Obama: USA budú pokračovať v boji proti globálnemu otepľovaniu

10.05 2017, TASR

Spojené štáty budú aj počas administratívy prezidenta Donalda Trumpa pokračovať v boji proti globálnemu otepľovaniu. Na konferencii o bezpečnosti potravín to dnes v talianskom Miláne povedal Trumpov predchodca v Bielom dome Barack Obama.

V stý deň Trumpovej vlády sa v USA konali protesty proti jeho enviropolitike

02.05 2017, TASR

Tisíce ľudí sa 29. 4. v Spojených štátoch vydali na pochod ulicami svojich miest, aby sa v stý deň úradovania nového prezidenta USA Donalda Trumpa domáhali účinných opatrení v reakcii na zmeny klímy.

Deti a mládež v USA žalujú vládu za zmenu klímy

24.04 2017, TASR

Sú mladí, no už teraz si plne uvedomujú riziká spojené s poškodzovaním planéty. Hnevá ich, že vláda sa dostatočne nestará o to, v akom prostredí bude žiť ich generácia, a podali preto na ňu žalobu. Reč je o 21 mladých Američanoch, ktorí sa tento rok na súde postavia proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi a jeho administratíve.

Bratislava pripravila akčný plán pre boj s dôsledkami klimatických zmien

19.04 2017, TASR

Bratislava pripravila Akčný plán Stratégie adaptácie na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy na území hlavného mesta SR. Obsahuje súbor opatrení, ktorými chce mesto predchádzať rizikám a škodám spôsobeným klimatickými zmenami a znižovať emisie skleníkových plynov.

BSK: Kraj predstavil samosprávam možnosti adaptačných opatrení na zmenu klímy

13.04 2017, TASR

Samosprávy v Bratislavskom kraji sa pri realizácii adaptačných opatrení na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy môžu inšpirovať katalógom, ktorý pripravil Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

Adaptácia miest na klimatickú zmenu

06.03 2017,

Nová správa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) uvádza príklady najlepšej praxe 11 európskych miest, ktoré sa týkajú podpory projektov zmierňujúcich negatívne dopady zmeny klímy.

L.Sólymos sa stretol s nórskou veľvyslankyňou Ingou Magistad

01.02 2017, TASR

Minister životného prostredia SR László Sólymos sa na pôde envirorezortu stretol s veľvyslankyňou Nórskeho kráľovstva na Slovensku Ingou Magistad. Počas stretnutia sa partneri venovali novému programu, ktorého cieľom je zmierniť dôsledky a prispôsobiť sa zmene klímy. Na tento účel bude vyčlenených 18 miliónov eur.

USA: Trump si vybral za šéfa EPA kritika teórií o globálnom otepľovaní

08.12 2016, TASR

Novozvolený americký prezident Donald Trump si vybral za šéfa vládnej Agentúry pre ochranu životného prostredia (EPA) doterajšieho hlavného štátneho zástupcu v štáte Oklahoma Scotta Pruitta. Ten má podľa amerických médií dobré vzťahy s ropným i uhoľným priemyslom.

Peruánsky roľník žaluje RWE pre zodpovednosť za zmeny klímy

25.11 2016, TASR

Peruánsky roľník Saul Lliuya žije v Andách na západe Peru, no pricestoval do Nemecka, aby pred essenským súdom zažaloval jeden z najväčších európskych energetických koncernov - RWE.

L.Sólymos: Verím, že USA prijmú svoj diel zodpovednosti v boji proti otepľovaniu

18.11 2016, TASR

Nikto z účastníkov klimatickej konferencie v marockom Marrákeši podľa ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa nespochybnil, že globálne otepľovanie má svoje negatívne dôsledky, čoho dôkazom je aj tento rok, ktorý patrí k najteplejším v dejinách.