Slovenskí europoslanci: SR zaostáva pri riešení recyklácie komunálneho odpadu

20.04 2018, TASR

Štrasburg/Bratislava, 18. apríla - Slovensko má pred sebou veľké výzvy, aby mohlo dobehnúť iné členské krajiny EÚ v oblasti spracúvania a recyklácie odpadov. Slovenskí europoslanci to uviedli v stredu po tom, ako Európsky parlament (EP) schválil legislatívne návrhy v oblasti tzv. obehového hospodárstva.

Británia: Vláda chce zakázať predaj plastových slamiek a vatových tyčiniek

20.04 2018, TASR

Londýn, 19. apríla - Britská vláda plánuje zakázať predaj jednorazových plastových slamiek, miešadiel a vatových tyčiniek. Vyplýva to zo štvrtkového vyhlásenia premiérky Theresy Mayovej, ktorá k tomuto kroku vyzvala aj krajiny Spoločenstva národov (Commonwealth).

Turizmus: Pred začiatkom sezóny vyčistili centrálnu časť Pienin od odpadkov

20.04 2018, TASR

Červený Kláštor, 19. apríla – Onedlho štartuje v Pieninách nová letná sezóna, pred niekoľkými dňami preto dobrovoľníci spolu s ochranármi vyčistili centrálnu časť národného parku.

J.Lehota: V obci vybudujú zberný dvor a stojiská na umiestnenie odpadových nádob

20.04 2018, TASR

Janova Lehota, 19. apríla - V Janovej Lehote vybudujú zberný dvor a stojiská na umiestnenie nádob na zmesový komunálny odpad. Obci sa na tento projekt podarilo získať dotáciu vo výške takmer 158 000 eur z Operačného programu Ľudské zdroje.

Prvá slovenská konferencia o živote bez odpadu

13.04 2018,

Piateho mája sa v Bratislave uskutoční prvá celodenná konferencia o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste, ktorá má za cieľ nasmerovať Slovensko k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Konferencia je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

Kompostáreň v Handlovej vybudujú do konca tohto roka

13.04 2018, TASR

Handlová, 12. apríla - Projekt kompostárne na spracovanie biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) v Handlovej zrealizujú do konca tohto roka. Práce na investícii za približne 900 000 eur, ktorú bude mesto financovať z fondov Európskej únie, pozdržala byrokracia, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

V Bratislave bude konferencia o živote bez odpadu

11.04 2018, TASR

Bratislava, 9. apríla - Prvá celodenná slovenská konferencia o živote bez odpadu chce Slovákov nasmerovať k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Uskutoční sa 5. mája v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave a je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

V katastri obce Moravský Sv. Ján našli biologický odpad, pochádza zo zahraničia

11.04 2018, TASR

Moravský Svätý Ján, 6. apríla – V katastri obce Moravský Svätý Ján v okrese Senica bol v stredu (4. 4.) vo večerných hodinách nájdený biologický odpad. Pri obhliadke sa zistilo, že ide o pozostatky zvierat, ktoré boli evidované v Rakúsku, informoval TASR riaditeľ Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy (RVPS) Senica Alojz Žúrek.

Liptovský Mikuláš: Mesto rozdáva nádoby na biologický odpad do rodinných domov

27.03 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 26. marca - Zamestnanci liptovskomikulášskych Verejnoprospešných služieb (VPS) v pondelok začali s roznášaním nádob na biologicky rozložiteľný odpad do rodinných domov v mestskej časti Bodice.

Bratislava: Spaľovňa odpadu bude mať novú triediacu linku na papier a plasty

22.03 2018, TASR

Bratislava, 21. marca – Spaľovňa odpadu vo Vlčom hrdle v Bratislave bude mať novú triediacu linku. Určená bude pre plasty a papier, teda triedený odpad zo žltých a modrých zberných nádob a za hodinu dokáže spracovať tri tony odpadu. Bude pritom prvou svojho druhu na Slovensku a jednou z najmodernejších v Európe.