X Vážení užívatelia,
dovoľujeme si vám oznámiť, že dňa 27. 11. (cca od 8:00 do 16:00) bude prerušená distribúcia elektriny v zmysle ustanovenia § 31 odsek 2 písm. t) zákona č. 251/2012 Z. z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Z tohto dôvodu nebude www.enviroportal.sk prístupný. Ďakujeme za porozumenie.
Redakcia

Medzinárodná konferencia Znečistené územia 2017

24.10 2017,

Konferencia Znečistené územia 2017 sa konala v hoteli Sorea Trigan na Štrbskom Plese v dňoch 16. až 18. októbra 2017. Organizačne a programovo ho zastrešovalo Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) a Slovenskou geotechnickou spoločnosťou.

Rozbory vody zo studní vo Vrakuni potvrdili jej znečistenie

15.10 2017, TASR

Bratislava, 12. októbra - Výsledky analýz vody z domových studní v blízkosti skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni potvrdili jej znečistenie. Koncentrácie týchto látok však nepredstavujú bezprostredné zdravotné riziko.

Za viaceré envirozáťaže prevezme zodpovednosť štát

06.09 2017, TASR

Bratislava, 6. septembra - Za päť lokalít, na ktorých sa nachádza environmentálna záťaž, prevezme zodpovednosť štát. Ich pôvodca zanikol alebo nebolo možné určiť zodpovednú osobu. Zodpovednosť preto prevezmú rezorty životného prostredia a obrany, odsúhlasila dnes vláda.

MŽP SR: Po sovietskej armáde ostali na Slovensku viaceré envirozáťaže

05.09 2017, TASR

Bratislava - Na Slovensku sa ešte stále nachádzajú environmentálne záťaže, ktoré sú pozostatkami po prítomnosti sovietskej armády. Ministerstvo životného prostredia ich celkovo eviduje 33, z toho 24 je už sanovaných a ďalších deväť treba ešte dosanovať, priblížil pre TASR jeho hovorca Tomáš Ferenčák.

Prvé rozbory vody zo studní vo Vrakuni potvrdili jej znečistenie

07.08 2017, TASR

Bratislava, 4. augusta – Prvé výsledky analýz vody z domových studní v blízkosti skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni potvrdzujú jej znečistenie. Podzemnú vodu by preto Vrakunčania nemali ani naďalej používať na pitie, polievanie či kúpanie.

Pre skládku vo Vrakuni sa začalo dnes s kontrolou studní

20.07 2017, TASR

Bratislava, 19. júla - Výskumný ústav vodného hospodárstva začal dnes kontrolovať vybrané domové studne v blízkosti skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni. Envirorezort tak reaguje na obavy miestnych obyvateľov. Lokalitu okrem toho dlhodobo monitoruje Štátny geologický ústav Dionýza Štúra.

Minister L. Sólymos skontroloval vrty monitorujúce skládku vo Vrakuni

13.07 2017, TASR

Bratislava, 12. júla - Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) dnes so zástupcami Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra skontroloval činnosť vrtov monitorujúcich bývalú skládku Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni.

P. Frešo: Vrakunská skládka dostane sarkofág, ale to nestačí

21.06 2017, TASR

Územie v bratislavskej Vrakuni sa začalo kontaminovať chemikáliami už koncom 19. storočia kvôli odpadu chemickej výroby z Dynamitky. V 70. rokoch 20. storočia tu však vznikla skládka Chemických závodov Juraja Dimitrova, ktorú v dôsledku postavenia vodného diela Gabčíkovo v 90. rokoch začala zalievať stúpajúca spodná voda.

Chemická skládka v bratislavskej Vrakuni môže ovplyvniť aj ceny nehnuteľností

19.06 2017, TASR

Správy o kontaminácii podzemných vôd z bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni ovplyvnia aj rozhodovanie pri nákupe nehnuteľností a zároveň môžu znížiť ich cenu. Tvrdí to Realitná únia SR, najväčšie združenie realitných kancelárií a maklérov na Slovenku.

MŽP SR: Zdroje pitnej vody na Žitnom ostrove nie sú skládkou vo Vrakuni ohrozené

19.06 2017, TASR

Zdroje pitnej vody na Žitnom ostrove nie sú nateraz kontaminovanou podzemnou vodou z bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni ohrozené. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).