Čína: Zosuv pôdy zablokoval rieku v Tibete, vyžiadal si evakuáciu 6000 ľudí

19.10 2018, TASR

Peking, 18. októbra - Zosuv pôdy v Tibete, ktorý zablokoval jednu z najdôležitejších riek v oblasti, si vyžiadal evakuáciu 6000 ľudí. Informáciu priniesla vo štvrtok agentúra AP.

Mimovládky nesúhlasia s návrhom novej spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ

04.06 2018, TASR

Bratislava, 1. júna - Mimovládna organizácia Greenpeace Slovensko ani Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko (SOS/BirdLife Slovensko) nesúhlasia s návrhom novej spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP), ktorý v piatok predstavila Európska komisia.

MPRV:Slovensko nepodporilo zákaz neonikotínoidov kvôli cukrovej repe, inak je za

09.05 2018, TASR

Bratislava, 6. mája - Slovensko podporuje sprísnenie reštrikcií v používaní neonikotínoidov - pesticídov, ktorých negatívny vplyv na populáciu včiel potvrdzuje aj Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA).

MŽP:Ak by sa vývoz kontaminovanej pôdy na D4 potvrdil, išlo by o vážne porušenie

24.04 2018, TASR

Bratislava, 23. apríla - Ak by sa podozrenia z vývozu kontaminovanej pôdy na úsek stavby diaľnice D4 potvrdili, išlo by o vážne porušenie zákona. Pre TASR to uviedlo ministerstvo životného prostredia s tým, že Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) sa podnetom zaoberá, a kým nebude vec prešetrená, envirorezort ju nemôže komentovať.

MDV: Staviteľ D4 a R7 musí dodržať všetky prísne environmentálne postupy

24.04 2018, TASR

Bratislava, 23. apríla – Výstavbu bratislavského obchvatu v rámci PPP projektu plne zabezpečuje koncesionár, ktorý musí dodržať všetky prísne environmentálne postupy a tie navyše kontroluje aj nezávislý dozor. Pre TASR to uviedlo ministerstvo dopravy a výstavby (MDV).

Slovensko v novom výbore EP pre pesticídy zastúpi M. Mikolášik

09.02 2018, TASR

Bratislava, 8. februára - Európska únia si viac posvieti na pesticídy. V reakcii na obavy z rizika používania herbicídu glyfosát zriadil Európsky parlament (EP) osobitný výbor na preskúmanie povoľovacieho postupu EÚ pre pesticídy. Členom výboru sa stal aj slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH).

Stávajú sa sektory hospodárstva Slovenskej republiky zelenšími?

20.12 2017,

V týchto dňoch vyšla sektorová indikátorová správa s názvom Stávajú sa sektory hospodárstva Slovenskej republiky zelenšími?, zostavená kolektívom oddelenia analýz a hodnotenia životného prostredia Slovenskej agentúry životného prostredia.

M. Mikolášik: Parlament má ,,ľudovejší" pohľad na glyfosát než Európska komisia

26.10 2017, TASR

Štrasburg, 25. októbra - Poslanci Európskeho parlamentu (EP) konali v záujme občanov EÚ, keď na plenárnom zasadnutí v Štrasburgu v utorok (24.10.) schválili legislatívny návrh na predaj organických hnojív a odmietli návrh Európskej komisie na predĺženie licencie EÚ na glyfosát o ďalších desať rokov.

Pri plánovaní ciest treba myslieť aj na migrujúce živočíchy

19.09 2017,

Bratislava, 19. september 2017 – WWF spája sily s odborníkmi z oblasti dopravy, priestorového plánovania a ochrany prírody z krajín karpatského regiónu, aby spoločne postupovali pri plánovaní dopravných koridorov rešpektujúc potreby voľne žijúcich živočíchov.

Švajčiarsko: Zosuv skalného masívu môže byť dôsledkom klimatickej zmeny

28.08 2017, TASR

Ženeva, 28. augusta - Mohutný zosuv skalného masívu vo Švajčiarsku, po ktorom sa v údolí Bondasca stratilo osem turistov, môže byť sčasti dôsledkom klimatickej zmeny. Vyhlásil to dnes švajčiarsky Spolkový úrad pre životné prostredie (BAFU).