Vysoké Tatry: Požiar lesa spôsobil škody na prírode za viac ako 1,3 milióna eur

18.05 2018, TASR

Vysoké Tatry, 17. mája – Lesný požiar vo Vysokých Tatrách zo začiatku mája spôsobil škody na prírode vo výške viac ako 1,3 milióna eur. Na brífingu v lokalite Kežmarské žľaby, kde oheň zničil plochu približne 30 hektárov, to potvrdil minister životného prostredia SR László Sólymos.

Vysoké Tatry: Príroda sa bude z lesného požiaru spamätávať desiatky rokov

04.05 2018, TASR

Vysoké Tatry, 4. mája – Príroda sa bude zo štvrtkového (3. 5.) požiaru v lokalite Kežmarské Žľaby vo Vysokých Tatrách spamätávať desiatky rokov. Pre TASR to uviedol riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko s tým, že v tejto súvislosti vyvstáva potreba väčšej kontroly dodávateľov lesníckych prác v chránených územiach i mimo nich.

V. Tatry: Požiar lesa sa v noci ďalej nerozšíril, hasiči ho postupne likvidujú

04.05 2018, TASR

Vysoké Tatry, 4. mája - Hasiči od skorého rána pokračujú v hasiacich prácach pri požiari lesa vo Vysokých Tatrách. ,,Prostredníctvom vykonaného prieskumnému letu vrtuľníkom bolo zistené, že sa požiar v noci podarilo udržať pod kontrolou a už sa nerozširuje ďalej," informovala hovorkyňa prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Po úniku neznámej látky do Kysuce uhynulo asi pol tony rýb

16.04 2018, TASR

Podvysoká, 13. apríla – Približne dvojkilometrový úsek rieky Kysuca v obci Podvysoká v okrese Čadca v piatok znečistil únik neznámej látky, čo zapríčinilo masový úhyn rýb. Hospodár Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Turzovka Martin Bohačik odhadol, že ide o asi 500 kilogramov dospelých rýb ako podustva, pstruh, jalec či mrena.

Rakúsko: Na Dunaji sa v okolí mesta Linz vytvorila dlhá ropná škvrna

26.03 2018, TASR

Linz, 24. marca - Na úseku Dunaja pri rakúskom meste Linz sa v sobotu vytvorila ropná škvrna v celkovej dĺžke okolo 20 kilometrov. Na rieke a okolo nej zasahovali početné posádky hasičských zborov.

Zemplínska Teplica: Z bioplynovej stanice uniká biomasa, dostala sa do potoka

02.03 2018, TASR

Trebišov, 1. marca – Pri obci Zemplínska Teplica v okrese Trebišov došlo v stredu (28. 2.) večer k úniku biomasy z miestnej bioplynovej stanice, ktorá sa dostala až na cestu a do potoka Teplica. TASR to potvrdila starostka obce Jozefína Uhaľová.

Papua-Nová Guinea: Silné zemetrasenie zasiahlo dediny a spôsobilo zosuvy pôdy

26.02 2018, TASR

Port Moresby, 26. februára - Silné zemetrasenie, ktoré v pondelok nadránom zasiahlo strednú časť tichomorského štátu Papua-Nová Guinea, postihlo tamojšie dediny i baňu v údolí Porgera. Vláda už na posúdenie rozsahu škôd a doposiaľ neoverených správ o obetiach vyslala na miesto odborníkov, píše agentúra AP.

Ropné škvrny z potopeného tankera sa vo Východočínskom mori zväčšujú

16.01 2018, TASR

Peking, 16. januára - Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa. Informoval o tom v pondelok večer čínsky Štátny úrad pre oceány. Ropné škvrny okolo miesta potopeného plavidla sú oveľa väčšie než v predchádzajúci deň, dodal úrad.

Čína: Horiaci tanker môže vybuchnúť a spôsobiť ekologickú katastrofu

08.01 2018, TASR

Peking, 8. januára - Odborníci sa obávajú, že horiaci tanker, ktorý sa v sobotu v Juhočínskom mori zrazil s hongkonskou nákladnou loďou, vybuchne a spôsobí ekologickú katastrofu. Informovala o tom v pondelok BBC.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.