Podolínec: Zber parožia jelenej zveri je zakázaný, varujú poľovníci

21.03 2017, TASR

V posledných týždňoch dochádza k zhadzovaniu parožia u jelenej zveri. Zber takzvaných zhodov je však na Slovensku zakázaný. Informuje o tom Poľovnícke združenie Javor z Podolínca.

Nadácia podnikateľa Tompkinsa darovala Čile pozemky pre národné parky

20.03 2017, TASR

Vdova po americkom miliardárovi Douglasovi Tompkinsovi, ktorý založil odevné značky The North Face a Esprit, odstúpila čilskej vláde 407. 625 hektárov pôdy, čo je približne rozloha Švajčiarska.

Čo pre vás znamená príroda? Prebieha fotografická súťaž NATURE@work

16.03 2017,

Príroda sa urputne snaží chrániť a podporovať náš každodenný život, čo je často nedoceňovaná skutočnosť. Zohráva však kľúčovú úlohu, keďže poskytuje čistý vzduch a pitnú vodu, oblečenie, potraviny a suroviny, ktoré používame na stavbu príbytkov. Menej viditeľný je okrem iných aj prínos, ktorým príroda prispieva k zmierňovaniu účinkov zmeny klímy. S cieľom poukázať na významnú úlohu, ktorú príroda zohráva v našom živote, vám Európska environmentálna agentúra (EEA) prostredníctvom fotografickej súťaže s názvom NATURE@work ponúka možnosť predstaviť váš pohľad na to, čo pre vás znamená príroda.

Nitra: Úrad ľuďom bezplatne vyšetrí vzorky vody zo studní

16.03 2017, TASR

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bude pri príležitosti Svetového dňa vody vykonávať bezplatné rozbory vody zo studní. Ľudia, ktorí majú pochybnosti o kvalite svojho vodného zdroja, môžu vzorky vody priniesť 22. marca na oddelenie zdravotnej výchovy RÚVZ.

L. Hrádok: Francúzski študenti na Liptove spoznávali minerálne pramene

15.03 2017, TASR

Skupinka 15 francúzskych študentov v sprievode svojich troch pedagógov a nových priateľov zo Strednej odbornej školy lesníckej a drevárskej v Liptovskom Hrádku spoznávala v uplynulých dňoch v rámci medzinárodného projektu Erasmus+ termálne vody a kúpele na Liptove.

Malta: V dôsledku víchrice sa do mora zrútil vyhľadávaný vápencový oblúk

09.03 2017, TASR

Populárny symbol Malty - skalný oblúk známy ako Azure Window (Azúrové okno) sa dnes pre silný vietor s dažďom zrútil do mora. Maltský premiér Joseph Muscat to označil za bolestnú stratu, uviedla spravodajská stanica BBC.

V. Tatry: Pomocou fotopascí natočil TANAP dokument o živote rysov

06.03 2017, TASR

Správa Tatranského národného parku (TANAP) ponúka návštevníkom svojej internetovej stránky možnosť pozrieť si nový filmový dokument o monitoringu rysov.

Mykológovia sa zamerajú na výskum húb v málo preskúmaných oblastiach

06.03 2017, TASR

Členovia Slovenskej mykologickej spoločnosti (SMS) pri Slovenskej akadémii vied, ktorí sa zaoberajú výskumom mykoflóry, sa v tomto roku zamerajú na mapovanie bielych miest v málo preskúmaných oblastiach Slovenska. Konštatovalo sa to na valnom zhromaždení SMS, ktoré sa uskutočnilo v utorok (28. 2.) v Bratislave.

UNESCO ocenilo manažment biosférickej rezervácie Poľana

17.02 2017, TASR

Riaditeľka Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) biosférickej rezervácie Poľana Vladimíra Fabriciusová sa stala víťazkou prestížnej Ceny Michela Batissa za rok 2017, ktorá je udeľovaná najlepším svetovým manažérom biosférických rezervácií UNESCO.

Nemecko: Z Mannheimskej zoo ukradli tučniaka jednopáseho

14.02 2017, TASR

Nemecká polícia dnes informovala o odcudzení tučniaka jednopáseho zo zoologickej záhrady v meste Mannheim na juhozápade Nemecka.