L. Mikuláš: Radnica začala so zberom biologicky rozložiteľného odpadu

27.04 2017, TASR

Liptovskomikulášska mestská samospráva začala s príchodom jari so zberom biologicky rozložiteľného odpadu zo záhrad. Obyvatelia ho môžu odovzdať tromi spôsobmi.

Zvolen: Žiaci vyzbierali v meste tri tony odpadu

24.04 2017, TASR

Viac ako tri tony odpadu vyzbieralo za tri dni 343 žiakov zo siedmich zvolenských škôl, ktoré sa zapojili do kampane Spolu vyzbierame viac. Výsledky ich snaženia odprezentovali na otvorení Lesníckych dní.

Budča:Zápach z bioplynových staníc odstránia investície do uskladnenia digestátu

20.04 2017, TASR

Zápach z dvoch bioplynových staníc, na ktorý sa od leta minulého roku sťažovali obyvatelia Budče v okrese Zvolen, by mal byť minulosťou. Zástupcovia spoločnosti, ktoré stanice prevádzkujú totiž sľúbili, že urobia opatrenia na odstránenie nežiaduceho zápachu.

Budča: Rozložiteľný odpad odoberá od ľudí miestna bioplynová stanica

19.04 2017, TASR

Vznik blízkej bioplynovej stanice pomohol v obci Budča v okrese Zvolen vyriešiť problém s likvidáciou biologicky rozložiteľného odpadu. Obyvatelia dnes trávu či neskonzumované potraviny môžu do stanice aj priniesť. V obci sa do obdobia platnosti nového zákona o odpadoch snažili usmerňovať ľudí, aby viac kompostovali.

Giraltovce: Zberný dvor je k dispozícii občanom aj v sobotu

19.04 2017, TASR

Občania Giraltoviec môžu do konca mája aj mimo pracovných dní, každú sobotu, odovzdať bezplatne nepotrebný odpad do zberného dvora na Tehelnej ulici. Jeho prevádzkové hodiny sú od 8. do 12. h.

Prezident: Plastové tašky spoplatnia, ich spotreba by sa mala znížiť

12.04 2017, TASR

Spotreba plastových tašiek sa má znížiť. Počíta s tým vládna novela zákona o odpadoch, ktorá prináša ich spoplatnenie. Právnu normu dnes odobril prezident SR Andrej Kiska.

Žilina: Na Námestí A. Hlinku umiestnili dva veľkokapacitné kontajnery s odpadom

12.04 2017, TASR

Dva veľkokapacitné kontajnery naplnené odpadom z Vodného diela Žilina, umiestnené na žilinskom Námestí Andreja Hlinku, majú upozorniť ľudí, aby boli ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

V. n. Topľou: Obyvatelia upratovali mesto, nazbierali 90 vriec odpadkov

11.04 2017, TASR

Vranovčania vyzbierali v meste počas druhého ročníka spoločného projektu Poupratujme si Vranov približne 90 vriec odpadu, ktoré skončili na mestskom zbernom dvore. Samospráva plánuje v takýchto akciách pokračovať.

Bratislava: Rača získala dotáciu na nákup kompostérov do jedální

10.04 2017, TASR

Spracovať bioodpad a následne ho efektívne sekundárne využiť pomôžu bratislavskej Rači dotácie na nákup ďalších kompostérov do školských jedální. Nové zariadenia nahradia v základných školách vybavenie, ktoré pre spracovanie bioodpadu už račianska samospráva zabezpečila pred rokom.

Nitra: Mestským policajtom pomáhajú pri odhaľovaní nelegálnych skládok fotopasce

05.04 2017, TASR

V priebehu minulého roka vzniklo na území Nitry niekoľko desiatok čiernych skládok. Mestská polícia (MsP) ich od januára do konca decembra 2016 odhalila 55. Podľa slov náčelníka MsP Erika Duchoňa ich bolo najviac na sídliskách Klokočina, Diely a Chrenová.