Veľká koralová bariéra má hodnotu 38 miliárd eur

27.06 2017, TASR

Veľká koralová bariéra, najväčšia sústava koralových útesov a ostrovčekov na zemeguli nachádzajúca sa pri severovýchodnom pobreží austrálskeho štátu Queensland, má hodnotu 56 miliárd austrálskych dolárov (38 miliárd eur).

CHKO-BR Poľana má tento rok celosvetovo najlepší manažment

27.06 2017, TASR

Zvolen/Detva 26. júna - Cenu Michela Batissa za celosvetovo najlepší manažment biosférickej rezervácie za rok 2017 si v uplynulých dňoch v sídle UNESCO v Paríži, prevzala riaditeľka CHKO-BR Poľana Vladimíra Fabriciusová.

Strechu Dómu sv. Štefana vo Viedni musia očistiť od machu, papradia i stromčekov

22.06 2017, TASR

Mach, papradie, ba aj menšie stromčeky sú nezvanými hosťami na streche Dómu sv. Štefana v centre Viedne, ktorí tam spôsobujú škody. Práve preto dôjde teraz k rozsiahlemu vyčisteniu strechy chrámu, vyhľadávanej turistickej lokality rakúskej metropoly, informoval tamojší verejnoprávny rozhlas ORF.

Bojnice: Kŕmeniu zvierat návštevníkmi sa zoo snaží brániť väčšou osvetou

14.06 2017, TASR

Kŕmeniu zvierat návštevníkmi sa bojnická zoologická záhrada snaží brániť väčšou osvetou. V minulosti už totiž zaznamenala i viaceré úhyny zvierat. ,,Neuvážené kŕmenie zvierat návštevníkmi môže spôsobiť zvieratám rôzne zdravotné komplikácie, či už je to bolesť brucha, ale môže to skončiť aj úhynom," vysvetlila dnes pre TASR hovorkyňa Zoo Bojnice Simona Kubičková.

UNESCO: Cenu Michela Batissa 2017 získala Vladimíra Fabriciusová

14.06 2017, TASR

Prestížnu Cenu Michela Batissa 2017 za najlepší manažment biosférickej rezervácie UNESCO 2017 si prevzala riaditeľka Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana Vladimíra Fabriciusová. Ocenenie jej udelili na 29. zasadnutí Medzinárodnej koordinačnej rady programu MAB (Man and Biosphere), ktoré tento týždeň prebieha v centrále UNESCO v Paríži.

Trojicu pánd veľkých narodených v Japonsku previezli do Číny

07.06 2017, TASR

Tri mláďatá pandy veľkej sa dnes vrátili z rodného Japonska do krajiny svojho pôvodu, Číny, v súlade s dohodou o podpore chovu tohto vzácneho zvieraťa. Pandie dvojičky s mladšou sestrou sa narodili a žili v zoologickej záhrade Wakajama Adventure World v južnom Japonsku.

Slovenskí mladí enviroreportéri triumfovali na medzinárodnom fóre

06.06 2017, TASR

Štyri prvenstvá a dve druhé miesta získali slovenskí mladí reportéri pre životné prostredie na prestížnej medzinárodnej environmentálnej súťaži Nadácie pre environmentálne vzdelávanie v Kodani. Slovensko sa v konkurencii mladých reportérov zo 16 krajín sveta stalo najúspešnejšou krajinou.

Konferencia OSN o zmene klímy bude v r. 2018 v poľských Katoviciach

05.06 2017, TASR

Poľské mesto Katovice bolo vybrané za dejisko budúcoročnej konferencie OSN o zmene klímy. V Poľsku to spoločne oznámili minister životného prostredia Jan Szyszko a výkonná tajomníčka Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC) Patricia Espinosová.

Agresívne vrany útočiace na ľudí si vynútili dočasné uzavretie parku v Linzi

05.06 2017, TASR

Park Keplerovej kliniky v hornorakúskom Linzi museli na tri týždne uzavrieť. Dôvodom je prítomnosť agresívnych vrán, ktoré tam chrániac svoje hniezda prenasledovali a zaútočili na ľudí.

V Británii sa až do konca júna koná veľké sčítanie včiel

01.06 2017, TASR

V Británii sa až do 30. júna koná veľké sčítanie včiel, ktorého cieľom je okrem ich početnosti zistiť aj zdravotný stav včelstiev.