Štátny tajomník Norbert Kurilla na neformálnom zasadnutí Rady...

12.04 2018, TASR

Bratislava/Sofia, 11. apríla - Čistejšie ovzdušie, riešenie dôsledkov klimatickej zmeny a lepšia regulácia. To boli hlavné témy neformálneho zasadnutia Rady ministrov životného prostredia európskej dvadsaťosmičky, ktoré sa uskutočnilo 10. a 11. apríla 2018 v bulharskej Sofii.

Envirorezort chce riešiť problém čiernych stavieb okolo vodných nádrží

11.04 2018, TASR

Košice/Prešov, 6. apríla - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR chce riešiť problém čiernych stavieb okolo vodných nádrží. Prvé kroky plánuje v tejto súvislosti iniciovať v najbližšom období.

Oborín: Envirorezort podporuje aj riešenie biologicky rozložiteľného odpadu

11.04 2018, TASR

Oborín, 5. apríla - Riešenie odpadového hospodárstva, biologicky rozložiteľného odpadu či zberné dvory v obciach. Aj toto sú priority Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Pri oboznámení sa s fungovaním zberného dvora v obci Oborín v Michalovskom okrese to vo štvrtok uviedol minister László Sólymos (Most-Híd).

Slovensko využíva environmentálne dane len málo, zmeniť to chce Envirostratégia

11.04 2018, TASR

Bratislava, 5. apríla - Do roku 2030 je potrebné zvážiť možnosť rozširovania environmentálnych daní, napríklad zdaniť uhlík v sektoroch dopravy, budov, poľnohospodárstva a odpadov. Navrhuje to prvá verzia Envirostratégie 2030 z dielne Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) pri Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR.

Envirostratégia chce zabezpečiť lepší prístup k zeleni v mestách

04.04 2018, TASR

Bratislava, 3. apríla - V roku 2030 by sa mali všetci obyvatelia krajských miest dostať k zeleni chôdzou za menej ako 10 minút. Píše sa to v návrhu Envirostratégie 2030 z dielne Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) pri Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR.

MŽP: Zistenia NKÚ o kvalite ovzdušia nás neprekvapili, pracujeme na zlepšení

04.04 2018, TASR

Bratislava, 3. apríla - Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR o nedostatkoch v kvalite ovzdušia a jeho odporúčania envirorezort neprekvapili. ,,Práve naopak, sú signálom, že pokračujeme smerom, ktorým sme sa vybrali pred dvoma rokmi," povedal pre TASR hovorca Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR Tomáš Ferenčák.

NKÚ: Doterajšími opatreniami sa nepodarilo dosiahnuť ciele v kvalite ovzdušia

03.04 2018, TASR

Bratislava – Slovenská republika v minulosti prijala viacero strategických materiálov súvisiacich s ochranou ovzdušia. Kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR ukázala, že v období rokov 2014 - 2016 Slovensku chýbala ucelená stratégia a nebol vypracovaný národný program znižovania emisií základných znečisťujúcich látok do roku 2020 ani do roku 2030.

Štátne orgány v ochrane pitnej vody zlyhávajú, tvrdia aktivisti

23.03 2018, TASR

Bratislava, 22. marca - Štát nedokáže zabrániť znečisťovaniu podzemných zdrojov ani prieniku nebezpečných látok do pitnej vody. Ministerstvo životného prostredia SR pri príležitosti Dňa vody naopak vyhlásilo, že na ochrane pitnej vody pracuje. Tvrdia to aktivisti z občianskej iniciatívy Naša voda a vyzývajú zodpovedné štátne orgány, aby začali konať. Zároveň im ponúkajú odbornú spoluprácu a pozývajú ich na rokovanie.

Envirorezort pokračuje v zmenách zákonov, ktoré zvýšia ochranu vody

22.03 2018, TASR

Bratislava, 21. marca – Ministerstvo životného prostredia pokračuje v legislatívnych zmenách, ktoré zvýšia ochranu vody na Slovensku alebo reagujú na fenomén sucha. Envirorezort to uviedol pri príležitosti Svetového dňa vody (22. 3.). Podľa ministra Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) si jeho rezort pripomína Svetový deň vody v ostatných mesiacoch takmer každý deň.

MŽP sa snaží o ekologickejšie fungovanie, vytvorilo zásady zeleného úradovania

20.03 2018, TASR

Bratislava, 19. marca - Dodržiavaním zásad zeleného úradovania zamestnanci Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR prispievajú k ochrane prírody. Vytvoril ich zamestnanec ministerstva Michal Kutlík v rámci projektu cez Sokratov inštitút Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.