomosti v súťaži Putovná sova. Jej usporiadateľom sú Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP).

SAŽP: Lokality UNESCO pozná najlepšie žiačka zo Serede

14.06 2018, TASR

Banská Bystrica, 13. júna - Lokality UNESCO najlepšie pozná žiačka zo Serede. Potvrdili to výsledky XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl EnvirOtázniky, ktorej hlavnou témou boli lokality UNESCO na Slovensku a vo svete.

Lokality UNESCO najlepšie pozná žiačka zo Serede

13.06 2018,

Potvrdili to výsledky XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl EnvirOtázniky, ktorej hlavnou témou boli lokality UNESCO na Slovensku a vo svete. 

Humenné: Žiaci sa v múzeu učili, ako menej zaťažiť životné prostredie plastami

11.06 2018, TASR

Humenné, 8. júna – Žiaci základných a stredných škôl sa vo Vihorlatskom múzeu v Humennom učili, ako menej zaťažiť životné prostredie plastovým odpadom. Interaktívny vzdelávací cyklus Eko dni tam pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia, ktorý si verejnosť pripomína 5. júna, pripravili po tretí raz.

Oslávte svetový deň životného prostredia s jubilujúcou SAŽP

05.06 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia pozýva širokú verejnosť 8. júna 2018, od 10.00 do 17. hod., na banskobystrické Námestie SNP, kde si podujatím Svetový deň životného prostredia pripomenie štvrťstoročie svojej činnosti. Spolu s partnermi pripravuje zaujímavý a inšpiratívny program zameraný na ochranu a tvorbu životného prostredia, ktorá je hlavnou úlohou jubilanta. Nad podujatím prevzal záštitu Ján Nosko, ako primátor mesta, v ktorom má SAŽP svoje hlavné sídlo.

Klimatické zmeny Očami detí

01.06 2018,

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo dnes (1. júna 2018) novú národnú fotografickú súťaž pre deti a mládež Očami detí. Cieľom jej prvého ročníka, ktorý organizačne zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia, je aby prostredníctvom snímok z fotoaparátu zaznamenali ako klimatické zmeny vplývajú na životné prostredie a kvalitu nášho života, alebo akými činnosťami a aktivitami vieme ich dopad zmierniť alebo zvrátiť.

Najlepším mladým zoológom Slovenska je Tomáš Markech zo Zvolena

01.06 2018, TASR

Bojnice, 31. mája - Najlepším mladým zoológom Slovenska je Tomáš Markech zo Zvolena. Stal sa absolútnym víťazom druhého ročníka Slovenskej Zoo Lympiády, v súťaži dominovali aj jeho dvaja súrodenci, informovala vo štvrtok TASR hovorkyňa Národnej zoologickej záhrady Bojnice Simona Kubičková.

Súťaž Budúcnosť sveta upozornila na dôležitosť ochrany životného prostredia

25.05 2018, TASR

Bratislava, 24. mája – Témy ochrana prírody, recyklácia, využitie moderných technológií a zabránenie znečisťovaniu ovzdušia dominovali tretiemu ročníku výtvarnej súťaže Budúcnosť sveta. Žiaci základných škôl (ZŠ) a gymnázií svojimi prácami upozornili, že životné prostredie považujú pre svoju budúcnosť za dôležité.

Košice: Žiaci ZŠ sa v rámci Botanikiády oboznámia s rôznymi rastlinami

17.05 2018, TASR

Košice, 16. mája - So známymi i menej známymi rastlinami, ktoré je možné využiť aj ako potraviny, sa oboznámia žiaci základných škôl v rámci Botanikiády. Deviatykrát ju organizuje Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Linda Babušík Adamčíková.