USA: Fotograf zverejnil zdrvujúce zábery umierajúceho ľadového medveďa

11.12 2017, TASR

Washington, 10. decembra – Plakali sme, filmovali sme a po lícach nám stekali slzy - takto opísal filmovanie hladujúceho ľadového medveďa americký fotograf a ekológ Paul Nicklen. Vychudnutého a vysileného ľadového medveďa nakrútil počas svojej expedície v Kanade na ostrove Baffin za polárnym kruhom a zábery zverejnil tento týždeň na svojom instagramovom účte.

Monitoring dopadov sucha

07.12 2017,

SHMÚ v rámci projektu DriDanube spolupracuje s partnermi z CzechGlobe na integrovanom systéme monitoringu pôdneho sucha, dostupného na stránke www.intersucho.sk.

Minister Sólymos hovoril v Kanade o klimatických zmenách a ....

28.11 2017, TASR

 Minister Sólymos hovoril v Kanade o klimatických zmenách a ochrane ozónovej vrstvy Bratislava 24. novembra (TASR) - V Montreale sa od pondelka koná 11. stretnutie Konferencie strán Viedenského dohovoru o ochrane ozónovej vrstvy a 29. stretnutie strán Montrealského protokolu o látkach, ktoré poškodzujú ozónovú vrstvu.

Portugalsko trápia extrémne suchá, zvažujú obmedzenie dodávok vody

22.11 2017, TASR

Lisabon, 21. novembra - Portugalsko zažíva doposiaľ najväčšie suchá a úrady preto zvažujú obmedzenie nočných dodávok vody. Informovala o tom agentúra AP. Podľa úradov 94 percent pevninského územia Portugalska sužujú "extrémne" suchá.

COP23: V Bonne sa skončila klimatická konferencia OSN

20.11 2017, TASR

Bonn, 17. novembra - Ako úspech zhodnotila v piatok tohtoročnú klimatickú konferenciu OSN (COP23) v Bonne v jej závere nemecká ministerka životného prostredia Barbara Hendricksová. Delegáti zo 195 štátov vypracovali návrhy súboru pravidiel pre realizáciu Parížskej dohody, čím splnili očakávania.

Klimatická konferencia OSN v Bonne priniesla dohodu aj vo finančných otázkach

20.11 2017, TASR

Bonn, 18. novembra - Účastníci tohtoročnej klimatickej konferencie OSN (COP23) v Bonne dosiahli ďalší pokrok, pokiaľ ide o presadzovanie vlaňajšej dohody z Paríža, ktorej cieľom je znížiť emisie plynov spájaných s globálnym otepľovaním.

Pápež v posolstve k COP varuje pred zvrátenými prístupmi ku klimatickým zmenám

20.11 2017, TASR

Vatikán, 16. novembra - Pápež František vo štvrtok varoval pred štyrmi "zvrátenými prístupmi" ku klimatickým zmenám: pred popieraním problému, ľahostajnosťou, pohodlnou rezignáciou i slepou dôverou v technologické riešenia.

COP23: Merkelová nepovedala, kedy Nemecko prestane využívať uhlie

16.11 2017, TASR

Bonn, 15. novembra - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu na klimatickej konferencii OSN v Bonne (COP23) označila globálne otepľovanie za ,,osudnú otázku" pre ľudstvo. Sklamala však environmentálnych aktivistov, keď odmietla stanoviť termín, dokedy jej krajina prestane využívať uhlie.

Mestá a regióny chcú od národných vlád úzku spoluprácu v záujme ochrany ovzdušia

13.11 2017, TASR

Bonn, 12. novembra - Svetová klimatická konferencia pokračovala dnes v západonemeckom Bonne summitom miest a regiónov. Generálny tajomník iniciatívy Komunálne vlády za udržateľnosť Gino Van Begin vyzval pri tejto príležitosti národné vlády, aby vyvinuli jasné mechanizmy na úzku spoluprácu s mestami a regiónmi a urobili z nich tak rovnocenných partnerov.

Pápež odsúdil krátkozrakosť ľudských aktivít spôsobujúcich otepľovanie planéty

13.11 2017, TASR

Vatikán, 11. novembra - Pápež František v sobotu kritizoval ,,krátkozrakosť ľudských aktivít" súvisiacu s určitými spôsobmi využívania prírodných a ľudských zdrojov a vplyvom ľudskej činnosti na morský ekosystém.