Dedinou roka 2017 sa stala Oravská Polhora z okresu Námestovo

17.08 2017,

Víťazom národnej súťaže Dedina roka 2017 sa stala Oravská Polhora, ktorá najkomplexnejšie preukázala naplnenie princípov a požiadaviek súťaže spomedzi 20 zúčastnených dedín.

Vláda: Obce by mohli použiť finančnú náhradu za výrub drevín i na zelené strechy

17.08 2017, TASR

Bratislava, 16. augusta - Finančnú náhradu za výrub drevín by obce mohli použiť aj na iné účely ako doteraz. V súčasnosti ich môžu minúť iba na zaplatenie nákladov spojených so starostlivosťou o dreviny rastúce na ich území. Po novom by ich mohli použiť napríklad na terénny prieskum či na zelené parky a strechy.

Hurbanovo: V katastri mesta zaznamenali najnebezpečnejšie invázne druhy rastlín

14.08 2017, TASR

Hurbanovo, 11. augusta - V katastrálnom území mesta Hurbanovo v okrese Komárno zaznamenali výskyt niekoľkých najnebezpečnejších inváznych nepôvodných druhov rastlín.

Šaľa plánuje vybudovať 17 stojísk vo Veči pre polopodzemné kontajnery

14.08 2017, TASR

Šaľa, 11. augusta – Mesto Šaľa chce vybudovať 17 nových stojísk polopodzemných kontajnerov pre komunálny odpad. Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na realizáciu projektu odsúhlasili mestskí poslanci.

Bratislava: Aktivisti upozorňujú na necitlivé rozširovanie cesty v lesoparku

11.08 2017, TASR

Bratislava, 10. augusta – Megalomanské a absolútne necitlivé. Tak vnímajú rozširovanie lesnej cesty od Slivu popri riečke Vydrici smerom na Malý Slavín v bratislavských mestských lesoch aktivisti z občianskeho združenia Iniciatíva Naše Karpaty.

Povoľovanie skládky v Pezinku opäť začalo, občianska iniciatíva obnovila...

11.08 2017, TASR

Pezinok, 10. augusta – Pezinčanom opäť hrozí povolenie skládky v Novej jame. Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) opätovne spustila proces povoľovania skládky potom, ako investor, spoločnosť Pezinské tehelne – Paneláreň, doplnil žiadosť Ekologickej skládky z roku 2007.

Šaľa: Tri z piatich artézskych studní majú pitnú vodu

10.08 2017, TASR

Šaľa, 9. augusta – V troch z piatich artézskych studní v Šali vyviera pitná vodu.

MŽP SR: Vlastníci nehnuteľností by sa mali pripojiť na kanalizácie do konca r. 2021

08.08 2017, TASR

Bratislava, 7. augusta – Vlastníci nehnuteľností by sa mali do konca roka 2021 povinne pripojiť na verejnú kanalizáciu, pokiaľ je to technicky možné a je vybudovaná. Navrhuje to ministerstvo životného prostredia v novele vodného zákona, ktorým sa mení aj právna norma o vodovodoch a kanalizáciách. Malo by sa to týkať aj tých vlastníkov, ktorí mali doteraz povolenie na žumpu.

D. Lužná: V obci hrozí zlikvidovanie zdroja pitnej vody, tvrdia aktivisti

07.08 2017, TASR

Dunajská Lužná, 4. augusta – V Dunajskej Lužnej v okrese Senec hrozí zlikvidovanie zdroja pitnej vody. Na dnešnej tlačovej konferencii na to upozornil predseda Európskeho inštitútu pre ochranu spotrebiteľa a právny štát Peter Ďuriš.

Nitra využije dotáciu na sanáciu čiernej skládky v Dolných Krškanoch

03.08 2017, TASR

Nitra, 2. augusta – Mesto Nitra získalo dotáciu na sanáciu čiernej skládky odpadu. O poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu v celkovej výške 38.000 eur rozhodlo ministerstvo životného prostredia koncom júla tohto roka.