Novou riaditeľkou Greenpeace Slovensko sa stala Ivana Kohutková

19.06 2017, TASR

Novou riaditeľkou slovenskej pobočky medzinárodnej environmentálnej organizácie Greenpeace sa stala odborníčka na environmentálne plánovanie a manažment Ivana Kohutková. Zmenu vo vedení oznámila organizácia v dnešnej tlačovej správe.

Najväčší vzdelávací ekoprogram sveta hľadá školy, ktoré sa chcú zmeniť

09.05 2017,

Priateľské vzťahy so žiakmi, zmena myslenia a správania, zmysluplne využitý čas, nadšenie a optimizmus. To všetko sa spája so školami, ktoré sú súčasťou najväčšieho vzdelávacieho ekoprogramu na svete - Zelená škola. V šk. roku 2017/2018 otvára už svoj 13. ročník a jeho súčasťou sa môže stať každá škola na Slovensku.

Bošáca: Tretí najkrajší strom Európy zastrešuje plejádu prastarých odrôd ovocia

03.04 2017, TASR

Nadviazať na tradičné ovocinárstvo v Bošáckej doline sa pokúša obec Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom v spolupráci s občianskym združením (OZ) Pangaea. Je to projekt zameraný na ľudí a ovocné stromy, teda spojenie človeka s ovocným stromom. V posledných dvoch rokoch v celej doline vysadili okolo 500 ovocných stromov.

V Taliansku sa konal protest proti presádzaniu olív kvôli plynonodu

30.03 2017, TASR

Polícia v talianskom kraji Apúlia zasiahla v utorok proti protestom ochrancov životného prostredia, ktorí sa snažia zabrániť presadeniu celkovo vyše 200 olivovníkov stojacich v ceste výstavbe plynovodu na prepravu zemného plynu z Ázie do Európy.

Človek v ohrození: Slovenská pomoc na Kube môže ohroziť zdravie ľudí

27.03 2017, TASR

Slovenská pomoc Kube s opravou elektrárne môže ohroziť tamojšie životné prostredie a zdravie ľudí. TASR informovala Dana Mareková z neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Nová nezávislá štúdia potvrdzuje obavy ohľadom pesticídov

13.01 2017,

Neonikotínoidy predstavujú ešte väčšie riziko pre životné prostredie ako sa doteraz predpokladalo. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú pre Greenpeace vypracovala jedna z vedúcich vedeckých inštitúcii na danú tému, Univerzita Sussex v Spojenom kráľovstve.

Greenpeace v Paríži protestovala proti jadrovej politike spoločnosti EdF

15.12 2016, TASR

Skupina približne 30 aktivistov organizácie Greenpeace dnes zablokovala vchod do budovy energetickej spoločnosti Électricité de France (EdF), ktorá vo Francúzsku prevádzkuje aj jadrové elektrárne.

Nepredávajte Európu, vyzval Greenpeace európskych lídrov

20.09 2016, TASR

Nepredávajte Európu - tak znie odkaz, ktorý aktivisti Greenpeace vyslali lídrom členských krajín Európskej únie, ktorí sa stretli na summite v Bratislave. Aktivisti z viacerých krajín rozprestreli pri Dunaji transparent s nápisom Don't trade away Europe (Nepredávajte Európu). V tričkách s písmenami zároveň vytvorili slová solidarita a mier.

Nová štúdia: Bez zmeny poľnohospodárskej politiky úbytok vtákov nezastavíme

22.08 2016,

Nová štúdia publikovaná vo vedeckom časopise Conservation letters, skupinou výskumníkov pôsobiacich v oblasti ochrany prírody, vrátane organizácie BirdLife Europe a jej národných organizácii došla k záveru, že legislatíva v oblasti ochrany prírody a agri-environmentálne schémy môžu prispievať k ochrane vtákov poľnohospodárskej krajiny, avšak ich vplyv je oslabený zničujúcim dopadom intenzifikácie poľnohospodárstva.

Greenpeace: Doterajšie pôsobenie L. Sólymosa bolo viac-menej neutrálne

09.08 2016, TASR

Doterajšie pôsobenie ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) hodnotia environmentalisti viac-menej neutrálne.