MPRV: Lesy sú bez bariér a pre všetkých

27.04 2017, TASR

V Košiciach sa počas 27.- 28. apríla 2017 koná medzinárodná konferencia projektu ForSoc: Lesy pre spoločnosť - lesy bez bariér, ktorej cieľom je prezentovať dosiahnuté výsledky a výstupy spomínaného projektu, ako aj hľadať ďalšie možnosti cezhraničnej spolupráce v oblasti lesníctva, ekoturizmu a lesnej pedagogiky.

V Slovenskom raji bude veľké jarné upratovanie

21.04 2017, TASR

Pred hlavnou turistickou sezónou bude v Národnom parku Slovenský raj veľké jarné upratovanie. Začne sa v piatok 21. apríla a organizuje ho Mikroregión Slovenský raj Sever, v ktorom sú združené obce Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce a Hrabušice.

Topoľčany: Tribečské múzeum oslávi Deň Zeme podujatím Zem je len jedna

11.04 2017, TASR

Budovať kladný vzťah k prostrediu, v ktorom žijeme, je cieľom podujatia Zem je len jedna, ktoré pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Sprístupnené je od 19. do 28. apríla a určené je najmä pre deti materských a žiakov základných škôl.

Na konci evolúcie nie je krása

10.04 2017,

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm otvorí 22. máj svoje dvere pre širokú laickú a odbornú verejnosť. Festival počas jedného týždňa predstaví viac ako 100 dokumentárnych filmov zameraných na témy ekológie, vedy, nových technológií, ochrany životného prostredia a trvalo udržateľného rozvoja. Výnimočným hosťom festivalu bude Polly Higgins, oceňovaná a uznávaná medzinárodná právnička, autorka kampane „Eradicating Ecocide“, ktorej hlavným klientom  sa stala naša ZEM.

Nitra: Výstava LIFE Energia predstavuje vplyv elektrických vedení na vtáctvo

07.04 2017, TASR

Dôsledky používania elektriny na vtáctvo a riešenie tohto problému je témou výstavy Sedím na vedení a je mi dobre, ktorú si počas apríla môžu pozrieť návštevníci OC Centro Nitra. Zaujímavosťou je, že ľudia môžu zažiť pocit, aký majú vtáky sediace na elektrickom vedení.

Pukanec: V obci sa bude čistiť náučný chodník Štamposký jarok

07.04 2017, TASR

Komunitné centrum v obci Pukanec v okrese Levice v spolupráci s občianskym združením (OZ) Spoločnosť priateľov cestovateľa Samuela Šikeťa a pukanskej histórie organizuje v sobotu (8.4.) spoločné čistenie náučného chodníka Štamposký jarok so začiatkom o 13.00 h pod evanjelickým kostolom v Pukanci.

V Arboréte Borová hora otvorili sezónu, súčasťou bolo krúžkovanie vtákov

05.04 2017, TASR

Približne 400 návštevníkov prišlo na nedávne otvorenie sezóny v Arboréte Borová hora vo Zvolene. Záujemcovia o flóru i faunu mohli okrem bohatej kvetinovej výsadby vidieť aj ukážky výcviku dravcov, alebo spoznávať hlasové prejavy vtákov.

Envirorezort hostil výstavu pri príležitosti Svetového dňa vody

31.03 2017, TASR

Pod záštitou štátneho tajomníka Ministerstva životného prostredia SR Norberta Kurillu sa v priestoroch rezortu uskutočnila finisáž výstavy diel študentov stredných umeleckých škôl.

Staňte sa partnerom „EU Green Week“

30.03 2017,

Európsky komisár pre životné prostredie Karmenu Vella už čoskoro zaháji tradičný zelený týždeň (EU Green Week). V období 29. mája – 2. júna chce Brusel, tak ako každý rok, zvýšiť povedomie o nevyhnutnosti myslieť a konať environmentálne. Tento rok je cieľom Európskej komisie propagovať aktivity smerujúcemu k tvorbe zelených pracovných miest (Green Jobs for a greener future).

Senné: Na Zemplíne budú aj v tomto roku vítať žeriavy popolavé

30.03 2017, TASR

Na Zemplíne budú aj v tomto roku vítať žeriavy popolavé. Sťahovavé vtáky tu počas jarnej migrácie vytvárajú neobyčajné prírodné divadlo. Ako TASR informoval Matej Repel zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko, migrujúce vtáctvo predstavia verejnosti priamo v teréne už túto sobotu (1. 4.).