Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

VIANOCE – skúsme ich prežiť tentoraz bez zbytočných odpadov

20.12 2017,

Vianoce sú najkrajším a najočakávanejším sviatkom roka. Čoraz viac sa však stávajú aj sviatkami veľkej spotreby. Veľa ľudí sa pozastavuje nad tým, že vianočné reklamy a vianočná výzdoba sa v obchodoch  objavia už v októbri. Málokto sa ale zamyslí, ako by mohol on osobne prispieť k tomu, aby boli Vianoce menej konzumné.

Drevené výrobky a papier možno podľa ochranárov nakupovať aj ekologicky

04.12 2017, TASR

Bratislava, 4. decembra - Aj spotrebitelia môžu podľa ochranárov pomôcť zastaviť drancovanie lesov. V dôsledku nelegálnej ťažby každé dve sekundy zmizne zo zeme plocha lesa o rozlohe futbalového ihriska. Radia preto u predajcov hľadať výrobky s označením FSC.

M. Hastings: Až 50 % jedla a tovarov z obchodov a reštaurácií končí ako odpad

04.12 2017, TASR

Bratislava, 3. decembra - Lord Michael Hastings je členom Snemovne lordov a patrí medzi 100 najvplyvnejších ľudí tmavej pleti vo Veľkej Británii. Na konferencii v Bratislave, kam prišiel na pozvanie nadácie Pontis, hovoril o cieľoch udržateľného rozvoja a príležitostiach, ktoré predstavujú pre biznis.

M. Haluš: Máme veľký potenciál vytvoriť viac hodnoty z už dostupných zdrojov

07.11 2017, TASR

Bratislava, 6. novembra - Najväčší potenciál na zvýšenie zdrojovej efektivity hospodárstva, v ktorej Slovensko zaostáva za priemerom Európskej únie, má byť v odpadovom hospodárstve, materiálovo a energeticky náročných sektoroch a v hospodárení s drevom.

V materiálovej efektivite Slovensko zaostáva, ukázala štúdia IEP a OECD

07.11 2017, TASR

Bratislava, 6. novembra - Slovensko v materiálovej efektivite zaostáva za priemerom Európskej únie. Ak by bola naša ekonomika schopná produkovať "viac" pri menšej spotrebe materiálov, pomohlo by to životnému prostrediu a znížila by sa aj závislosť na dovoze surovín.

Témou workshopu v Košiciach bude zamestnávanie Rómov v zelenej ekonomike

15.08 2017, TASR

Košice, 13. augusta - Zástupcovia samospráv a neziskových organizácií sa v Košiciach podelia o svoje priaznivé skúsenosti so zamestnávaním Rómov v zelenej ekonomike. Na workshope, ktorý sa uskutoční v utorok (15.8.) v Teledome na Timonovej ulici, okrem nich vystúpia i odborníci z Nórska.

ČR: Dotačný program "Dešťovka" pripravuje Čechov na možné obdobie sucha

29.05 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia ČR spustilo dotačný program "Dešťovka" v hodnote 100 miliónov českých korún (cca 3,8 milióna eur). Je určený najmä pre ľudí z oblastí zasiahnutých suchom, ktorí si môžu už oddnes podať žiadosť o dotáciu. Jedna domácnosť môže získať financie v hodnote až 105.000 českých korún (cca 3970 eur), uviedla televízia ČT24.

Ako sme zaškatuľkovali jedlo

11.05 2017,

Environmentále zmýšľajúci žiaci zo ZŠ Jána Palárika Majcichov sa rozhodli preskúmať nové spôsoby stravovania. Zamerali sa na jedlo zabalené v krabičkách na jedno použitie. Zároveň ukazujú spotrebiteľom cestu, ako vystúpiť zo zaškatuľkovaného sveta.