BBSK: Každý obyvateľ vyprodukoval v roku 2016 okolo 312 kg komunálneho odpadu

14.02 2018, TASR

Banská Bystrica, 13. februára – V obciach Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) bolo v roku 2016 vyprodukovaných 203. 241 ton komunálnych a drobných stavebných odpadov, čo predstavuje 10,4 % podielu zo všetkých obcí SR. Kraj vyprodukoval najmenej odpadu zo všetkých slovenských krajov.

Bratislava: Na bezplatný odvoz elektroopadu možno využiť celoročný mobilný zber

12.02 2018, TASR

Bratislava, 10. februára – Bratislavčania, ktorí sa nepotrebných elektrospotrebičov chcú zbaviť skôr, ako príde čas jarného upratovania, môžu využiť celoročný mobilný zber prostredníctvom stránky www. zberelektroodpadu. sk.

Prešov: Technické služby chcú získať dotáciu na spracovávanie komunálneho odpadu

08.02 2018, TASR

Prešov, 7. februára - Technické služby mesta Prešov (TsmP) sa uchádzajú o nenávratný finančný príspevok na projekt zameraný na zhodnotenie komunálneho odpadu. Z Operačného programu Kvalita životného prostredia žiadajú dotáciu vo výške 5,7 milióna eur bez DPH. Celkový rozpočet projektu je 6 miliónov eur, z vlastných zdrojov by spoločnosť investovala 300 000 eur. S realizáciou projektu sa počíta v roku 2019.

OĽaNO varuje pred spaľovaním cudzieho rádioaktívneho odpadu v SR

08.02 2018, TASR

Bratislava, 7. februára - Slovensko má asi ambíciu stať sa spaľovňou rádioaktívneho odpadu Európy. Myslia si to v hnutí OĽaNO na základe schváleného zákona o radiačnej ochrane, ktorý schválil parlament. Obyčajní chcú spaľovaniu cudzieho rádioaktívneho odpadu na Slovensku zabrániť a preto spúšťajú elektronickú petíciu za jeho zákaz.

Bratislava: V Petržalke otvorili tretie stanovište polopodzemných kontajnerov

08.02 2018, TASR

Bratislava, 6. februára - Bratislavská Petržalka je ďalšou, v poradí treťou lokalitou hlavného mesta, v ktorej sú umiestnené polopodzemné kontajnery. Obyvatelia môžu na mieste využívať šesť polopodzemných kontajnerov, tri sú určené na zmesový odpad, zvyšné na triedený odpad – papier, plasty, sklo.

Počas jesenného upratovania vyzbierali v Trenčíne vyše 300 ton odpadu

05.02 2018, TASR

Trenčín, 4. februára – Počas jesenného upratovania sa v minulom roku vyzbieralo v Trenčíne viac ako 300 ton odpadu. Počas ôsmich sobôt od konca septembra do polovice novembra vyzbierali na 84 stanovištiach v Trenčíne 120 kontajnerov s objemným odpadom a 90 kontajnerov s biologicky rozložiteľným odpadom.

Medzinárodný deň bez slamiek má upozorniť na ekologický vplyv tohto výrobku

02.02 2018, TASR

Brusel, 1. februára - Nadchádzajúcu sobotu (3. 2.) si svet po prvýkrát pripomenie Medzinárodný deň bez slamiek. Umelohmotné slamky na pitie sú doslova ,,mor pre životné prostredie", uviedla v tejto súvislosti belgická televízna stanica RTBF.

Mesto Šaľa pripravuje výstavbu polopodzemných kontajnerov

02.02 2018, TASR

Šaľa, 1. februára – Šalianska radnica chce v tomto roku začať s výstavbou polopodzemných kontajnerov. Podľa vypracovanej štúdie sa má v priebehu štyroch etáp vybudovať celkovo 81 stojísk.

Snina: Verejnoprospešné služby vyvážajú odpad na skládku do Mysliny pri Humennom

31.01 2018, TASR

Snina, 30. januára – Odpad zo Sniny vyvážajú Verejnoprospešné služby Snina (VPS), s.r.o., v súčasnosti na skládku do Mysliny pri Humennom napriek tomu, že majú v meste vlastnú.

EP bude sledovať kauzu skládky toxických odpadov v bratislavskej Vrakuni

24.01 2018, TASR

Brusel/Bratislava, 23. januára - Výbor Európskeho parlamentu pre petície (PETI) bude pozorne sledovať implementáciu legislatívy EÚ pri riešení skládky toxických odpadov z bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova (CHZJD) v bratislavskej Vrakuni.