Študenti a problematika environmentálnych záťaží

12.10 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) zorganizovala v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity Komenského (PRIF UK) v Bratislave v poradí už tretiu tohtoročnú exkurziu určenú študentom, doktorandom a pedagógom vysokých škôl.

O vtáctve sa deti môžu učiť s pomocou nových vzdelávacích materiálov

08.10 2018, TASR

Bratislava, 4. októbra - Mottom nového vzdelávacieho programu o vtáctve je učiť sa o prírode v prírode. Pre materské a základné školy ho vytvorili odborníci a pedagógovia z Poľska, Čiech, Slovenska, Macedónska, Španielska a Írska. Súčasťou je aj mobilná aplikácia o migrácii najznámejších sťahovavých vtákov.

Bratislava: Účastníci šiestich krajín sa zaoberajú recykláciou odpadov

14.09 2018, TASR

Bratislava, 13. septembra – V rámci vzdelávacieho projektu Erasmus+ sa v Bratislave v týchto dňoch zišli zhruba tri desiatky účastníkov zo šiestich krajín. Témou projektu je recyklácia a znižovanie odpadov. TASR o tom informovala Diana Jašeková z občianskeho združenia Youth for Equality, ktoré medzinárodný projekt organizuje.

L. Sólymos: Environmentálna výchova žiakov je kľúčový pilier na ochranu prírody

22.06 2018, TASR

Bratislava, 22. júna (TASR) – Environmentálna výchova pre žiakov základných škôl je kľúčovým pilierom na budovanie povedomia ľudí o ochrane životného prostredia a trvalo udržateľnom rozvoji.

Vysoké Tatry: Školáci budú po roku opäť súťažiť o putovnú sovu

19.06 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 18. júna – Žiaci základných škôl od Oravy až po Pieniny si v utorok 19. júna po roku opäť otestujú vedomosti v súťaži Putovná sova. Jej usporiadateľom sú Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP).

SAŽP: Lokality UNESCO pozná najlepšie žiačka zo Serede

14.06 2018, TASR

Banská Bystrica, 13. júna - Lokality UNESCO najlepšie pozná žiačka zo Serede. Potvrdili to výsledky XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl EnvirOtázniky, ktorej hlavnou témou boli lokality UNESCO na Slovensku a vo svete.

Lokality UNESCO najlepšie pozná žiačka zo Serede

13.06 2018,

Potvrdili to výsledky XIII. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl EnvirOtázniky, ktorej hlavnou témou boli lokality UNESCO na Slovensku a vo svete. 

Humenné: Žiaci sa v múzeu učili, ako menej zaťažiť životné prostredie plastami

11.06 2018, TASR

Humenné, 8. júna – Žiaci základných a stredných škôl sa vo Vihorlatskom múzeu v Humennom učili, ako menej zaťažiť životné prostredie plastovým odpadom. Interaktívny vzdelávací cyklus Eko dni tam pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia, ktorý si verejnosť pripomína 5. júna, pripravili po tretí raz.

Oslávte svetový deň životného prostredia s jubilujúcou SAŽP

05.06 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia pozýva širokú verejnosť 8. júna 2018, od 10.00 do 17. hod., na banskobystrické Námestie SNP, kde si podujatím Svetový deň životného prostredia pripomenie štvrťstoročie svojej činnosti. Spolu s partnermi pripravuje zaujímavý a inšpiratívny program zameraný na ochranu a tvorbu životného prostredia, ktorá je hlavnou úlohou jubilanta. Nad podujatím prevzal záštitu Ján Nosko, ako primátor mesta, v ktorom má SAŽP svoje hlavné sídlo.

Klimatické zmeny Očami detí

01.06 2018,

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo dnes (1. júna 2018) novú národnú fotografickú súťaž pre deti a mládež Očami detí. Cieľom jej prvého ročníka, ktorý organizačne zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia, je aby prostredníctvom snímok z fotoaparátu zaznamenali ako klimatické zmeny vplývajú na životné prostredie a kvalitu nášho života, alebo akými činnosťami a aktivitami vieme ich dopad zmierniť alebo zvrátiť.