MŽP SR: Členské štáty EÚ sú pevne odhodlané plniť záväzky ....

21.06 2017, TASR

Ministri EÚ na Rade pre životné prostredie (ENVI) si na úvod zasadnutia minútou ticha uctili pamiatku obetí ničivého lesného požiaru v Portugalsku aj nedávnych teroristických útokov. Nosnou témou zasadnutia bolo opätovné potvrdenie záväzku EÚ a členských štátov naplniť ciele Parížskej dohody.

Výzvu ministra L. Sólymosa Deň pre Dunaj prijalo 35 samospráv

19.06 2017, TASR

Výzvu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) spojiť sa pre Dunaj, vyčistiť jeho brehy, ale aj okolie obcí a miest v jeho blízkosti, prijalo 35 samospráv. Deň pre Dunaj, v rámci ktorého bude čistenie okolia veľtoku prebiehať, sa uskutoční v sobotu 24. júna.

Neštátni vlastníci lesov kritizujú prístup k ochrane prírody na Slovensku

14.06 2017, TASR

Neštátnym vlastníkom lesov sa nepáči prístup k ochrane prírody na Slovensku, chceli by viac aktívneho manažmentu v chránených územiach, ako aj prehodnotenie ich rozsahu. Šéfa envirorezortu Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) kritizujú, že si na nich vyše roka nenašiel čas. Píšu mu preto otvorený list.

MŽP SR: Minister L. Sólymos ocenil jednotlivcov a kolektívy za ich ekoprínos

05.06 2017, TASR

Minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) dnes ocenil 32 osobností a kolektívov, ktoré sa mimoriadne pričinili o ochranu prírody a starostlivosť o životné prostredie. Šéf envirorezortu ceny odovzdal v historickej budove Národnej rady SR pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

L. Kokava: Medvedicu Ingrid odstrelili, mláďatá presunú do Maďarska

02.06 2017, TASR

Medvedicu Ingrid, ktorej osud ostro sledovalo celé Slovensko, poľovníci v noci na dnes odstrelili. Informáciu pre TASR potvrdil generálny riaditeľ Štátnej ochrany prírody SR Milan Boroš. Dôvodom mala byť jej agresivita.

MŽP SR: L.Sólymos rokoval s poľským ministrom životného prostredia...

01.06 2017, TASR

Dôslednejšia ochrana životného prostredia a opatrenia na znižovanie dôsledkov klimatickej zmeny. To boli hlavné témy bilaterálneho rokovania ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa s ministrom životného prostredia Poľskej republiky Janom Szyszkom.

L.Mikuláš:Návštevnosť múzea jaskyniarstva po rekonštrukcii štvornásobne vzrástla

29.05 2017, TASR

Reinštalované expozície Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPaJ) v Liptovskom Mikuláši navštívilo vlani viac ako 30.000 ľudí, čo je v porovnaní s prechádzajúcimi rokmi približne štvornásobný nárast.

MŽP SR: Envirorezort predložil novelu zákona o odpadoch

26.05 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia SR predložilo dnes do medzirezortného pripomienkového konania novelu zákona o odpadoch, ktorá má odbremeniť menších podnikateľov a živnostníkov. Filozofia novej legislatívy - znečisťovateľ platí, ktorá sa začala vlani zavádzať do praxe, ostáva zachovaná. Zmeny by mali začať platiť od začiatku budúceho roka.

B. Bystrica: Víťazi envirosúťaží Zelený svet a Múdra príroda sú už známi

25.05 2017, TASR

Ocenenia súťaží Zelený svet a Múdra príroda, prostredníctvom ktorých mohli mladí umelci spoznávať známe i neznáme tajomstvá hmyzieho sveta, už majú svojich držiteľov. Obe súťaže sú tradičnými sprievodnými podujatiami Medzinárodného filmového festivalu Ekotopfilm-Envirofilm, ktorý sa koná tento týždeň v Banskej Bystrici a Bratislave.

V. Tatry: L. Sólymos predstavil Národnú dohodu o strome

22.05 2017, TASR

Minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd) v Tichej doline uviedol, že Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR predstaví Národnú dohodu o strome, ktorá položí základy ekologickejšieho, zodpovednejšieho a trvalo udržateľného spôsobu hospodárenia s lesmi.