Video súťaž: predstavte ostatným svoje ekologické opatrenia

11.12 2017,

Ako ste dnes išli do práce alebo do školy? Autom, na bicykli alebo verejnou dopravou? Každý deň prijímame rozhodnutia, ktoré môžu mať vplyv na životné prostredie. Niektorými z nich sa vedome usilujeme prispieť k tomu, aby sme žili v čistejšom a zdravšom prostredí. Video súťaž s názvom I LIVE GREEN (Žijem ekologicky), ktorú organizuje Európska environmentálna agentúra (EEA) a jej sieť partnerov, vyzýva všetkých Európanov, aby predviedli svoju kreativitu a predstavili svoje opatrenia v prospech životného prostredia. Najlepšie video príspevky budú finančne odmenené.

Trnava: Skupina študentov navrhla spôsob zadržiavania vody toku riečky Trnávky

11.12 2017, TASR

Trnava, 10. decembra - Skupina študentov z Bratislavy v piatok a sobotu (8. - 9. 12.) skúmala a navrhla spôsob zadržiavania vody toku riečky Trnávky na území mesta Trnava, ktoré sa prihlásilo do 3. ročníka súťaže Pre vodu.

Medzi stromami v bratislavskej Karlovej Vsi dominuje javor, lipa i orech

11.12 2017, TASR

Bratislava, 10. decembra – Javory, lipy, ale aj orechy či slivky. To sú stromy, ktoré sú najčastejšie zastúpené medzi drevinami na území bratislavskej Karlovej Vsi. Mestská časť zmapovala zeleň na svojom území pre potreby Akčného plánu zelenej infraštruktúry, ktorý pripravuje v rámci projektu PERFECT.

L. Mikuláš: LVS upozorňuje na prevenciu proti zamŕzaniu vody v potrubí

06.12 2017, TASR

Liptovský Mikuláš, 5. decembra – Silné mrazy vlani na prelome decembra a januára spôsobili mnohým odberateľom Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS) problémy, voda v prípojkách im zamrzla a ostali dlhší čas bez nej.

HaZZ: Za jeden deň zachraňovali hasiči v TSK tri srnky uviaznuté v oplotení

06.12 2017, TASR

Trenčín, 5. decembra – Tri srnky uviaznuté v oploteniach zachraňovali v pondelok (4.12.) na troch rôznych miestach príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Košice: Na Filozofickej fakulte UPJŠ organizujú zbierku pre zvierací útulok

04.12 2017, TASR

Košice, 3. decembra - Predvianočnú dobročinnú zbierku pre košický útulok opustených zvierat organizujú Študentská rada a Katedra aplikovanej etiky Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (FF UPJŠ) v Košiciach.

Splnomocnenec A. Marcinčin podporuje dialóg s aktivistami za My sme les

28.11 2017, TASR

Prešov, 27. novembra – Splnomocnenec vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin sa stretol s iniciátormi kampane My sme les. Ústrednou témou ich rokovania bola situácia v národných parkoch na Slovensku a jej možné dosahy nielen na ochranu prírody, ale aj na rozvoj regiónov.

B.Bystrica: Jaskyne Slovenského krasu majú svoju zberateľskú mincu

16.11 2017, TASR

Banská Bystrica, 15. novembra - Jaskyne Slovenského krasu majú svoju zberateľskú mincu. Mincu v nominálnej hodnote 100 eur s tematikou Svetové prírodné dedičstvo – Jaskyne Slovenského krasu uviedli do obehu v stredu v Banskej Bystrici. Zlatá minca pripomína najväčšie krasové územie v strednej Európe s najväčším počtom jaskýň a priepastí.

Bojnice: V zoo pribudli kengury tmavochvosté

14.11 2017, TASR

Bojnice, 13. novembra - Kolekciu cicavcov v Národnej zoologickej záhrade v Bojniciach doplnili kengury tmavochvosté. Nový druh chovajú v slovenských zoo po prvý raz v histórii, informovala v pondelok hovorkyňa zoologickej záhrady v Bojniciach Simona Kubičková.

V košickej zoo zvieratám servírovali tekvice z Týždňa duchov

07.11 2017, TASR

Košice, 6. novembra - V košickej zoo v pondelok zvieratám servírovali tekvice, ktoré zdobili areál. V rámci Týždňa duchov, ktorý sa tam konal koncom októbra, ich vyrobili žiaci základných škôl.