Zelené verejné obstarávanie nemusí byť drahšie, tvrdia analytici

06.03 2018, TASR

Bratislava, 5. marca - Snaha o šetrenie životného prostredia vo verejnej správe nemusí pre štát znamenať vyššie náklady. Vyplýva to z analýzy Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) pri ministerstve životného prostredia.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016

20.12 2017,

Predkladaná Správa o stave životného prostredia Slovenskej republiky v roku 2016 informuje a hodnotí v akom stave je životné prostredie na Slovensku a v ktorých oblastiach dochádza k pozitívnym zmenám.

VIANOCE – skúsme ich prežiť tentoraz bez zbytočných odpadov

20.12 2017,

Vianoce sú najkrajším a najočakávanejším sviatkom roka. Čoraz viac sa však stávajú aj sviatkami veľkej spotreby. Veľa ľudí sa pozastavuje nad tým, že vianočné reklamy a vianočná výzdoba sa v obchodoch  objavia už v októbri. Málokto sa ale zamyslí, ako by mohol on osobne prispieť k tomu, aby boli Vianoce menej konzumné.

Drevené výrobky a papier možno podľa ochranárov nakupovať aj ekologicky

04.12 2017, TASR

Bratislava, 4. decembra - Aj spotrebitelia môžu podľa ochranárov pomôcť zastaviť drancovanie lesov. V dôsledku nelegálnej ťažby každé dve sekundy zmizne zo zeme plocha lesa o rozlohe futbalového ihriska. Radia preto u predajcov hľadať výrobky s označením FSC.

M. Hastings: Až 50 % jedla a tovarov z obchodov a reštaurácií končí ako odpad

04.12 2017, TASR

Bratislava, 3. decembra - Lord Michael Hastings je členom Snemovne lordov a patrí medzi 100 najvplyvnejších ľudí tmavej pleti vo Veľkej Británii. Na konferencii v Bratislave, kam prišiel na pozvanie nadácie Pontis, hovoril o cieľoch udržateľného rozvoja a príležitostiach, ktoré predstavujú pre biznis.

M. Haluš: Máme veľký potenciál vytvoriť viac hodnoty z už dostupných zdrojov

07.11 2017, TASR

Bratislava, 6. novembra - Najväčší potenciál na zvýšenie zdrojovej efektivity hospodárstva, v ktorej Slovensko zaostáva za priemerom Európskej únie, má byť v odpadovom hospodárstve, materiálovo a energeticky náročných sektoroch a v hospodárení s drevom.

V materiálovej efektivite Slovensko zaostáva, ukázala štúdia IEP a OECD

07.11 2017, TASR

Bratislava, 6. novembra - Slovensko v materiálovej efektivite zaostáva za priemerom Európskej únie. Ak by bola naša ekonomika schopná produkovať "viac" pri menšej spotrebe materiálov, pomohlo by to životnému prostrediu a znížila by sa aj závislosť na dovoze surovín.

Témou workshopu v Košiciach bude zamestnávanie Rómov v zelenej ekonomike

15.08 2017, TASR

Košice, 13. augusta - Zástupcovia samospráv a neziskových organizácií sa v Košiciach podelia o svoje priaznivé skúsenosti so zamestnávaním Rómov v zelenej ekonomike. Na workshope, ktorý sa uskutoční v utorok (15.8.) v Teledome na Timonovej ulici, okrem nich vystúpia i odborníci z Nórska.

ČR: Dotačný program "Dešťovka" pripravuje Čechov na možné obdobie sucha

29.05 2017, TASR

Ministerstvo životného prostredia ČR spustilo dotačný program "Dešťovka" v hodnote 100 miliónov českých korún (cca 3,8 milióna eur). Je určený najmä pre ľudí z oblastí zasiahnutých suchom, ktorí si môžu už oddnes podať žiadosť o dotáciu. Jedna domácnosť môže získať financie v hodnote až 105.000 českých korún (cca 3970 eur), uviedla televízia ČT24.