Ochranár: Vlkov v obývačke chránime a v kuchyni lovíme, treba to zmeniť

17.12 2018, TASR

Bratislava, 15. decembra - Vlkov je na Slovensku možné loviť od 1. novembra do 15. januára s výnimkou území vyhlásených na jeho ochranu. Podľa Jerguša Tesáka zo Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) Slovensko však tieto územia nespĺňajú vlčie nároky.

Rakovec n/Ondavou: V obci ošetrili približne 550-ročný dub letný

17.12 2018, TASR

Rakovec nad Ondavou, 15. decembra – Majestátny dub letný, ktorý sa nachádza v obci Rakovec nad Ondavou v Michalovskom okrese, prešiel v uplynulých dňoch "renováciou". Jeho predpokladaný vek je približne 550 rokov.

Oreské:Majiteľ pozemku hovorí o podozrení z nelegálneho výrubu, firma to odmieta

12.12 2018, TASR

Oreské,11. decembra – Majiteľ pozemku v katastri obce Oreské v Michalovskom okrese, cez ktorý má viesť prepojovací plynovod medzi Slovenskom a Poľskom, hovorí o možnom podozrení z nelegálneho výrubu drevín. Spoločnosť Eustream, ktorá výstavbu realizuje, takéto tvrdenia odmieta.

Biosférické rezervácie chcú financovanie podľa modelu vyspelých krajín

11.12 2018, TASR

Vígľaš-Pstruša, 10. decembra - Exkurzia asi piatich desiatok hostí a ich sprievodcov z Biosférickej rezervácie (BR) Poľana a pracovníkov Správy Chránenej krajinnej oblasti - BR Poľana do oblasti Poľany, predchádzala pondelkovému slávnostnému zasadnutiu slovenského výboru (SV) programu Človek a biosféra a koordinačnej rady Biosférickej rezervácie Poľana vo Vígľaši-Pstruši.

Začína sa sezóna prikrmovania vtáctva, ochranári apelujú na dodržiavanie zásad

10.12 2018, TASR

Bratislava, 9. decembra - Pri prikrmovaní vtáctva je dôležité vhodné zloženie potravy, ale aj umiestnenie kŕmidla. V súvislosti s klesajúcimi teplotami na to upozorňuje Ochrana dravcov na Slovensku (RPS).

MŽP: K novele zákona o ochrane prírody prišla takmer tisícka pripomienok

04.12 2018, TASR

Bratislava, 4. decembra - Koncom októbra Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR odštartovalo pripomienkovanie návrhu novely zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorej cieľom je zaistiť národným parkom či prírodným rezerváciám potrebnú ochranu.

WWF: Rakúska revitalizácia rieky Morava by mohla byť inšpiráciou pre Slovensko

02.12 2018, TASR

Bratislava, 1. decembra- Rakúsku sa na rieke Morava podarilo obnoviť niektoré vzácne druhy zvierat a rastlín. Rozvoľnilo totiž brehy, ktoré boli v minulosti umelo vyložené kameňmi, a odstránilo sedimenty, ktorými sú zanesené bočné ramená.

Monako testuje umelé útesy na záchranu koralových ekosystémov v oceánoch

23.11 2018, TASR

Bratislava/Monte Carlo, 23. novembra - Monako patrí k najmenším štátom na svete, no v oblasti ochrany životného prostredia patrí k svetovej špičke. Jeho aktivity sú viditeľné najmä vďaka kniežaťu Albertovi II. Prostredníctvom svojej nadácie láka na spoluprácu vedcov z celého sveta.

Pripomienku k novele MŽP podpísalo takmer 30 000 ľudí, L. Sólymosa to teší

23.11 2018, TASR

Bratislava, 21. novembra - Hromadnú pripomienku ochranárov k novele zákona o ochrane prírody a krajiny prostredníctvom petície podporilo takmer 30 000 ľudí. TASR o tom informoval Juraj Rizman z Via Iuris.

Indonézia: V žalúdku mŕtveho vorvaňa našli takmer šesť kíl plastového odpadu

21.11 2018, TASR

Jakarta, 21. novembra (TASR) - V žalúdku mŕtveho vorvaňa tuponosého, ktorého telo vyplavilo na morský breh v národnom parku v Indonézii, našli takmer šesť kilogramov plastového odpadu. Medzi odpadkami bolo 115 plastových pohárov, štyri plastové fľaše, 25 sáčkov či napríklad aj pár gumených sandálov.