Humenné: Do projektu EKO DNI vo Vihorlatskom múzeu sa zapojilo takmer 300 žiakov

19.06 2017, TASR

Do environmentálneho projektu EKO DNI vo Vihorlatskom múzeu – cestovanie v čase, pod hladinu i do pralesov, ktorý v uplynulých dňoch pripravilo Vihorlatské múzeum v Humennom, sa zapojilo takmer 300 žiakov základných a stredných škôl.

Nitra: Tohtoročný Ekotopfilm bude prezentovať projekt Smart City

14.06 2017, TASR

Nitra sa stala partnerom regionálnej tour Ekotopfilm - Envirofilm, Medzinárodného filmového festivalu, zameraného na témy súvisiace s ekológiou, ochranou životného prostredia a trvalo udržateľným rozvojom. Prehliadka vybraných víťazných filmov sa uskutoční 20. a 21. júna v Mlyny Cinemas.

N. Zámky: V minigalérii je možné dozvedieť sa všetko o živote motýľov

12.06 2017, TASR

Premena do krásy je názov náučnej výstavy o motýľoch, ktorú môžu návštevníci vzhliadnuť v týchto dňoch v novozámockej minigalérii v kine Mier. Ako TASR informovala Mária Skalová z odboru sociálnych vecí, školstva a kultúry Mestského úradu (MsÚ) v Nových Zámkoch, výstava, ktorej autorkou je Zuzana Hogyová, umožňuje návštevníkovi spoznať veľa zaujímavostí o živote motýľov.

Trnava: Ekologickým činom roka sú hlohovské smeťozbery

09.06 2017, TASR

Ekologickým činom roka 2016 v Trnavskom kraji sa stal projekt Smeťozbery skupiny DOZOR Hlohovec - Dobrovoľný Občasný Zber Odpadkov Rukami. Hlohovčania už niekoľko rokov pravidelne čistia lokality v meste, vlani pripravili 77 akcií, z toho 44 organizovaných smeťozberov a 25 skrášľovacích akcií.

Stav životného prostredia SR v kontexte globálnych megatrendov

07.06 2017,

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky (MŽP SR) v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia (SAŽP) zorganizovalo dňa 25. 5. 2017 v Bratislave workshop - Stav životného prostredia Slovenskej republiky v kontexte globálnych megatrendov, na ktorom sa zúčastnilo takmer 60 odborníkov z rôznych oblastí, zástupcov štátnej správy, samosprávy, zástupcov Slovenskej akadémie vied, univerzít, odborných organizácií ako aj mimovládnych organizácií.

Témou konferencie v Patinciach bude ochrana vzácnych biotopov

25.05 2017, TASR

Záverečnú konferenciu projektu Life+ na tému Obnova endemických panónskych slanísk a piesočných dún na južnom Slovensku zorganizuje Inštitút aplikovanej ekológie Daphne, Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR a Bratislavské regionálne ochranárske združenie (BROZ) v dňoch od 31. mája do 1. júna v obci Patince v okrese Komárno.

Košice: V Botanickej záhrade opäť očarí návštevníkov motýlia šou

22.05 2017, TASR

Poletujúce motýle rôznych druhov a farieb z celého sveta môžu obdivovať návštevníci Botanickej záhrady Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. V poradí desiaty ročník výstavy s názvom Motýle exotických trópov sa až do 30. júna koná v tropickom skleníku Viktória.

Národná podnikateľská cena za životné prostredie otvára firmám trhy

22.05 2017, TASR

Zlepšiť environmentálnu účinnosť slovenských firiem a prispieť k udržateľnému hospodárskemu rozvoju je hlavným cieľom súťaže o Národnú podnikateľskú cenu za životné prostredie v SR.

Nitra: Kinoklub Tatra predstaví prvý film z tatranskej trilógie Život v oblakoch

19.05 2017, TASR

Kinoklub Tatra Nitra predstaví dokumentárny film Erika Baláža Život v oblakoch. Projekcia sa uskutoční v utorok 23. mája v dolnej sále Starého divadla Karola Spišáka. Film je prvým z tatranskej trilógie Tajomné Karpaty, ktorá zachytáva život v najvyšších polohách Tatier.

Bratislava: Eco Village opäť upriami pozornosť na životné prostredie

18.05 2017, TASR

Vzbudiť záujem verejnosti o ochranu životného prostredia a ekologický prístup v mestskom prostredí je opäť cieľom zeleného trhoviska Eco Village, ktoré sa koná dnes v Bratislave. Plynárenská ulica sa tak od rána zaplní predajcami s ponukou drevených zubných kefiek, zdravých sladkostí, domácich produktov, vegetariánskej kuchyne či bio domácich potrieb.