Počas jesenného upratovania vyzbierali v Trenčíne vyše 300 ton odpadu

05.02 2018, TASR

Trenčín, 4. februára – Počas jesenného upratovania sa v minulom roku vyzbieralo v Trenčíne viac ako 300 ton odpadu. Počas ôsmich sobôt od konca septembra do polovice novembra vyzbierali na 84 stanovištiach v Trenčíne 120 kontajnerov s objemným odpadom a 90 kontajnerov s biologicky rozložiteľným odpadom.

Mesto Šaľa pripravuje výstavbu polopodzemných kontajnerov

02.02 2018, TASR

Šaľa, 1. februára – Šalianska radnica chce v tomto roku začať s výstavbou polopodzemných kontajnerov. Podľa vypracovanej štúdie sa má v priebehu štyroch etáp vybudovať celkovo 81 stojísk.

Jelšava: Podľa primátora nie je známy zdroj smogu, ktorý znečisťuje ovzdušie

26.01 2018, TASR

Jelšava, 25. januára – Problémom pri snahe o zlepšenie kvality ovzdušia v meste Jelšava v Revúckom okrese je nejasný pôvod prachových častíc, ktoré sú príčinou jeho silného znečistenia v zimnom období. Pre TASR to uviedol primátor Milan Kolesár, podľa ktorého im zatiaľ nikto s určitosťou nepotvrdil jeho zdroj.

B. Bystrica: Obce varujú, že zákony v oblasti ťažby sa dajú obísť, spísali výzvu

25.01 2018, TASR

Banská Bystrica, 24. januára – Starostovia obcí Podpoľania, okolia Detvy, Banskej Štiavnice a Kremnice, ako i zástupcovia tretieho sektora sa v stredu v Banskej Bystrici zišli s poslancami Národnej rady SR Zsoltom Simonom a Vierou Dubačovou (obaja nezaradení), aby prediskutovali výzvu adresovanú parlamentu, ktorá sa týka dodržiavania platných zákonov na Slovensku.

Prievidza: Okresný úrad povolil lov diviaka lesného v intraviláne mesta

22.01 2018, TASR

Prievidza, 21. januára - Poľovníci môžu loviť diviaka lesného i na nepoľovných plochách v intraviláne Prievidze. Povolenie na lov vydal pozemkový a lesný odbor Okresného úradu v Prievidzi, a to na základe žiadosti miestnej samosprávy, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Samosprávy kritizujú plán zvyšovania poplatkov za skládkovanie odpadov

19.01 2018, TASR

Bratislava, 18. januára – Mestá a obce kritizujú plány ministerstva životného prostredia zvýšiť poplatky za skládkovanie odpadu. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) takýto krok dlhodobo odmieta. Poplatok vníma najmä ako dodatočný daňový odvod štátu od obcí a zaťaženie občanov.

Levice: Mesto plánuje spustiť osvetovú kampaň na podporu separovania odpadu

15.01 2018, TASR

Levice, 12. januára – Levická radnica chce v priebehu roka 2018 rozbehnúť osvetovú kampaň, pomocou ktorej bude obyvateľom mesta vysvetľovať prínosy separovania odpadu. Mesto chce získať na kampaň nenávratný finančný príspevok z Ministerstva životného prostredia SR.

Bratislava:Rača zadarmo odváža separovaný odpad spred takmer 200 rodinných domov

15.01 2018, TASR

Bratislava, 13. januára – Bratislavská mestská časť Rača odváža separovaný odpad spred takmer 200 rodinných domov. Túto službu pripravila pre svojich obyvateľov ešte v minulom roku a slúži ako náhrada za postupné rušenie hniezd separovaného odpadu z dôvodu veľkého znečistenia ich okolia.

V Ružomberku vznikne moderná kompostáreň, technika bude stáť 2 milióny eur

08.01 2018, TASR

Ružomberok, 5. januára – V metropole dolného Liptova sa v priebehu roka začne s budovaním modernej kompostárne, ktorá predstavuje jednu z najväčších investičných akcií v rozpočte mesta. Nákup techniky za viac ako 2 milióny eur schválili ružomberskí poslanci na štvrtkovom (4. 1.) mimoriadnom mestskom zastupiteľstve.

Lučenec chce v tomto roku pokračovať v budovaní kontajnerových stanovíšť

08.01 2018, TASR

Lučenec, 3. januára – Budovanie kontajnerových stanovíšť je jednou z oblastí, na ktorú sa počas aktuálneho roka chce zamerať samospráva Lučenca. V tohtoročnom rozpočte má na tieto účely vyčlenených 200. 000 eur, za ktoré chce postaviť sedem klasických uzamykateľných a päť polopodzemných stanovíšť v sídliskových lokalitách.