Trnava: Skupina študentov navrhla spôsob zadržiavania vody toku riečky Trnávky

11.12 2017, TASR

Trnava, 10. decembra - Skupina študentov z Bratislavy v piatok a sobotu (8. - 9. 12.) skúmala a navrhla spôsob zadržiavania vody toku riečky Trnávky na území mesta Trnava, ktoré sa prihlásilo do 3. ročníka súťaže Pre vodu.

Malacky: Do mestského potoka unikli neznáme látky, analyzujú sa vzorky

11.12 2017, TASR

Bratislava/Malacky, 9. decembra - Malackí a bratislavskí hasiči pred piatkovou (8. 12.) polnocou zasahovali pri úniku neznámych látok do malackého potoka Malina na Priemyselnej ulici v Malackách. Ide o lokalitu v blízkosti priemyselného parku na okraji mesta.

NRSR: Posilnenie ochrany vody na Slovensku je v druhom čítaní

30.11 2017, TASR

Bratislava, 29. novembra - Ochrana vody na Slovensku sa má výrazne posilniť. Ministerstvo životného prostredia SR si to sľubuje od zmien vo vodnom zákone a v zákone o vodovodoch a kanalizáciách, ktoré v stredu poslanci NR SR posunuli do druhého čítania.

Greenpeace opäť odoberal vzorky z rieky Nitra, aby zistil stav jej znečistenia

30.11 2017, TASR

Partizánske, 29. novembra - Pracovníci mimovládnej organizácie Greenpeace tento týždeň opätovne odoberajú vzorky z rieky Nitra, aby zistili stav jej znečistenia. V stredu tak urobili v Partizánskom, kde tamojšia samospráva plánuje s mimovládnou organizáciou v tejto súvislosti uzavrieť aj memorandum o spolupráci.

Bratislavská Vrakuňa nie je spokojná s riešením problému s chemickou skládkou

24.11 2017, TASR

Bratislava, 22. novembra – Bratislavská mestská časť Vrakuňa nie je spokojná, ako štát rieši problém tunajšej skládky bývalých Chemických závodov Juraja Dimitrova. Proces sanácie sa podľa samosprávy posúva do roku 2018 a to aj napriek tomu, že táto skládka patrí medzi celoslovenské priority a so sanáciou sa malo začať už na jeseň minulého roka.

Portugalsko trápia extrémne suchá, zvažujú obmedzenie dodávok vody

22.11 2017, TASR

Lisabon, 21. novembra - Portugalsko zažíva doposiaľ najväčšie suchá a úrady preto zvažujú obmedzenie nočných dodávok vody. Informovala o tom agentúra AP. Podľa úradov 94 percent pevninského územia Portugalska sužujú "extrémne" suchá.

StVS zabezpečí verejnú kanalizáciu v ďalších troch obciach okresu Prievidza

13.11 2017, TASR

Nedožery-Brezany, 10. novembra - Stredoslovenská vodárenská spoločnosť (StVS), a. s., Banská Bystrica plánuje v ďalších troch obciach Prievidzského okresu vybudovať verejnú kanalizáciu. Dodávateľa prác za viac ako 15 miliónov eur v Nedožeroch-Brezanoch, Lazanoch a Porube už vybrala cez verejnú súťaž.

Vláda: Ochrana vody na Slovensku sa má posilniť

09.11 2017, TASR

Bratislava, 8. novembra - Ochrana vody na Slovensku sa má výrazne posilniť. Ministerstvo životného prostredia SR si to sľubuje od zmien vo vodnom zákone a v zákone o vodovodoch a kanalizáciách, ktoré v stredu schválila vláda.

Nemecko: Rakovinotvorná chemikália PFOA robí starosti v Bavorsku

08.11 2017, TASR

Burghausen, 8. novembra - Vzorky krvi obyvateľov obce Emmerting neďaleko Burghausenu v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko obsahovali enormne vysoké hodnoty pravdepodobne rakovinotvornej chemikálie PFOA.