Nitra: Regionálna Tour Ekotopfilm - Envirofilm ponúkne 23 dokumentárnych filmov

12.02 2018, TASR

Nitra, 9. februára – Viac ako dve desiatky dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou prinesie do Nitry regionálna Tour Ekotopfilm – Envirofilm, ktorej partnerom sa stalo mesto Nitra. Tohtoročný festival je začlenený do projektu inteligentných a moderných miest – Smart City. 

Semináre s environmentálnou tematikou presúva TSK do okresov

02.02 2018, TASR

Trenčín, 1. februára - Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) presunie odborné semináre s environmentálnou tematikou do okresov. V spolupráci s Centrom environmentálnych aktivít (CEA) Trenčín pripravil vo februári a marci sériu seminárov vo všetkých deviatich okresov kraja.

Vysoké Tatry: Odborníci sa budú zaoberať aktuálnymi problémami v ochrane lesa

30.01 2018, TASR

Vysoké Tatry, 30. januára – Desiatky odborníkov sa budú počas dvojdňovej konferencie, 1. a 2. februára, vo Vysokých Tatrách zaoberať aktuálnymi problémami v ochrane lesa. Veronika Lehotská z Národného lesníckeho centra informovala, že v Kongresovom centre Kúpeľov Nový Smokovec sa bude konať 27. ročník tohto medzinárodného podujatia.

Zvolen: V LDM predstavia po medveďovi a vlkovi diviaka

19.01 2018, TASR

Zvolen, 17. januára - Po úspešných výstavách Medveď hnedý a Vlk dravý, pripravuje Lesnícke a drevárske múzeum (LDM) vo Zvolene výstavu o ďalšom významnom živočíšnom druhu slovenskej fauny, diviakovi lesnom. Prednášky odborníkov a vernisáž sa uskutoční vo štvrtok, 18. januára o 13 h.

Prievidza: Prednáška v RKC priblíži včely tak, ako ich ľudia nepoznajú

19.01 2018, TASR

Prievidza, 18. januára - O živote včiel sa verejnosť bude môcť viac dozvedieť na prednáške, ktorú pripravilo Regionálne kultúrne centrum (RKC) v Prievidzi. Rozprávanie odborníka pod názvom Včely tak, ako ich nepoznáme, si budú môcť záujemcovia vypočuť v priestoroch centra 25. januára od 16.30 h.

R. Sobota: Výstava priblíži rozmanitosť života na stromoch

07.12 2017, TASR

Rimavská Sobota, 5. decembra – Harmonický a tajomný život na drevinách predstaví pripravovaná výstava Žijem na strome a je mi dobre, ktorú otvoria vo štvrtok 7. decembra o 15.00 h v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.

Bratislava: Pri zdrži Hrušov bude možné pozorovať najmä vodné vtáctvo

30.11 2017, TASR

Bratislava, 29. novembra – Milovníci vtáctva si cez víkend prídu na svoje. Organizácia Ochrana dravcov na Slovensku pripravuje na sobotu 2. decembra podujatie na Hrušovskej zdrži pri Bratislave, počas ktorého bude možné pozorovať spolu s ornitológmi viaceré druhy vtákov.

Vígľaš: Na zámku bude konferencia o sociálnej a environmentálnej zodpovednosti

22.11 2017, TASR

Vígľaš, 21. novembra - Konferencia s názvom Sociálna a environmentálna zodpovednosť - nové prístupy a technológie sa uskutoční v stredu 22. novembra na Vígľašskom zámku. Organizuje ju nedávno založená nadácia Viglas forum 21.

Prešovčania si môžu pozrieť najlepšie filmy z Tour Ekotopfilm - Envirofilm

21.11 2017, TASR

Prešov, 20. novembra – Mesto Prešov sa stalo partnerom regionálnej Tour Ekotopfilm - Envirofilm, najstaršieho medzinárodného filmového festivalu s environmentálnou tematikou. Milovníci prírody si počas dvoch dní, 22. a 23. novembra, budú môcť pozrieť v Kine Scala desať dokumentárnych filmov.

ZELENÝ SVET a MÚDRA PRÍRODA v znamení ZMENY ČI PREMENY?

20.11 2017,

Slovenská agentúra životného prostredia opäť organizačne zastrešuje 23. ročník Medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže ZELENÝ SVET 2018 a jej mladšej odnože - 6. ročníka literárnej súťaže  MÚDRA PRÍRODA 2018. Súťažné práce majú odrážať pohľad mladých ľudí na tému ZMENY či PREMENY?