Bratislava: Staré Mesto vyzbieralo vyše 87 ton biologicky rozložiteľného odpadu

12.12 2017, TASR

Bratislava, 12. decembra – Bratislavské Staré Mesto vyzbieralo počas jesene zo svojho územia vyše 87 ton biologicky rozložiteľného odpadu. Išlo o zber a odvoz orezaných konárov a kríkov zo staromestských domácností.

Trnava: Obyvatelia kraja vyprodukovali najviac odpadu na obyvateľa na Slovensku

12.12 2017, TASR

Trnava, 11. decembra – Obyvatelia Trnavského kraja vyprodukovali v minulom roku najviac odpadu na obyvateľa spomedzi všetkých krajov na Slovensku. Na jedného obyvateľa pripadalo vlani 478 kilogramov odpadu, čo predstavuje medziročný nárast o 36 kilogramov, informovala Alena Vadovičová zo Štatistického úradu SR, pracovisko v Trnave.

V Prešove doplnia zeleň, o ktorú mesto prišlo po letnej veternej smršti

07.12 2017, TASR

Prešov, 6. decembra – Južný park v centre Prešova po júlovej veternej smršti prišiel o mohutné ihličnany. V týchto dňoch tu mesto dalo doplniť výsadbu a nové stromy a rastliny začínajú zapĺňať zasiahnuté miesta. Ako informovala hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová, nová zeleň skrášli aj ďalšie lokality mesta.

V Tepličke nad Váhom bude 750. výročie pripomínať 750 vysadených stromov

30.11 2017, TASR

Teplička nad Váhom, 29. novembra – V Tepličke nad Váhom v okrese Žilina začali v stredu popri chodníku k Vodnému dielu Žilina s výsadbou 750 stromov, ktoré budú pripomínať 750. výročie prvej písomnej zmienky o obci.

Spišská Belá: Čiernu skládku odpadu pri vodnom toku Biela sa podarilo odstrániť

24.11 2017, TASR

Spišská Belá, 24. novembra - Nelegálnu skládku pri vodnom toku Biela v Spišskej Belej, ktorú mesto už dávnejšie evidovalo v blízkosti tzv. kamenného mosta, sa podarilo odstrániť.

Silné mesto pre lepší život

24.11 2017,

Slovenská agentúra životného prostredia organizuje 28. 11. 2017 v Žiline už 8. ročník Medzinárodnej konferencie životné prostredie miest s podtitulom Silné mesto pre lepší život.

Na sídlisku Mostná v Handlovej spustili projekt vertikálneho zberu odpadu

20.11 2017, TASR

Handlová, 20. novembra - V Handlovej dali v pondelok do užívania polopodzemné kontajnery. Pilotný projekt realizuje samospráva na sídlisku Mostná, kde v rámci projektu vertikálneho zberu odpadu pribudlo 19 takýchto nových nádob. Počet nádob na odpad tak na sídlisku klesol o 40 percent.

StVS zabezpečí verejnú kanalizáciu v ďalších troch obciach okresu Prievidza

13.11 2017, TASR

Nedožery-Brezany, 10. novembra - Stredoslovenská vodárenská spoločnosť (StVS), a. s., Banská Bystrica plánuje v ďalších troch obciach Prievidzského okresu vybudovať verejnú kanalizáciu. Dodávateľa prác za viac ako 15 miliónov eur v Nedožeroch-Brezanoch, Lazanoch a Porube už vybrala cez verejnú súťaž.

Mestá a regióny chcú od národných vlád úzku spoluprácu v záujme ochrany ovzdušia

13.11 2017, TASR

Bonn, 12. novembra - Svetová klimatická konferencia pokračovala dnes v západonemeckom Bonne summitom miest a regiónov. Generálny tajomník iniciatívy Komunálne vlády za udržateľnosť Gino Van Begin vyzval pri tejto príležitosti národné vlády, aby vyvinuli jasné mechanizmy na úzku spoluprácu s mestami a regiónmi a urobili z nich tak rovnocenných partnerov.

Gbeľany: Manuál Ako stavať pod Rozsutcom má pomôcť pri rozvoji Terchovskej doliny

27.10 2017, TASR

Gbeľany, 26. októbra - Stostranový manuál Ako stavať pod Rozsutcom, ktorý má pomôcť samosprávam a stavebníkom v Terchovskej doline v citlivom stavebnom rozvoji a krajinnom manažmente, predstavilo Združenie obcí Mikroregión Terchovská dolina vo štvrtok v Gbeľanoch (okres Žilina) na odbornom seminári Stavajme s citom pre krajinu.