MŽP SR: Minister László Sólymos na rokovaní Rady ministrov pre ...

16.10 2017, TASR

Bratislava, 13. októbra (TASR) - Rada ministrov EÚ pre životné prostredie rokovala v Luxemburgu o legislatívnych návrhoch týkajúcich sa znižovania emisií skleníkových plynov, ako aj o zodpovednejšom nakladaní s chemikáliami s cieľom účinnejšie chrániť životné prostredie a zdravie ľudí.

MŽP SR: Desiatky miliónov eur pôjdu na opatrenia proti suchu na Slovensku

15.10 2017, TASR

Bratislava, 10. októbra – Návrh opatrení na zmiernenie následkov sucha v podobe akčného plánu s názvom H2odnota v krajine pripravilo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR. Súhrn najdôležitejších bodov predstavil dnes na tlačovej konferencii minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

M. Beňová: Zabraňovanie klimatickým zmenám je lacnejšie ako...

04.10 2017, TASR

Brusel, 4. októbra - Európska únia (EÚ) a jej členské štáty zvyšujú svoje úsilie o financovanie opatrení zameraných proti zmenám klímy.

Najväčším problémom súčasnosti je otepľovanie, povedal nigérijský novinár

29.09 2017, TASR

Bratislava, 26. septembra – Novinári odkrývajúci pálčivé témy sa často stávajú obeťou násilia. Mnohí pre environmentálne témy prišli aj o život, vysvetlil nigérijský novinár Philip Jakpor.

Nemecké ministerstvo životného prostredia znepokojuje stav Baltického mora

25.09 2017, TASR

Berlín, 24. septembra - Nemecké spolkové ministerstvo životného prostredia znepokojuje otepľovanie klímy a jej vplyv na stav rýb v Baltickom mori. Ďalšie otepľovanie morskej vody by malo veľmi nepriaznivý účinok na slede.

K najteplejšej zime v Austrálii prispela klimatická zmena

19.09 2017, TASR

Sydney, 19. septembra - K doteraz najteplejšej austrálskej zime prispela klimatická zmena, uviedla dnes environmentálna skupina Climate Council.

Biely dom: Na rozhodnutí USA odstúpiť od parížskej dohody sa nič nemení

18.09 2017, TASR

Washington, 17. septembra - Washingtonský Biely dom v noci nadnes oznámil, že v rozhodnutí USA odstúpiť od parížskej klimatickej dohody sa nič nezmenilo.

L. Sólymos: Konšpirácie či nedôvera voči vede trápia aj otázku klimatickej zmeny

07.09 2017, TASR

Bratislava, 5. septembra – Konšpirácie, popieranie zjavných faktov či nedôvera voči vedeckým poznatkom už nie sú privilégiom hŕstky ľudí so sklonmi nikdy nikomu a ničomu neveriť. Uviedol to šéf envirorezortu László Sólymos (Most-Híd) pred premiérou filmu bývalého amerického viceprezidenta Al Gora o klimatických zmenách v Bratislave.

Učitelia sa môžu bezplatne vzdelávať ako učiť envirovýchovu

05.09 2017, TASR

Bratislava, 5. septembra - Metodicko-pedagogické centrum v spolupráci so Slovenským centrom pre komunikáciu a rozvoj (SCKR) pripravilo pre učiteľov druhého stupňa základných škôl a stredných škôl sériu bezplatných vzdelávacích podujatí s cieľom prezentovať možnosti, ako zážitkovo učiť environmentálnu a globálnu výchovu.

USA: Aljašský permafrost sa topí

05.09 2017, TASR

Washington, 27. augusta - Trvalo zamrznutá pôda na Aljaške už nie je trvalá. Permafrost sa tam topí a veľké časti môžu do roku 2050 úplne zmiznúť. Upozornil na to denník The New York Times.