AP: Žirafe dali monitorovacie zariadenie - vyzerá ako bežec s čelovou lampou

20.04 2018, TASR

Berlín, 18. apríla - Žirafu v berlínskej zoologickej záhrade vystrojili monitorovacím zariadením, ktoré má pomôcť vedcom dozvedieť sa viac o jej zvykoch. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na stredajšie oznámenie zoo.

Vysoké Tatry: Orlica Anička sa vrátila späť na Slovensko, stihla sa už aj páriť

20.04 2018, TASR

Vysoké Tatry, 19. apríla – Samička orla krikľavého, známa pod menom Anička, sa po roku opäť vrátila domov na Slovensko. Riaditeľ Správy Tatranského národného parku (TANAP) Pavol Majko pre TASR uviedol, že pravdepodobne priletela pod Tatry v utorok (17. 4.), keď ju ochranári prvýkrát spozorovali.

Snina: Cieľom semienkovne je uchovávať zdravé rastliny podľa tradície predkov

18.04 2018, TASR

Snina, 16. apríla - Myšlienka o šírení a uchovávaní zdravých semien, rastlín a plodín tak, ako to kedysi robili naši starí rodičia. To je hlavný cieľ novej Semienkovne Snina. V priestoroch miestneho kaštieľa ju otvoria v piatok 20. apríla o 16.00 h.

Košice: V zoo dočasne ukončili chov tamarína pinčieho

16.04 2018, TASR

Košice, 15. apríla – V košickej zoologickej záhrade tento týždeň po takmer 17 rokoch ukončili chov opičiek - tamarína pinčieho. Tri samičky - matku a dve odrastené mláďatá - previezli do Základnej školy a Materskej školy Maximiliána Hella v Banskej Štiavnici, kde budú na ich chov naďalej dohliadať.

Vieska nad Žitavou: Ambrózyho dni otvoria letnú sezónu v Arboréte Mlyňany

16.04 2018, TASR

Vieska nad Žitavou, 15. apríla – Ambrózyho dni otvoria tohtoročnú sezónu v Arboréte Mlyňany v okrese Zlaté Moravce. Počas víkendu 5. a 6. mája sú pre návštevníkov pripravené vystúpenia hudobných, speváckych a folklórnych skupín, prehliadky parku s odborným výkladom i tvorivé dielne pre deti, informovali pracovníci arboréta.

Demänovská Dolina: Úpravňu Jasná zmodernizovali, jej kapacita sa zdvojnásobí

12.04 2018, TASR

Demänovská Dolina, 11. apríla – Úpravňa Jasná, ktorá bola po viac ako polstoročí služby obyvateľom a turistom v Demänovskej Doline technicky zastaraná, sa dočkala rekonštrukcie. Generálny riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS) Marián Lesanský informoval, že jedným z dôvodov renovácie bola potreba zvýšiť bezpečnosť zásobovania obyvateľstva vodou.

Maďarsko: V okolí Balatonu sa čoskoro začne s biologickou ochranou pred komármi

12.04 2018, TASR

Balatonfüred, 11. apríla - V dňoch 16. - 17. apríla sa začne v okolí ,,maďarského mora" - jazera Balaton - s biologickou ochranou pred komármi. V prípade nepriaznivého počasia v stanovenom termíne sa tak stane o čosi neskôr, a to 18. - 19. apríla. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra MTI s odvolaním sa na zdroje z práce koordinujúceho Balatonského zväzu.

J.Bryde: Ľudia chodia na polárne expedície,aby mali zážitok ako prví objavitelia

11.04 2018, TASR

Bratislava, 8. apríla - Expedície do polárnych oblastí sú dostupné pre čoraz viac ľudí, ktorí chcú zažiť pocit, aký mali prví dobyvatelia pólov.

Aljaška: Samica losa dupla mužovi na nohu za to, že ju kopol

11.04 2018, TASR

Anchorage, 7. apríla - Muž utrpel zranenie severne od mesta Anchorage v americkom štáte Aljaška, keď mu samica losa, ktorú kopol, surovosť vrátila a šliapla mu na nohu. V piatok o tom informovali štátni predstavitelia.

Jar je ideálny čas na pozorovanie vtákov, veľa ich je aj v okolí ľudských obydlí

03.04 2018, TASR

Bratislava, 2. apríla – Počas jarných dní sa dá pozorovať asi najväčšie množstvo vtákov. Na Slovensku žije aj viacero výnimočných vtákov, napríklad sova, ktorá dorastá len do veľkosti vrabca, alebo najťažší európsky lietajúci vták.