MŽP SR:Tender na sanáciu skládky vo Vrakuni plánujeme vyhlásiť do konca februára

03.02 2017, TASR

Verejné obstarávanie na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova vo Vrakuni by malo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vypísať do konca tohto mesiaca. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol šéf envirorezortu László Sólymos (Most-Híd).

Do rieky Orava uniká jedovatý arzén, ochranári žiadajú rýchle riešenie

24.01 2017, TASR

Do medzinárodne chránenej rieky Orava už dlhé roky uniká jedovatý arzén, problémom je stará nezaizolovaná skládka priemyselného odpadu v Širokej.

BSK: Vrakunská skládka sa týka všetkých

08.12 2016, TASR

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v spolupráci s OZ Ochráňme Žitný ostrov zorganizovali konferenciu venovanú starým environmentálnym záťažiam Žitného ostrova. Problematika environmentálnych záťaží a ich odstraňovanie ostáva jednou z priorít kraja.

MŽP SR: Súťaž na sanáciu skládky vo Vrakuni by sa mohla vypísať začiatkom roku 2017

27.10 2016, TASR

Verejné obstarávanie na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni by sa mohlo podľa šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) vypísať začiatkom budúceho roka. Keďže sa nepodarilo zistiť vinníka skládky, vláda teraz určí zodpovedný rezort.

MŽP SR: Kritika za neriešenie problému skládky vo Vrakuni je neopodstatnená

18.10 2016, TASR

Kritika za neriešenie problému bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni je neopodstatnená. Pre TASR to uviedlo ministerstvo životného prostredia, ktoré tak reagovalo na avizovaný protest obyvateľov Vrakune na stredu 26. októbra pred Úradom vlády SR.

O znečistených územiach budú hovoriť odborníci v Bratislave aj Ferrare

05.09 2016,

Slovenská agentúra životného prostredia sa podieľa na príprave dvoch významných medzinárodných konferencií v oblasti znečistených území, ktoré sa uskutočnia v priebehu septembra.

Košica: Rezort životného prostredia rieši problém s odkaliskami v kraji

03.06 2016, TASR

V Košickom kraji je desať uzavretých odkalísk, úložísk ťažobného odpadu evidovaných v Informačnom systéme nakladania s ťažobným odpadom. V tomto registri nie sú evidované odkaliská z priemyselnej výroby, z energetiky, ani environmentálne záťaže.

Sanácia envirozáťaží si za päť rokov vyžiadala vyše 140 miliónov eur

03.05 2016,

Likvidácia či monitorovanie environmentálnych záťaží si v posledných piatich rokoch vyžiadali 144,8 milióna eur. Sanovala sa napríklad environmentálna záťaž v bratislavskom kameňolome Srdce, viacero starých skládok či znečistených rušňových dep.

Chemickú skládku vo Vrakuni bude sanovať štát

29.01 2016, TASR

Bývalú skládku Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa bude sanovať ministerstvo životného prostredia. Mestskej časti už bol doručený list o ukončení konania o určovaní povinnej osoby, je ňou štát.

Chemickú skládku vo Vrakuni chce rezort sanovať formou kapsulizácie

14.01 2016, TASR

Bývalú skládku Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa chce ministerstvo životného prostredia sanovať formou kapsulizácie.