Vo viacerých obciach Prievidzského okresu začnú s prácami na ich odkanalizovaní

24.03 2017, TASR

Vo viacerých obciach Prievidzského okresu by mali v blízkom období začať dodávatelia s prácami na výstavbe kanalizácií. Pre TASR to dnes potvrdil Marek Žabka, investičný riaditeľ Stredoslovenskej vodárenskej spoločnosti (StVS), a.s., so sídlom v Banskej Bystrici.

Envirorezort si pripomína Svetový deň vody, tie odpadové sú problémom aj v SR

23.03 2017, TASR

Na Slovensku je stále veľa obydlí s domovými žumpami, z ktorých je ich obsah vypúšťaný trativodmi do cestných rigolov a obecných potokov, čím sa výrazne znehodnocuje životné prostredie.

Indickým riekam Ganga a Jamuna priznal súd štatút živých tvorov

22.03 2017, TASR

Súd v indickom štáte Uttarákhand vyhlásil v pondelok veľrieku Ganga a jeden z jej najväčších prítokov Jamuna za živé tvory, čo má zabrániť ďalšiemu nárastu ich znečistenia. Obe rieky týmto rozhodnutím získali rovnaké práva ako ľudia, čo znamená, že k ich poškodzovaniu by sa malo pristupovať ako ku spôsobovaniu ujmy človeku.

Nižný Hrušov: Kyjovský potok pri obci stále pení

17.03 2017, TASR

Kyjovský potok pri obci Nižný Hrušov vo Vranovskom okrese stále pení. Ako pre TASR uviedol starosta Ján Fenčák, situácia sa oproti minulému týždňu upokojila. „To penenie nie je také akútne ako pred týždňom vo štvrtok (9. 3.), ale potok stále pení,“ vysvetlil s tým, že do pondelka (13. 3.) obec nedostala žiadnu informáciu od inšpekcie životného prostredia v tejto súvislosti, preto o ňu v pondelok požiadala e-mailom. „Do dnešného dňa sme nedostali žiadnu odpoveď ani elektronicky, ani poštou,“ doplnil.

Z kanalizácie robia nezodpovední ľudia smetisko

16.03 2017,

Ľudia často z nevedomosti alebo nezodpovednosti  vypúšťajú do verejnej kanalizácie aj odpadové vody, ktoré obsahujú to, čo tam nepatrí. Napríklad, splachujú zvyšky jedál, pričom tie môžu spôsobiť, že pritiahnu potkany a to nie je nič príjemné. Jedlo ale nie je jediné, čo do kanalizácie nepatrí.
 

Pri mimoriadnej kontrole vypúšťania vôd Fortischemom SIŽP nedostatky nezistila

13.03 2017, TASR

Pri mimoriadnej kontrole, ktorá bola zameraná na nakladanie s vodami spoločnosťou Fortischem v Novákoch, nezistila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) prekročenie koncentračných hodnôt znečistenia odpadových vôd.

Uzavretá skládka komunálneho odpadu pri Veternej Porube presakuje

09.03 2017, TASR

Predčasne uzatvorená veľkokapacitná skládka komunálneho odpadu pri obci Veterná Poruba presakuje. Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč hovorí o ohrození životného prostredia. Priesakové kvapaliny totiž vytekajú do miestneho potoka, odkiaľ sa dostávajú až do Váhu.

Maďarsko: Záplavová vlna s ľadovými kryhami priplavila obrovské množstvo smetí

01.03 2017, TASR

Topiaci sa ľad na maďarskom toku rieky Tisa zdvihol hladinu a následne voda strhla so sebou obrovské množstvo smetí z brehov, píše dnes spravodajský server privatbankar. hu.

Bešeňová: Obyvatelia vyhrali boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne

22.02 2017, TASR

Obyvatelia dolnoliptovskej obce Bešeňová neďaleko Ružomberka vyhrali niekoľkoročný boj proti výstavbe malej vodnej elektrárne na rieke Váh. Definitívne ju zamietlo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR s odôvodnením, že Váh je od Bešeňovej po Kraľovany chránený ako územie európskeho významu.

Krupina: Na potoku Kltipoch chcú zrealizovať protipovodňové opatrenia

22.02 2017, TASR

Protipovodňové preventívne opatrenia na krupinskom potoku Kltipoch, chcú zrealizovať tamojšie Mestské lesy. Na území dochádza totiž počas väčších zrážok a letných búrok k zaplavovaniu miestnych komunikácií, nižšie položených domov a záhrad.