Tohtoročné lesnícke dni vo Zvolene budú dýchať históriou

19.04 2018,

STOROČNÉ LETOKRUHY 1918 – 2018, tak znie nosná téma 12. ročníka Lesníckych dní, ktorých slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok 20. apríla 2018 na námestí SNP vo Zvolene.

Prvá slovenská konferencia o živote bez odpadu

13.04 2018,

Piateho mája sa v Bratislave uskutoční prvá celodenná konferencia o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste, ktorá má za cieľ nasmerovať Slovensko k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Konferencia je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

CEEV Živica pripravuje vo Zvolene prvú konferenciu o kvitnúcich mestách

11.04 2018, TASR

Zvolen, 11. apríla - Prvá konferencia o mestskej verejnej zeleni na Slovensku bude vo Zvolene. Podujatie s názvom Prírode blízka starostlivosť o vegetáciu a zeleň v mestách, sa uskutoční 26. apríla a organizuje ju Centrum environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica v rámci programu Mestské včely.

Topoľčany: Tribečské múzeum oslávi spolu s deťmi a žiakmi Deň Zeme

11.04 2018, TASR

Topoľčany, 11. apríla – Environmentálne zameraným podujatím Žijeme tu a teraz sa Tribečské múzeum v Topoľčanoch zapojí do tohtoročných osláv Dňa Zeme, ktorý si každoročne pripomíname 22. apríla. Podujatie je určené najmä deťom a žiakom základných škôl.

V Bratislave bude konferencia o živote bez odpadu

11.04 2018, TASR

Bratislava, 9. apríla - Prvá celodenná slovenská konferencia o živote bez odpadu chce Slovákov nasmerovať k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu a jeho lepšiemu zhodnocovaniu. Uskutoční sa 5. mája v aule Ekonomickej univerzity v Bratislave a je určená pre širokú verejnosť, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

V Tihányiovskom kaštieli otvorili výstavu o ekologickej ľudskej stope

11.04 2018, TASR

B. Bystrica, 8. apríla - Získať ucelený obraz o ľudskej ekologickej stope a dozvedieť sa jednoduché nápady na riešenie aj týchto aktuálnych problémov môžu návštevníci Stredoslovenského múzea prostredníctvom výstavy s názvom Unesie zem naše kroky?

Do upratovania brehov Dunaja sa tento rok zapojí aj Devín

19.03 2018, TASR

Bratislava, 18. marca - Do každoročného jarného upratovania brehov Dunaja sa tento rok po prvý raz zapojí aj mestská časť Devín. Asociácia bratislavských vodáckych klubov (ABVK), ktorá upratovanie organizuje, by však ocenila, ak by sa raz do upratovania zapojili všetky mestské časti, cez ktoré Dunaj preteká.

Tatry: Výzva pre filmárov môže pozitívne zviditeľniť biosférickú rezerváciu

06.03 2018, TASR

Vysoké Tatry, 5. marca - Výzva pre filmárov môže opäť v pozitívnom svetle zviditeľniť Biosférickú rezerváciu (BR) Tatry. Riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko informoval, že vzťah k regiónu, lásku ku krajine, kreativitu a umelecké cítenie, majú šancu ukázať profesionálni či amatérski filmári, ktorí sa tvorbou krátkeho filmu z biosférickej rezervácie zapoja do jednej z častí kampane ProudToShare.

Nitra: Ekotopfilm ponúkol 23 dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou

01.03 2018, TASR

Nitra, 28. februára – Viac ako dve desiatky dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou priniesla do Nitry regionálna Tour Ekotopfilm – Envirofilm, ktorá sa dnes skončila v priestoroch Mlyny Cinemas. Milovníci prírody si počas dvoch dní mohli pozrieť 23 dokumentárnych filmov a zapojiť sa do zaujímavých diskusií.

Bratislava: K separovaniu odpadu motivuje 6. ročník filmového festivalu Olománia

28.02 2018, TASR

Bratislava, 27. februára – Kontinuálne prispievať k zvyšovaniu povedomia mladej generácie o dôležitosti separovania odpadu je ambíciou filmového festivalu OLOmánia. Jeho šiesty ročník v utorok otvorili v Bratislave.