K. Lieskovec: Biomasové logistické centrum vybudovali za 6,5 milióna eur

01.12 2016, TASR

Vybudovanie prvého slovenského biomasového logistického centra v Kysuckom Lieskovci v okrese Kysucké Nové Mesto si počas šiestich rokov vyžiadalo investíciu zhruba 6,5 milióna eur.

L. Sólymos: Ohlásil boj proti igelitovým taškám, chce ich vytlačiť zo Slovenska

23.11 2016, TASR

Postupne úplne vytlačiť zo Slovenska igelitové tašky, ktoré vo veľkej väčšine končia na skládkach. Takýto cieľ si stanovil minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd). Dnes predstavil iniciatívu pre zdravšie a zelenšie Slovensko a prvé tri projekty v rámci nej.

 

Maroko: Majiteľ siete kúpeľov v Marrákeši vymyslel trvalo udržateľný hamam

09.11 2016, TASR

Maroko, ktoré je do 18. novembra hostiteľom 22. zasadnutia konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC), sa snaží prispieť k zlepšeniu životného prostredia aj zmenou tradičných postupov.

Greenpeace:Odmieta dohody TTIP a CETA, z bratislavského UFO spustila transparent

26.09 2016, TASR

Desať aktivistov z environmentálnej organizácie Greenpeace zo Slovenska, Rakúska a Chorvátska vyliezlo na známu reštauráciu UFO na Moste SNP v Bratislave. Spustili z nej transparent s nápisom No TTIP vo veľkosti 2,5 krát desať metrov.

Slovenská republika smerom k zelenému hospodárstvu

19.09 2016,

Slovenská agentúra životného prostredia vydala v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR publikáciu Slovenská republika smerom k zelenému hospodárstvu.

Zelená domácnosť alebo konajme 3E – ekonomicky, environmentálne, eticky

09.09 2016,

Slovenská agentúra životného prostredia vydala v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky publikáciu Zelená domácnosť alebo konajme 3E – ekonomicky, environmentálne, eticky.

Greenpeace: Móda bez toxických látok?

26.07 2016,

Devätnásť módnych značiek, tri kategórie – Avantgarda, Vo vývoji a Faux-pas. Tak vyzerá pokračovanie projektu odstraňovania toxických látok z módneho priemyslu Detox Catwalk pod taktovkou Greenpeace. Ten už piaty rok diskutuje s módnym priemyslom a vyvíja nátlak aj na jeho dodávateľské reťazce.

V rámci slovenského predsedníctva sa v septembri uskutoční vlajkové podujatie MŽP SR

01.07 2016, MŽP SR

V rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ organizuje Ministerstvo životného prostredia SR medzinárodnú konferenciu Prechod na zelené hospodárstvo T2gE – Transition to the Green Economy.

Plytvanie potravinami

14.10 2015,

„V Európe ročne vyhodíme asi 100 miliónov ton potravín, to je naozaj veľmi veľa. Ak nezmeníme náš prístup tak toto číslo stúpne do roku 2020 na 120 miliónov ton ročne.  Európa tým každý rok stráca približne 200 miliárd eur. Potrebujeme prijať opatrenia, ktoré pomôžu znížiť plytvanie potravinami a prispejú k šetreniu nákladov, prírodných zdrojov, ale aj životného prostredia,” uviedol Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Štúdia: EÚ vyhodí 22 miliónov ton potravín ročne a Británia je najväčší vinník

12.08 2015, TASR

Európska únia vyhodí približne 22 miliónov ton potravín ročne a Británia ich vyhodí najviac, uvádza sa v štúdii výskumníkov podporovaných Európskou komisiou. Štúdia, zverejnená dnes v časopise Environmental Research Letter, sa zaoberá údajmi zo šiestich krajín - na základe nich analyzuje, o koľko zo zdrojov vody a dusíka prichádza EÚ vyhadzovaním potravín spotrebiteľmi.