Európsky parlament sa rozhodol prestať používať plastové fľaše

13.06 2018, TASR

Brusel/Štrasburg, 13. júna - Predsedníctvo Európskeho parlamentu (EP) v stredu oznámilo, že v zákonodarnom zbore EÚ sa od júla 2019 prestanú používať všetky typy plastových fliaš na vodu, ako aj ďalšie plastové výrobky na jedno použitie.

V Senici by mal pribudnúť závod na recykláciu polyetylénových fólií

13.06 2018, TASR

Senica, 13. júna – Spoločnosť PolyFol Group plánuje v Senici postaviť závod na recykláciu polyetylénových fólií. Vyplýva to zo správy na informačnom portáli ministerstva životného prostredia.

Mesto Zlaté Moravce zakúpi záhradné kompostéry pre všetky rodinné domy

13.06 2018, TASR

Zlaté Moravce, 12. júna – Všetky domácnosti v Zlatých Moravciach dostanú nové záhradné kompostéry. Mesto zakúpi 2042 štyristolitrových kompostérov, ktoré pôjdu do každej domácnosti v rodinnom dome.

Bánovce nad Bebravou chcú postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad

12.06 2018, TASR

Bánovce nad Bebravou, 11. júna - Bánovce nad Bebravou majú záujem na pozemkoch v Dežericiach (okres Bánovce nad Bebravou) postaviť kompostáreň na biologicky rozložiteľný odpad (BRO). K dispozícii by mala byť nielen pre mesto, ale i okolité obce.

Hlohovec: Skládka Vlčie hory má problém s nelegálne ukladaným odpadom

07.06 2018, TASR

Hlohovec, 6. júna – Na skládke odpadu Vlčie hory pri Hlohovci polícia zistila ukladanie bežného i nebezpečného odpadu napriek tomu, že táto bola uzatvorená už v roku 2016. Polícia spolu s inšpekciou životného prostredia a Okresným úradom v Hlohovci v lokalite zasahovala od začiatku týždňa a zaisťovala dôkazy.

Envirorezort víta návrh Európskej komisie zakázať niektoré plastové výrobky

01.06 2018, TASR

Bratislava, 31. mája - Návrh Európskej komisie zameraný na desať druhov jednorazových plastových výrobkov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v oceánoch, envirorezort víta. Pre TASR to povedal Michal Lukáč z odboru komunikácie rezortu. Na konkrétne kroky alebo návrhy opatrení je však podľa jeho slov priskoro.

Rezort životného prostredia podporil dva zelené projekty v okrese Veľký Krtíš

01.06 2018, TASR

Kiarov/Ipeľské Predmostie, 31. mája – Zlepšenie životného prostredia a kvality života ľudí v regióne je cieľom dvoch zelených projektov v okrese Veľký Krtíš, ktoré dotáciami z Environmentálneho fondu podporilo Ministerstvo životného prostredia SR.

Thajsko je novou skládkou elektronického odpadu

31.05 2018, TASR

Bangkok, 30. mája - Thajsko je podľa miestnej polície a environmentalistov novou skládkou elektronického odpadu z celého sveta. Ide o najnovšiu krajinu, ktorá pocítila to, že Čína výrazne sprísnila podmienky pre dovoz takéhoto odpadu.

Nová kompostáreň vo Fiľakove umožní efektívnejšie spracovanie odpadu

31.05 2018, TASR

Fiľakovo, 30. mája – Efektívnejšie spracovávanie biologicky rozložiteľného odpadu a zvyšovanie jeho podielu v rámci triedeného zberu umožní nová kompostáreň, ktorá je druhou etapou výstavby zberného dvora vo Fiľakove v Lučeneckom okrese.

Jednorazové plasty: nové pravidlá EÚ na obmedzenie morského odpadu

29.05 2018,

Keďže objem plastového odpadu v oceánoch a moriach ďalej narastá, Európska komisia navrhuje nové pravidlá na úrovni EÚ s cieľom zamerať sa na 10 druhov jednorazových plastových výrobkov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú na európskych plážach a v moriach. Okrem iného sa tieto pravidlá zamerajú aj na stratený alebo zanechaný rybársky výstroj.