Šaľa plánuje vybudovať 17 stojísk vo Veči pre polopodzemné kontajnery

14.08 2017, TASR

Šaľa, 11. augusta – Mesto Šaľa chce vybudovať 17 nových stojísk polopodzemných kontajnerov pre komunálny odpad. Predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na realizáciu projektu odsúhlasili mestskí poslanci.

Povoľovanie skládky v Pezinku opäť začalo, občianska iniciatíva obnovila...

11.08 2017, TASR

Pezinok, 10. augusta – Pezinčanom opäť hrozí povolenie skládky v Novej jame. Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) opätovne spustila proces povoľovania skládky potom, ako investor, spoločnosť Pezinské tehelne – Paneláreň, doplnil žiadosť Ekologickej skládky z roku 2007.

Nitra využije dotáciu na sanáciu čiernej skládky v Dolných Krškanoch

03.08 2017, TASR

Nitra, 2. augusta – Mesto Nitra získalo dotáciu na sanáciu čiernej skládky odpadu. O poskytnutí podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu v celkovej výške 38.000 eur rozhodlo ministerstvo životného prostredia koncom júla tohto roka.

Bojnice chcú zabezpečiť do domácností kompostéry za takmer 190.000 eur

02.08 2017, TASR

Bojnice, 1. augusta - Zabezpečiť zhodnocovanie biologicky rozložiteľného odpadu (BRO) v domácnostiach prostredníctvom zakúpenia kompostérov plánuje samospráva Bojníc. Na projekt za takmer 190. 000 eur chce získať financie z Operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP).

Starý mobil do bežného smetiaka na odpad nepatrí

27.07 2017, TASR

Bratislava, 24. júla - Nefunkčný mobil nepatrí do obyčajného smetiaka. Na to, že nemá byť súčasťou komunálneho odpadu, upozorňuje aj grafický symbol, ktorý býva umiestnený na zadnej strane telefónu. Používa sa jedna z dvoch značiek zobrazujúca prečiarknutú smetnú nádobu.

Medzilaborce rozšírili skládku komunálneho odpadu, vystačiť by mala na 30 rokov

20.07 2017, TASR

Medzilaborce, 20. júla - Medzilaborce rozšírili mestom zriadenú skládku tuhého komunálneho odpadu (TKO) v susednej obci Krásny Brod. Vystačiť by mala na ďalších minimálne 30 rokov. Ako TASR informoval primátor Medzilaboriec Vladislav Višňovský, mesto získalo stavebné povolenie na skládku s dvomi kazetami ešte v roku 1996.

Ministerstvo zvažuje pre skládku vo Vrakuni monitoring studní

20.07 2017, TASR

Bratislava, 18. júla - Ministerstvo životného prostredia zvažuje zvýšenie počtu monitorovacích objektov, ktoré sledujú bývalú skládku Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni. Monitorovať plánuje aj niekoľko domových studní nachádzajúcich sa v oblasti zasiahnutej kontaminačným mrakom. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva životného prostredia.

V boji proti skládkovaniu pomôžu vyššie poplatky, poukazujú analytici

20.07 2017, TASR

Bratislava, 18. júla - Na Slovensku sa napriek rozsiahlej výstavbe infraštruktúry triedenia a zhodnocovania komunálny odpad recykluje málo. Väčšina preto končí na skládkach. Na zmenu situácie treba podľa vládnych analytikov využiť viaceré opatrenia.

MŽP SR: Samosprávy sa ešte môžu uchádzať o eurofondy na kompostovanie bioodpadu

20.07 2017, TASR

Bratislava, 18. júla - Samosprávy sa ešte môžu uchádzať o eurofondy, ktoré im majú pomôcť s bioodpadom. Na obstaranie záhradných kompostérov na bioodpad produkovaný v domácnostiach je v aktuálnej výzve vyčlenených päť miliónov eur.

S. Belá odstráni skládku s nezákonne umiestneným odpadom

20.07 2017, TASR

Spišská Belá, 18. júla - Na severozápadnej hranici katastrálneho územia Spišská Belá pozdĺž vodného toku Biela sa nachádza rozľahlé miesto s nezákonne umiestneným odpadom, ide o takzvanú čiernu skládku. Podľa slov Pauly Grivalskej z oddelenia životného prostredia na Mestskom úrade v Spišskej Belej získala samospráva dotáciu na sanáciu miesta po tom, čo sa zapojila do výzvy Environmentálneho fondu.