Červený Kláštor: Netopiere zblízka si prišli pozrieť desiatky ľudí

08.08 2018, TASR

Červený Kláštor, 7. augusta – Počas uplynulého víkendu sa za múrmi národnej kultúrnej pamiatky Kláštora kartuziánov v Červenom Kláštore už tradične konala Noc netopierov.

Senné: Letný ornitologický tábor absolvuje cez 30 záujemcov

27.07 2018, TASR

Senné, 26. júla - Letný ornitologický tábor, ktorý sa už uskutoční v Sennom v Michalovskom okrese, absolvuje cez 30 záujemcov. Dorazí ich možno aj viac. TASR informoval Matej Repel zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko.

Fórum pre čistejšie ovzdušie bude v roku 2019 v Bratislave

16.07 2018, TASR

Bratislava, 12. júla - Bratislava dostala možnosť zorganizovať v novembri 2019 európske fórum pre čistejšie ovzdušie Clean Air Forum. Zúčastní sa ho viac ako 500 odborníkov z Európy. O organizáciu podujatia mali záujem Španieli, Nemci, Česi, Poliaci, Belgičania aj škandinávske krajiny.

Na festivale ART IN PARK budú piť z vratných pohárov a separovať odpad

21.06 2018, TASR

Trenčianske Teplice, 20. júna – Vo štvrtok (21. 6.) odštartuje v Trenčianskych Tepliciach štvordňový festival ART IN PARK. Okrem 36 filmov, 11 koncertov, 13 stánkov s ručne vyrábanými produktmi, 14 umeleckých inštalácií zdobiacich park, divadelných predstavení a ďalších sprievodných aktivít bude mať festival aj výrazný ekologický podtón.

Trnava: Po každom z desiatich ročníkov Ekofestu vysadili stromy

14.06 2018, TASR

Trnava, 14. júna – Po každom z predchádzajúcich desiatich ročníkov festivalu Ekofest v Trnave vysadili organizátori z jeho výťažku stromy, kríky, ruže alebo založili trávniky s lúčnymi kvetmi.

Oslávte svetový deň životného prostredia s jubilujúcou SAŽP

05.06 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia pozýva širokú verejnosť 8. júna 2018, od 10.00 do 17. hod., na banskobystrické Námestie SNP, kde si podujatím Svetový deň životného prostredia pripomenie štvrťstoročie svojej činnosti. Spolu s partnermi pripravuje zaujímavý a inšpiratívny program zameraný na ochranu a tvorbu životného prostredia, ktorá je hlavnou úlohou jubilanta. Nad podujatím prevzal záštitu Ján Nosko, ako primátor mesta, v ktorom má SAŽP svoje hlavné sídlo.

Verejnosť si bude môcť pozrieť aj záhrady, do ktorých sa bežne nedostane

01.06 2018, TASR

Bratislava, 1. júna - V rámci podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré bude prebiehať od piatku do nedele (3. 6.), bude prezentovaných viac ako 80 verejných či súkromných parkov a záhrad či iných významných plôch zelene zo všetkých krajov Slovenska.

Klimatické zmeny Očami detí

01.06 2018,

Ministerstvo životného prostredia SR vyhlásilo dnes (1. júna 2018) novú národnú fotografickú súťaž pre deti a mládež Očami detí. Cieľom jej prvého ročníka, ktorý organizačne zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia, je aby prostredníctvom snímok z fotoaparátu zaznamenali ako klimatické zmeny vplývajú na životné prostredie a kvalitu nášho života, alebo akými činnosťami a aktivitami vieme ich dopad zmierniť alebo zvrátiť.

L. Mikuláš: Výstava v múzeu jaskyniarstva priblíži rodinný život živočíchov

09.05 2018, TASR

Liptovský Mikuláš, 9. mája – Výstava pod názvom Mláďatá, ktorú pripravilo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši, má návštevníkom sprostredkovať rozmanitosť rodinného života živočíchov.

Súťaž Pre vodu 2018 spoznala víťazov

09.05 2018, TASR

Bratislava, 4. mája – Hľadanie riešení konkrétnych problémov s vodou vo svojom okolí bolo cieľom súťaže Pre vodu, ktorej výsledky po finále v piatok vyhodnotili v rámci podujatia Ekotopfilm - Envirofilm v Bratislave. Do súťaže sa zapojili v dvoch kategóriách mladí ľudia i školské tímy s deviatimi súťažnými návrhmi zodpovedného hospodárenia s vodou.