Horúčavy trápia aj vtáctvo v mestách, ornitológovia prosia ľudí o pomoc

28.06 2017, TASR

Horúčavy, ktoré zasiahli Slovensko, sú záťažou nielen pre ľudí, ale aj hniezdiace vtáctvo. Ornitológovia zaznamenali mnohé dehydrované vtáky, a preto prosia ľudí o pomoc. Nedostatkom vody počas horúcich dní trpia predovšetkým druhy žijúce v meste.

MŽP SR: Hranice bukových pralesov sa prerokúvajú s dotknutými subjektmi

28.06 2017, TASR

Bratislava 28. júna – Karpatské bukové pralesy, na Slovensku rozprestierajúce sa v Národnom parku Poloniny a Chránenej krajinnej oblasti Vihorlat, sú na Zozname svetového dedičstva UNESCO desať rokov. Ich hranice na území Slovenska sa v súčasnosti prerokúvajú s dotknutými subjektmi.

Vo Vysokých Tatrách pribudlo 138 mláďat kamzíkov, celkovo ich je menej

28.06 2017, TASR

Na území Vysokých Tatier dobrovoľníci a ochranári počas jarného sčítania kamzíkov napočítali 1042 kamzíkov, čo je oproti vlaňajšiemu jarnému sčítaniu o 190 jedincov menej. Jarné sčítanie je zamerané predovšetkým na zistenie počtu novonarodených mláďat, v tejto sezóne ich bolo 138.

Českí veterinári vyhlásili pri Zlíne pre africký mor prasiat zamorenú oblasť

28.06 2017, TASR

Praha 28. júna - Českí veterinári vyhlásili pri Zlíne zamorenú oblasť po tom, ako sa v Českej republike objavil po prvýkrát africký mor prasiat. Informoval o tom spravodajský kanál Českej televízie ČT24. Nákazlivú chorobu veterinári potvrdili v utorok v prípade dvoch uhynutých diviakov nájdených pri zlínskej nemocnici.

Veľká koralová bariéra má hodnotu 38 miliárd eur

27.06 2017, TASR

Veľká koralová bariéra, najväčšia sústava koralových útesov a ostrovčekov na zemeguli nachádzajúca sa pri severovýchodnom pobreží austrálskeho štátu Queensland, má hodnotu 56 miliárd austrálskych dolárov (38 miliárd eur).

Nemecká zoo predstavila päť vzácnych mláďať leva berberského

27.06 2017, TASR

Päť vzácnych mláďat leva berberského sa v pondelok po prvý raz predstavilo verejnosti v zoologickej záhrade na juhozápade Nemecka, v meste Neuwied v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Stovky ľudí vo Varšave žiadali zastavenie výrubu v Bielovežskom pralese

26.06 2017, TASR

Stovky ľudí vo Varšave protestovali proti rozsiahlej ťažbe dreva v poslednom pralese v Európe, ktorý povolila poľská konzervatívna vláda.

Do mozambického parku premiestnia 7500 voľne žijúcich zvierat

22.06 2017, TASR

Ochrancovia prírody spustili jednu z najväčších relokácii voľne žijúcich zvierat v Afrike, uviedla dnes agentúra AP. Počas troch rokov premiestnia do mozambického národného parku 7500 živočíchov, ktoré tam boli počas dlhoročnej občianskej vojny v krajine takmer vyhubené.

Vo Vysokých Tatrách budú rátať kamzíky, vlani na jeseň ich bolo 1367

21.06 2017, TASR

Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) v spolupráci so Správou Pieninského národného parku (PIENAP) a Správou TANAP, kolegami z poľského Tatranského národného parku a ďalšími dobrovoľníkmi budú dnes spočítavať kamzíky. Robia tak pravidelne, dvakrát ročne, a to pred letom a na jeseň.

V inštalovanej búdke pri Štúrove úspešne zahniezdila plamienka driemavá

21.06 2017, TASR

Odborníci z Ochrany dravcov na Slovensku (RPS) našli neďaleko Štúrova v búdke šesť mláďat plamienky driemavej. TASR o tom informoval Tomáš Veselovský z RPS.