Vo viacerých obciach Prievidzského okresu začnú s prácami na ich odkanalizovaní

24.03 2017, TASR

Vo viacerých obciach Prievidzského okresu by mali v blízkom období začať dodávatelia s prácami na výstavbe kanalizácií. Pre TASR to dnes potvrdil Marek Žabka, investičný riaditeľ Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti (StVS), a.s., so sídlom v Banskej Bystrici.

Envirorezort si pripomína Svetový deň vody, tie odpadové sú problémom aj v SR

23.03 2017, TASR

Na Slovensku je stále veľa obydlí s domovými žumpami, z ktorých je ich obsah vypúšťaný trativodmi do cestných rigolov a obecných potokov, čím sa výrazne znehodnocuje životné prostredie.

Vyhlásenie súťaže Dedina roka

21.03 2017, Enviroportal

Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 21. marca 2017 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2017. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska tak vyhlásila už 9. ročník národnej súťaže Dedina roka. Záštitu nad aktuálnym ročníkom súťaže prevzal minister životného prostredia SR László Sólymos. Generálnym partnerom je COOP Jednota Slovensko, spotrebné družstvo. Víťaz súťaže získa okrem prestížneho titulu Dedina roka 2017 aj možnosť reprezentovať SR v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

Bratislava: OLO začne od soboty s distribúciou kompostérov na bioodpad

20.03 2017, TASR

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začne od soboty (18.3.) s distribúciou kompostérov na zber bioodpadu v rodinných domoch. OLO naďalej priebežne distribuuje domácnostiam aj hnedé zberné nádoby na bioodpad. TASR o tom informovala hovorkyňa spoločnosti Beáta Humeniková.

V Poprade pomocou dravcov plašia havrany

20.03 2017, TASR

Mesto Poprad v týchto dňoch realizuje biologickú ochranu územia s pomocou dravcov, ktoré pomáhajú plašiť veľké kolónie havranov. Tie sa pripravujú na hniezdenie v jednotlivých častiach mesta. TASR o tom informoval hovorca mesta Marián Galajda.

Žilina: Projekt Eko Friendly chce podporiť ekológiu v meste

20.03 2017, TASR

Okolie Vodného diela Žilina čistilo dnes dopoludnia niekoľko desiatok ľudí v rámci projektu Eko Friendly žilinského občianskeho združenia GoSpace.

V Štúrove sa postaví nadstavba protipovodňovej ochrany

17.03 2017, TASR

V meste Štúrovo v okrese Nové Zámky sa bude spevňovať existujúca protipovodňová línia od mosta Márie Valérie smerom na sever až k sútoku s riekou Hron, pričom predpokladaný rozpočet je vo výške päť miliónov eur.

Humenné: Samospráva podporuje občanov v recyklácii odpadu

13.03 2017, TASR

Humenská samospráva podporuje občanov v recyklácii odpadu v meste. Za získané finančné prostriedky z Recyklačného fondu nakúpi obyvateľom 3000 setov tašiek určených na vybrané druhy separovaného odpadu a 7500 balení kuchynských utierok.

Bratislava: Alej pri Námestí slobody prejde kompletnou revitalizáciou zelene

13.03 2017, TASR

Alej pri Námestí slobody v Bratislave sa dočká obnovy. Poškodené, choré brestovce nahradia jaseňovce metlinaté, stromy, ktoré okrem väčšej estetickej funkcie lepšie spĺňajú nároky na dreviny v čase súčasných klimatických zmien. O revitalizácii aleje dnes informovali predstavitelia bratislavského magistrátu.

Adaptácia miest na klimatickú zmenu

06.03 2017,

Nová správa Európskej environmentálnej agentúry (EEA) uvádza príklady najlepšej praxe 11 európskych miest, ktoré sa týkajú podpory projektov zmierňujúcich negatívne dopady zmeny klímy.