14 členských štátov EÚ zaostáva v plnení stanovených recyklačných cieľov

25.10 2018,

Nedávne odhady Svetovej banky poukazujú na zvýšenie ročnej produkcie odpadov z 2,01 miliárd ton (rok 2016) na 3,40 miliárd ton (rok 2050). V Európe sa recyklácia a hospodárenie s odpadmi zlepšujú, ale stále potrebujeme robiť viac. V tomto kontexte dnes Európska komisia uverejnila najnovšiu správu o dosahovaní cieľov v oblasti recyklácie odpadov v Európe.

A. Zemanová: Za situáciu okolo D4 a R7 zodpovedá manažér pre životné prostredie

17.10 2018, TASR

Bratislava, 16. októbra – Zodpovednosť za súčasnú situáciu a environmentálne riziká pri výstavbe nultého obchvatu Bratislavy by mal prevziať ten, koho staviteľ diaľnice poveril úlohou manažéra pre životné prostredie.

Prieskum:Slováci chcú lepší systém recyklovania,obávajú sa toxínov a ťažby dreva

16.10 2018, TASR

Bratislava, 15. októbra - Slováci by privítali lepší systém recyklovania materiálov, obávajú sa toxínov v kozmetike a jedle a negatívne sa stavajú k rozšíreniu ťažby dreva. Vyplýva to z medzinárodného prieskumu, na ktorom spolupracovala aj Technická univerzita vo Zvolene.

L. Sólymos: Envirokriminalita sa nesmie vyplácať

16.10 2018, TASR

Bratislava, 15. októbra – Envirokriminalita sa nesmie vyplácať, ohrozuje životné prostredie a život ľudí na Slovensku. Uviedol to v pondelok minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) po zásahu polície ohľadom nelegálneho nakladanie s odpadom v Limbachu a na skládke v Moste pri Bratislave.

Odstávku spaľovne odpadu v Bratislave po niekoľkých týždňoch ukončili

15.10 2018, TASR

Bratislava, 14. októbra - Technologická odstávka spaľovne odpadu v Bratislave je po niekoľkých týždňoch ukončená. Trvala od 14. septembra do 8. októbra. Počas nej sa zrealizovali viaceré opravy, napríklad zásobníka odpadu a škvary, parnej turbíny, generátora.

I. Maleš: Keď obce riešia zber triedeného odpadu spoločne, majú lepšie výsledky

15.10 2018, TASR

Bratislava, 13. októbra - Jedným z dôvodov, prečo majú krajiny ako Nórsko alebo Rakúsko lepšie výsledky v miere triedenia odpadu, je, že sa obce a mestá združujú do prirodzených celkov a tento problém riešia spoločne. Myslí si to Ivana Maleš z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky (INCIEN).

Lovča: Vďaka novému zbernému dvoru budú môcť objemný odpad odovzdávať celoročne

09.10 2018, TASR

Lovča, 8. októbra - V obci Lovča (okres Žiar nad Hronom) prebiehajú v týchto dňoch práce na výstavbe nového zberného dvora. Obec získala na jeho realizáciu dotáciu vo výške 136. 243 eur z envirofondu, sumou 7170 eur prispieva z vlastného rozpočtu.

Nová Baňa: Obyvatelia rodinných domov dostanú záhradné kompostéry

09.10 2018, TASR

Nová Baňa, 8. októbra - Novobančania bývajúci v rodinných domoch dostanú v najbližšom období záhradné kompostéry.

MŽP: Nedostatočné rezervy na uzatváranie skládok rieši protiskládkový balíček

08.10 2018, TASR

Bratislava, 5. októbra - Nedostatočné rezervy na uzatváranie skládok rieši protiskládkový balíček, ktorý v septembri prešiel prvým čítaním. V reakcii na tlačovú konferenciu advokátky mesta Gbely Zuzany Čaputovej, na ktorej o tomto probléme hovorila, to pre TASR povedal hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák.

V Gbeloch sa nedarí uzavrieť skládku, podľa Z. Čaputovej zlyhala kontrola štátu

08.10 2018, TASR

Bratislava, 5. októbra - V meste Gbely nedochádza k uzatvoreniu a rekultivácii nefunkčnej skládky, pretože na to jej prevádzkovateľ nemá peniaze. Ten by pritom na tento účel mal tvoriť rezervu. Štátne orgány však nekontrolujú, či sa rezerva tvorí v dostatočnej výške, prípadne či sa nepoužíva na iný účel.