Emisie znížili o 90 % a zvíťazili v celoeurópskej súťaži

23.06 2017, TASR

Projekt vykurovania v Trebišove s využitím obnoviteľných zdrojov sa stal víťazom tohtoročnej celoeurópskej súťaže energetických projektov.

Žilina: Vrecový zber triedených komodít spustí mesto v časti Závodie

14.06 2017, TASR

Mesto Žilina spustí v júli 2017 v mestskej časti Závodie pilotný vrecový zber triedených komodít. Jeho cieľom je zvýšenie efektivity a kvality triedeného zberu. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

V Žiari nad Hronom zavádzajú triedený zber kuchynského odpadu

14.06 2017, TASR

Žiarska samospráva plánuje v najbližších mesiacoch spustiť triedený zber biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu z domácností. Do pilotnej fázy budú zapojené domácnosti z komplexnej bytovej výstavby. Odpad budú následne zhodnocovať v Centre zhodnocovania odpadov (CZO) Žiar nad Hronom.

Prievidza: Domácnosti v meste dostanú nádoby na biologicky rozložiteľný odpad

05.06 2017, TASR

Domácnostiam v individuálnej bytovej výstavbe na území Prievidze mesto pridelí nádoby na biologicky rozložiteľný odpad (BRO) zo záhrad. S distribúciou žiadostí do domov o ich pridelenie začala radnica v týchto dňoch, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Trnava má už málo miesta na výsadbu nových stromov

29.05 2017, TASR

V Trnave sa začína prejavovať nedostatok miesta na výsadbu nových stromov na mestských pozemkoch. Mohutná výsadba v uplynulých troch rokoch takmer vyčerpala možnosti sadiť ďalšie dreviny na plochách, ktoré má samospráva vo vlastníctve. Preto sa radnica začala obzerať po alternatívach.

Pripojenosť ľudí na kanalizácie je na Slovensku podpriemerná

29.05 2017, TASR

Vybudované verejné kanalizácie by vedeli obslúžiť ešte viac ako 280. 000 obyvateľov. Ukázala to revízia výdavkov na životné prostredie.

NRSR: Obce by mohli použiť finančnú náhradu za výrub drevín aj na zelené strechy

29.05 2017, TASR

Finančnú náhradu za výrub drevín by obce mohli použiť aj na iné účely ako doteraz. V súčasnosti ich môžu minúť iba na zaplatenie nákladov, spojených so starostlivosťou o dreviny rastúce na ich území. Po novom by ich mohli použiť napríklad na terénny prieskum či na zelené parky a strechy.

Bratislava: Horský park je bezpečný, tvrdia štátni ochranári

18.05 2017, TASR

Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR popiera tvrdenia hlavného mesta, že stav bratislavského Horského parku je alarmujúci. To tvrdí, že obhliadka stromov v chránenom prírodnom areáli preukázala stovky drevín bezprostredne ohrozujúcich život a zdravie občanov, pričom sa malo zrútiť 50 stromov.

O titul Dedina roka 2017 zabojuje 20 obcí

17.05 2017,

Súťaž Dedina roka vstúpila do svojho 9. ročníka s  20 prihlásenými obcami, ktoré si zmerajú sily v prezentácii výsledkov dosiahnutých pri ich obnove a rozvoji. Do súťaže sa zapojili obce zo siedmich krajov Slovenska: Bátovce, Blatnica, Brežany, Čirč, Horný Tisovník, Hul, Hronsek, Miklušovce, Nižná Voľa, Nižný Hrušov, Oravská Polhora, Pohorelá, Poráč, Santovka, Snežnica, Spišské Tomášovce, Veľká Lehota, Vinné, Zemné a Župčany.

L. Mikuláš: Systém nakladania s odpadmi z obalov zabezpečí nová firma

17.05 2017, TASR

Systém nakladania s odpadmi z obalov v Liptovskom Mikuláši by mala zabezpečovať bratislavská akciová spoločnosť Envi-Pak. Podpísať zmluvu s ňou odporučili primátorovi Jánovi Blcháčovi mestskí poslanci na svojom neplánovanom zasadnutí.