ZELENÝ SVET a MÚDRA PRÍRODA v znamení ZMENY ČI PREMENY?

20.11 2017,

Slovenská agentúra životného prostredia opäť organizačne zastrešuje 23. ročník Medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže ZELENÝ SVET 2018 a jej mladšej odnože - 6. ročníka literárnej súťaže  MÚDRA PRÍRODA 2018. Súťažné práce majú odrážať pohľad mladých ľudí na tému ZMENY či PREMENY?

Ochranárske združenia vyzývajú predsedov VÚC na podporu envirovýchovy

16.11 2017, TASR

Bratislava, 15. novembra - Zástupcovia Siete environmentálno-výchovných organizácií Špirála a Slovenského ochranárskeho snemu (S-O-S) sa obrátili na novozvolených predsedov samosprávnych krajov s výzvou, aby venovali zvýšenú pozornosť environmentálnej výchove, vzdelávaniu a osvete (EVVO).

Zážitkovú cenu získali RYBIČKY za najviac nájdených lokalít s inváznymi rastlinami

09.11 2017,

Pod názvom RYBIČKY sa do 2. kola súťaže Invázne druhy rastlín zapojila dvadsaťčlenná prieskumná skupina žiakov 5. -  8. ročníkov Základnej školy Fraňa Kráľa zo Žarnovice spolu s vedúcou pedagogičkou Monikou Melišovou.

Pezinok: Tour Ekotopfilm - Envirofilm prinesie päť filmov aj diskusiu s tvorcami

23.10 2017, TASR

Bratislava/Pezinok, 21. októbra – Mesto Pezinok sa stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou na svete. Do mesta zavíta jeho 44. ročník v pondelok 23. októbra.

Štát, firmy a neziskové organizácie spoja sily pri ekovzdelávaní detí

19.10 2017,

Ministerstvo životného prostredia vytvorilo dlhodobý nástroj na financovanie environmentálnych vzdelávacích aktivít na Slovensku. Zelený vzdelávací fond takýmto spôsobom prvýkrát prepojil štátny, súkromný a neziskový sektor. Už od zajtra môžu neziskové organizácie podávať žiadosti o podporu svojich projektov. Spolu s príspevkom zeleného rezortu je im v súčasnosti k dispozícii celková suma 130-tisíc EUR.

Košice: Školy s dobrovoľníkmi zrealizovali v kraji projekty ekologickej súťaže

18.10 2017, TASR

Košice, 17. októbra - Základné školy (ZŠ) v Rejdovej, Dobšinej a Rakovci nad Ondavou uspeli v celoslovenskom enviromentálnom projekte Tatranskí rytieri. V kategórii realizovateľný projekt sa umiestnili na prvých troch miestach. Víťazné školy si svoju výhru užili na triednom výlete v Tatrách a okrem toho sa ich projektové plány v uplynulých dňoch aj reálne vybudovali.

Zvolen:Detská lesnícka univerzita bude v tomto školskom roku vzdelávať 46 žiakov

17.10 2017, TASR

Zvolen, 16. októbra - Dnešok sa pre 46 šiestakov zo základných škôl vo Zvolene, Banskej Bystrici, Badíne, Sliači a Vígľaši začal inak ako bežný školský deň. Stali sa totiž študentmi 8. ročníka Detskej lesníckej univerzity.

Liptovská vodárenská spoločnosť vyhlásila literárnu súťaž pre stredoškolákov

15.10 2017, TASR

Liptovský Mikuláš, 11. októbra - Voda ako súčasť každodenného života je názov druhého ročníka literárnej súťaže pre študentov stredných škôl, osemročných gymnázií a stredných odborných učilíšť, ktorú vyhlásila Liptovská vodárenská spoločnosť (LVS).

Certifikát Zelená škola získalo dnes 110 škôl, podporiť ich prišiel aj prezident

06.10 2017, TASR

Zvolen, 5. októbra - Celkom 110 certifikátov najväčšieho environmentálno-vzdelávacieho programu na Slovensku - Zelená škola, dnes odovzdali zástupcom úspešných škôl počas slávnosti v aule Technickej univerzity (TU) vo Zvolene.

Inovatívny projekt chce pomôcť s výukou envirovýchovy na školách

26.09 2017, TASR

Bratislava, 24. septembra - S výučbou základných tém environmentálnej výchovy chce pomôcť inovatívny projekt Misia modrá planéta s Kozmixom od neziskovej organizácie Edulab. Je určený žiakom tretieho a štvrtého ročníka základných škôl. Kapacita projektu sa vyčerpala za 24 hodín, keď sa prihlásilo 350 škôl.