Cena Slovenskej republiky za krajinu 2018 pre KALVÁRSKY FOND

16.10 2018,

Ministerstvo životného prostredia SR udelilo dnes popoludní (16. 10. 2018) v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018 občianskemu združeniu KALVÁRSKY FOND za projekt Barokový krajinný areál s architektonickým komplexom Kalvárie na vrchu Scharffenberg v Banskej Štiavnici. Cenu odovzdal štátny tajomník MŽP SR Norbert Kurilla.

L. Sólymos: Envirokriminalita sa nesmie vyplácať

16.10 2018, TASR

Bratislava, 15. októbra – Envirokriminalita sa nesmie vyplácať, ohrozuje životné prostredie a život ľudí na Slovensku. Uviedol to v pondelok minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) po zásahu polície ohľadom nelegálneho nakladanie s odpadom v Limbachu a na skládke v Moste pri Bratislave.

MŽP chce rozšíriť bezzásahové zóny v národných parkoch

15.10 2018, TASR

Bratislava, 13. októbra (TASR) - Pripravovaná novela zákona o ochrane prírody a krajiny z dielne Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR má rozšíriť bezzásahové zóny minimálne na polovicu územia každého národného parku (NP). Uviedol to štátny tajomník MŽP Norbert Kurilla (nom. Mosta-Híd) v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018 odovzdá MŽP SR

12.10 2018,

Ministerstvo životného prostredia udelí 16. októbra v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2018.

Lex Žitný ostrov prinesie chaos a bude nahrávať špekulantom, tvrdí SaS

12.10 2018, TASR

Bratislava, 11. októbra – Prijatie zákona o chránených vodohospodárskych oblastiach (Lex Žitný ostrov) prinesie chaos pri jeho uplatňovaní v praxi, a tým napomôže rozvoju nezákonnej činnosti na Žitnom ostrove.

Envirorezort už vysúťažil firmy pre sanáciu skládky vo Vrakuni

11.10 2018, TASR

Bratislava, 11. októbra – Ministerstvo životného prostredia ukončilo súťaž na sanáciu bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova v bratislavskej Vrakuni, ktorá trvala od minulého roka. Za 34,1 milióna eur s DPH to bude realizovať skupina dodávateľov tvorená českou spoločnosťou Geotest a slovenskou firmou In Situ P&R.

R. Raši: Envirorezort splnil úlohy z akčného plánu na čerpanie eurofondov

11.10 2018, TASR

Bratislava, 11. októbra - Envirorezort urobil všetky relevantné opatrenia z akčného plánu na zvýšenie transparentnosti a zjednodušenie čerpania eurofondov. Po štvrtkovej návšteve rezortu v rámci kontrol plnenia akčného plánu to skonštatoval podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD).

L. Sólymos: SR presadzovala 30-percentné zníženie emisií pre nové autá

11.10 2018, TASR

Brusel/Luxemburg, 10. októbra - Ministri životného prostredia členských krajín EÚ sa v utorok po predĺžených rokovaniach v Luxemburgu zhodli na kompromise v podobe 35-percentného zníženia emisií oxidu uhličitého (CO2) pre autá predávané na trhu EÚ po roku 2020.

Aktivistom sa nepáči plánovaná výstavba pri vodnom zdroji Šamorín

11.10 2018, TASR

Šamorín, 10. októbra – Aktivisti z občianskeho združenia (OZ) Za našu vodu kritizujú spôsob vyhlasovania ochranných pásiem vodných zdrojov. Nepáči sa im, že neďaleko vodného zdroja pri Šamoríne je plánovaná výstavba obytného komplexu, čo bude mať za následok znemožnenie rozšírenia ochranných pásiem.

Envirorezort považuje návrh rozpočtu na rok 2019 za dobrý kompromis

09.10 2018, TASR

Bratislava, 8. októbra - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR považuje návrh rozpočtu na rok 2019 za dobrý kompromis, ako zabezpečiť najdôležitejšie úlohy zeleného rozpočtu. V reakcii na návrh, ktorý minulý týždeň predstavilo Ministerstvo financií (MF) SR, to povedal hovorca envirorezortu Tomáš Ferenčák.