Aktivisti sa obávajú, že navrhnutá sanácia vrakunskej skládky nebude stačiť

16.07 2018, TASR

Bratislava, 12. júla - Sanácia vrakunskej skládky formou enkapsulácie nemusí zabrániť prieniku nebezpečných látok do podzemnej vody. Obáva sa toho Občianske združenie (OZ) Za našu vodu, ktoré o tom informovalo na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Odborná exkurzia študentov doktorandov a pedagógov PRIF UK Bratislava

31.05 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia zorganizovala tohto roku v poradí druhú exkurziu určenú študentom, doktorandom a pedagógom vysokých škôl. Tentoraz sú účastníci 5-dňovej informačnej aktivity z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Seminár o environmentálnych záťažiach oslovil širokú odbornú verejnosť

14.05 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) pripravila v rámci aktivít národného projektu Zlepšovanie informovanosti a poskytovanie poradenstva v oblasti zlepšovania kvality životného prostredia na Slovensku seminár týkajúci sa problematiky environmentálnych záťaží (EZ).

MŽP:Ak by sa vývoz kontaminovanej pôdy na D4 potvrdil, išlo by o vážne porušenie

24.04 2018, TASR

Bratislava, 23. apríla - Ak by sa podozrenia z vývozu kontaminovanej pôdy na úsek stavby diaľnice D4 potvrdili, išlo by o vážne porušenie zákona. Pre TASR to uviedlo ministerstvo životného prostredia s tým, že Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) sa podnetom zaoberá, a kým nebude vec prešetrená, envirorezort ju nemôže komentovať.

MDV: Staviteľ D4 a R7 musí dodržať všetky prísne environmentálne postupy

24.04 2018, TASR

Bratislava, 23. apríla – Výstavbu bratislavského obchvatu v rámci PPP projektu plne zabezpečuje koncesionár, ktorý musí dodržať všetky prísne environmentálne postupy a tie navyše kontroluje aj nezávislý dozor. Pre TASR to uviedlo ministerstvo dopravy a výstavby (MDV).

Na stavbu diaľnice D4 údajne vozia kontaminovanú pôdu, preveruje to inšpekcia

24.04 2018, TASR

Bratislava, 23. apríla – Z potvrdenej environmentálnej záťaže na bratislavských Nivách údajne vozia na stavbu diaľnice D4 kontaminovanú pôdu, ktorá môže vážne ohroziť podzemné vody. Upozorňuje na to podnet, ktorý má TASR k dispozícii a intenzívne sa ním už zaoberá Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP).

Informačná aktivita problematika environmentálnych záťaží

16.04 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia pripravila v spolupráci s Fakultou záhradníctva a krajinného inžinierstva Poľnohospodárskej univerzity v Nitre 5-dňovú informačnú aktivitu zameranú na problematiku environmentálnych záťaží (EZ) spojenú s exkurziami na vybrané lokality EZ.

Filmy o environmentálnych záťažiach

19.03 2018,

SAŽP zverejnila začiatkom marca 2018 prostredníctvom webovej stránky YouTube zaujímavé videofilmy zo svojej produkcie.

Prezident: Štát môže vyvlastňovať súkromné pozemky s envirozáťažami

26.02 2018, TASR

Bratislava, 21. februára - Štát môže vyvlastňovať súkromné pozemky, na ktorých sa nachádzajú environmentálne záťaže a ich majitelia nesúhlasia s ich odstránením. Prezident Andrej Kiska podpísal novelu zákona o niektorých opatreniach na úseku environmentálnej záťaže z dielne ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd). Parlament ju prijal v zrýchlenom režime.

Vláda: MŽP bude sanovať ďalších desať environmentálnych záťaží

26.02 2018, TASR

Bratislava, 21. februára – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zabezpečí sanáciu desiatich území kontaminovaných najmä priemyselnou a poľnohospodárskou činnosťou. Na odstránenie záťaží sa využijú peniaze z Operačného programu Kvalita životného prostredia, v rámci ktorého je na tento účel vyčlenených 180 miliónov eur z európskych fondov. Vláda tento zámer schválila na stredajšom rokovaní.