NRSR: Štát môže vyvlastňovať súkromné pozemky s envirozáťažami

08.02 2018, TASR

Bratislava, 7. februára - Štát môže vyvlastňovať súkromné pozemky, na ktorých sa nachádzajú environmentálne záťaže a ich majitelia nesúhlasia s ich odstránením. Odobrila to v stredu Národná rada SR, keď 101 hlasmi schválila novelu zákona o niektorých opatreniach na úseku environmentálnej záťaže z dielne ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd).

SaS: Štát po kontaminácii podzemnej vody zlyhal, vyzývame ho na okamžitú nápravu

02.02 2018, TASR

Bratislava, 2. februára - Štátne orgány po odhalení kontaminácie podzemných vôd na Žitnom ostrove fatálne zlyhali a zanedbali svoje povinnosti. Ministerstvá životného prostredia a zdravotníctva by preto mali okamžite konať. Vyzývajú ich na to predstavitelia opozičnej SaS Anna Zemanová a Ľubomír Galko.

NRSR: Vyvlastňovanie pozemkov pre sanáciu envirozáťaží príde na rad v utorok

02.02 2018, TASR

Bratislava, 1. februára - Národná rada SR bude na budúci týždeň rokovať o tom, či štát bude môcť vyvlastňovať pozemky, na ktorých sa nachádzajú environmentálne záťaže, ak ich majitelia nebudú súhlasiť s ich odstránením.

Vyvlastňovanie pre envirozáťaže sa bude používať iba výnimočne, tvrdí L. Sólymos

01.02 2018, TASR

Bratislava, 31. januára - Inštitút vyvlastnenia sa má v prípade environmentálnych záťaží využívať podľa šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) iba výnimočne. ,,Predstavuje len poistku, ak nebude možné žiadnym iným spôsobom sa s vlastníkmi dohodnúť," povedal. Kabinet odsúhlasil, aby sa súkromné pozemky v niektorých prípadoch mohli vyvlastniť pre potrebu sanácie envirozáťaže.

MŽP: Vyvlastňovaním pre sanácie envirozáťaží by sa čoskoro mohla zaoberať vláda

30.01 2018, TASR

Bratislava, 29. januára - Návrhom vyvlastňovania pozemkov, ak by ich majitelia nesúhlasili s odstraňovaním envirozáťaží, by sa mohla na jednom z nadchádzajúcich zasadnutí zaoberať vláda. ,,Návrh zákona už prešiel medzirezortným pripomienkovým konaním. Ak všetko pôjde ako má, materiál by mohol byť čoskoro predložený na rokovanie," povedal hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák.

MŽP zabezpečí sanáciu environmentálnej záťaže v rušňovom depe v Prievidzi

25.01 2018, TASR

Prievidza, 24. januára - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zabezpečí sanáciu environmentálnej záťaže v priestoroch rušňového depa v Prievidzi. Informoval o tom v stredu TASR jeho hovorca Tomáš Ferenčák.

EP bude sledovať kauzu skládky toxických odpadov v bratislavskej Vrakuni

24.01 2018, TASR

Brusel/Bratislava, 23. januára - Výbor Európskeho parlamentu pre petície (PETI) bude pozorne sledovať implementáciu legislatívy EÚ pri riešení skládky toxických odpadov z bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova (CHZJD) v bratislavskej Vrakuni.

Bratislava: V prípade skládky vo Vrakuni bol spáchaný trestný čin,tvrdí poslanec

17.01 2018, TASR

Bratislava, 17. januára – V prípade skládky bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa bol spáchaný trestný čin. Tvrdí to miestny poslanec Vrakune Milan Šindler, ktorý preto podal začiatkom januára oznámenie na Generálnu prokuratúru SR.

So sanáciou skládky vo Vrakuni sa má začať tento rok, potvrdil L. Sólymos

09.01 2018, TASR

Bratislava, 8. januára - Ministerstvo životného prostredia chce v tomto roku začať so sanáciou skládky v bratislavskej Vrakuni. Rezort životného prostredia chce v rámci sanácie skládky vo Vrakuni využiť metódu enkapsulácie.

So sanáciou skládky vo Vrakuni sa má začať tento rok, potvrdil L. Sólymos

08.01 2018, TASR

Bratislava, 8. januára - Ministerstvo životného prostredia chce v tomto roku začať so sanáciou skládky v bratislavskej Vrakuni. Potvrdil to šéf envirorezortu Lázsló Sólymos (Most-Híd). V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na sanáciu, ktoré chce čo najviac spružniť, aby sa nepreťahovalo.