Sobranovce: Približne 1000 detí dnes spoznávalo prírodu a les

27.04 2017, TASR

Približne 1000 detí spoznávalo prírodu v rámci Regionálnych lesníckych dní, ktoré sa uskutočnili v areáli Sobraneckých kúpeľov.

Ministri školstva, obrany a pôdohospodárstva dnes sadili s deťmi stromy

25.04 2017, TASR

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, minister obrany Peter Gajdoš a minister školstva Peter Plavčan (všetci nominanti SNS) v lesoch nad Bratislavou a Svätým Jurom vysádzali spoločne s deťmi zo základných škôl sadenice smreka obyčajného. Zapojili sa tak do celoslovenskej akcie "Zasadil som strom" a zároveň si pripomenuli aj nedávny Deň Zeme (22. 4.).

Najlepší enviroreportéri budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnom fóre

20.04 2017, TASR

Takmer 180 článkov, fotografií a videoreportáží prihlásili študenti 14 základných a stredných škôl do národného kola súťaže Mladí reportéri pre životné prostredie 2017. Odborná porota ocenila celkovo 36 príspevkov, najlepší reportéri budú Slovensko reprezentovať v medzinárodnej súťaži v konkurencii reportérov z 33 krajín celého sveta.

Dni Zelených škôl budú v 59 vzdelávacích zariadeniach, zapojí sa 11 000 žiakov

19.04 2017, TASR

Tento týždeň sa bude na mnohých slovenských školách niesť v znamení ekológie. Počas Dní Zelených škôl sa tam bude upratovať ekologicky – bez zbytočnej chémie.

S. N. Ves: Deti spoznávajú ekológiu počas súťaže o Cenu Embraco

11.04 2017, TASR

Spoznávanie zákonitostí dňa a noci, predpovedanie počasia, ale i skúmanie vlastivedných súvislostí regiónu Spiša. To všetko našli školy z okresu Spišská Nová Ves v téme Noc na Zemi v rámci deviateho ročníka grantového programu Cena Embraco za ekológiu. So svojimi projektmi sa prihlásilo sedem základných a tri materské školy.

Zvolen: Najlepšie snímky do súťaže Zelený objektív poslali J. Pálka a M. Lacena

07.04 2017, TASR

Jakub Pálka v kategórii žiackej a Martin Lacena v kategórii študentskej získali prvé miesta v celoslovenskej fotografickej súťaži Zelený objektív, ktorú tento rok už po 16. raz zorganizovalo Lesnícke a drevárske múzeum (LDM) vo Zvolene.

Zvolen: Do súťaže Zelený objektív sa zapojilo 300 chlapcov a dievčat

05.04 2017, TASR

Už 16. ročník výstavy s názvom Zelený objektív sa uskutoční v najbližších dňoch v Lesníckom a drevárskom múzeu (LDM) vo Zvolene. Tak ako každý rok aj teraz je súčasťou aktivít zameraných na Apríl – mesiac lesov.

Na Slovensku odštartovala celonárodná vedomostná zoologická súťaž

22.03 2017,

Slovensko bude mať po prvýkrát možnosť spoznať najlepších mladých zoológov v krajine! Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách. Organizátorom súťaže sú Zoo Bojnice, OZ Kremnické vrchy a Knižnica Jána Kollára v Kremnici. Spoluorganizátormi sú MŽP SR, ŠOP SR, SMOPaJ, SZS pri SAV a SAŽP.

Štartujú EnvirOtázniky v znamení „hávede“

10.03 2017,

Slovenská agentúra životného prostredia štartuje dnes (10. marca 2017)  XII. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl - EnvirOtázniky. Súťažiaci v rámci nej riešia  okruh  otázok venovaný problematike životného prostredia, ktorý je každoročne zameraný na konkrétnu, špecifickú tému. Aktuálny ročník je venovaný spoznávaniu všetkých foriem hávede.

Zvolen: L. Sólymos hovoril na TU o zvyšujúcom sa význame životného prostredia

08.02 2017, TASR

Téma životného prostredia nadobúda v spoločnosti stále väčší význam. Ešte nie tak dávno bola takmer na okraji záujmu, dnes však ekológia a enviromentalistika ovplyvňujú myslenie ľudí vo všetkých oblastiach života.