Malinovskí turisti si vzali pod patronát náučný chodník o ryžovaní zlata

26.04 2017, TASR

Turisti z podhorskej hornonitrianskej obce Malinová v okrese Prievidza si v tomto roku zobrali pod patronát náučný chodník k takzvaným kamenným moriam. Sú totiž pozostatkom po ryžovaní zlata nad dedinou v minulých storočiach.

Na námestí vo Zvolene vytvorili rekordnú lesnú mandalu

24.04 2017, TASR

Lesnú mandalu s rozlohou 24,64 štvorcového metra, zapísali v piatok 21. apríla do Slovenskej knihy rekordov. Do tvorby mandaly sa v rámci otvorenia Lesníckych dní zapojilo približne 800 ľudí.

Do Holandska dorazil z Číny párik mláďať pánd veľkých

13.04 2017, TASR

Dve mláďatá pánd veľkých sa pripravujú na nový život v zoologickej záhrade v Holandsku po dlhej ceste lietadlom z Číny. Na letisko Amsterdam-Schiphol dorazili v stredu večer.

V. Tatry: Na území TANAP-u rozkvitli kvety, medzi nimi aj podbeľ liečivý

11.04 2017, TASR

S príchodom jari vyrástlo spod snehu aj na území Tatranského národného parku (TANAP) vo Vysokých Tatrách viacero druhov rastlín. Snežienky, poniklece, šafrany alebo deväťsily. Riaditeľ Správy TANAP-u Pavol Majko uviedol, že v priekopách, na okrajoch ciest, ale aj rumoviskách sa nachádzajú drobné žlté kvety známe ako podbele liečivé.

Irak: Z mósulskej zoo záchranári previezli do Jordánska posledné dve zvieratá

11.04 2017, TASR

Posledné dve chradnúce zvieratá z mósulskej zoologickej záhrady v Iraku - leva menom Simba a medvedicu nazývanú Lula - previezli letecky v pondelok do Jordánska, kde sa o nich postará charitatívna organizácia Four Paws International.

Do Holandska čoskoro dorazia dve pandy z Číny

11.04 2017, TASR

Dve pandy z čínskej provincie S'-čchuan očakávajú v ich novom domove v Holandsku. Obe pandy, samček Sing-ja i samička Wu-wen, majú po tri a pol roka a do Holandska ich poslali z pandieho rozmnožovacieho a výskumného centra v národnej prírodnej rezervácii Wo-lung, oznámila čínska štátna televízia CCTV.

Bošáca: Tretí najkrajší strom Európy zastrešuje plejádu prastarých odrôd ovocia

03.04 2017, TASR

Nadviazať na tradičné ovocinárstvo v Bošáckej doline sa pokúša obec Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom v spolupráci s občianskym združením (OZ) Pangaea. Je to projekt zameraný na ľudí a ovocné stromy, teda spojenie človeka s ovocným stromom. V posledných dvoch rokoch v celej doline vysadili okolo 500 ovocných stromov.

Podolínec: Zber parožia jelenej zveri je zakázaný, varujú poľovníci

21.03 2017, TASR

V posledných týždňoch dochádza k zhadzovaniu parožia u jelenej zveri. Zber takzvaných zhodov je však na Slovensku zakázaný. Informuje o tom Poľovnícke združenie Javor z Podolínca.

Nadácia podnikateľa Tompkinsa darovala Čile pozemky pre národné parky

20.03 2017, TASR

Vdova po americkom miliardárovi Douglasovi Tompkinsovi, ktorý založil odevné značky The North Face a Esprit, odstúpila čilskej vláde 407. 625 hektárov pôdy, čo je približne rozloha Švajčiarska.

Čo pre vás znamená príroda? Prebieha fotografická súťaž NATURE@work

16.03 2017,

Príroda sa urputne snaží chrániť a podporovať náš každodenný život, čo je často nedoceňovaná skutočnosť. Zohráva však kľúčovú úlohu, keďže poskytuje čistý vzduch a pitnú vodu, oblečenie, potraviny a suroviny, ktoré používame na stavbu príbytkov. Menej viditeľný je okrem iných aj prínos, ktorým príroda prispieva k zmierňovaniu účinkov zmeny klímy. S cieľom poukázať na významnú úlohu, ktorú príroda zohráva v našom živote, vám Európska environmentálna agentúra (EEA) prostredníctvom fotografickej súťaže s názvom NATURE@work ponúka možnosť predstaviť váš pohľad na to, čo pre vás znamená príroda.