L. Sólymos: Environmentálna výchova žiakov je kľúčový pilier na ochranu prírody

22.06 2018, TASR

Bratislava, 22. júna (TASR) – Environmentálna výchova pre žiakov základných škôl je kľúčovým pilierom na budovanie povedomia ľudí o ochrane životného prostredia a trvalo udržateľnom rozvoji.

NRSR: Uzatváranie skládok dostane jasnejšie pravidlá, emisie limity

13.06 2018, TASR

Bratislava, 13. júna - Štát dostane väčšie právomoci v uzatváraní skládok a ich prevádzkovatelia už nemajú mať možnosť vyhovárať sa napríklad na nevysporiadané vlastnícke práva. Na problémy, ktoré sa pri uzatváraní skládok vyskytli, reaguje novela zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia, ktorú v stredu schválili poslanci Národnej rady SR.

P. Pellegrini: Ekonomické záujmy kohokoľvek nesmú byť nadradené ochrane prírody

12.06 2018, TASR

Bratislava, 11. júna – Ekonomické záujmy kohokoľvek nesmú byť nadradené nad ochranu životného prostredia.

Envirorezort rozdal 41 ocenení za prínos k ochrane životného prostredia

08.06 2018, TASR

Bratislava, 7. júna - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR ocenilo vo štvrtok osobnosti a kolektívy, ktoré sa mimoriadne pričinili o ochranu prírody a starostlivosť o životné prostredie. Pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (5. 6.) si z rúk šéfa rezortu Lászlóa Sólymosa ocenení prevzali desať cien ministra, 18 čestných uznaní a 13 ďakovných listov.

Ochranu vody by mali riešiť medzirezortné pracovné skupiny, hovoria aktivisti

08.06 2018, TASR

Bratislava, 7. júna - Ochrana vody by sa mala riešiť v pracovných skupinách, v ktorých bude okrem zástupcov rezortov životného prostredia, pôdohospodárstva, zdravotníctva a vnútra aj odborná verejnosť. Tvrdí to občianske združenie Za našu vodu.

Slovensko by mohlo nadviazať spoluprácu s Nórskom v oblasti výskumu klímy

07.06 2018, TASR

Bergen, 6. júna - Spolupráca Nórska a Slovenska v oblasti výskumu klimatických zmien by sa mohla posilniť. Očakáva to štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla, ktorý je spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom na oficiálnej návšteve Nórskeho kráľovstva.

Oslávte svetový deň životného prostredia s jubilujúcou SAŽP

05.06 2018,

Slovenská agentúra životného prostredia pozýva širokú verejnosť 8. júna 2018, od 10.00 do 17. hod., na banskobystrické Námestie SNP, kde si podujatím Svetový deň životného prostredia pripomenie štvrťstoročie svojej činnosti. Spolu s partnermi pripravuje zaujímavý a inšpiratívny program zameraný na ochranu a tvorbu životného prostredia, ktorá je hlavnou úlohou jubilanta. Nad podujatím prevzal záštitu Ján Nosko, ako primátor mesta, v ktorom má SAŽP svoje hlavné sídlo.

MŽP predloží vláde návrh druhej etapy sanácie skalného brala Strečno

01.06 2018, TASR

Bratislava, 31. mája – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR vypracuje a predloží vláde na schválenie návrh druhej etapy sanácie skalného brala Strečno. Zameraná bude najmä na monitoring skalného brala, sanáciu skalných stien a budovanie dynamických bariér v kritických miestach, aby viac nepredstavovali hrozbu pre dopravu či ľudské životy.

Envirorezort dostal minulý rok cez anonymnú linku 83 podnetov, korupciu nezistil

28.05 2018, TASR

Bratislava, 25. mája - Desiatky občanov v minulom roku využilo služby anonymnej linky envirošpión, informuje odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Najviac podnetov smerovalo do oblasti poškodzovania životného prostredia, odpadového hospodárstva a nezákonného výrubu stromov.

MŽP SR: Najstarší geopark na Slovensku

25.05 2018, TASR

Vo svete slúžia ako moderný nástroj cestovného ruchu a nového spôsobu využitia voľného času. Ich cieľom je aj podporovať regionálny rozvoj a starostlivosť o krajinu. Reč je o geoparkoch – územiach s výnimočnými geologickými, prírodnými či kultúrno-historickými hodnotami.