V Teheráne zostanú všetky školy v utorok zavreté pre smogové znečistenie

06.02 2018, TASR

Teherán, 5. februára - Všetky školy v iránskom hlavnom meste Teherán zostanú v utorok v súvislosti s mimoriadne vysokým stupňom znečistenia ovzdušia zatvorené. Informovala o tom v pondelok iránska štátna televízia.

J. Božik: MŽP by malo určiť limity pre vinylchlorid a arzén v povrchových vodách

05.02 2018, TASR

Partizánske, 2. februára - Ministerstvo životného prostredia SR má určiť limity znečistenia pre vinylchlorid a arzén v povrchových vodách. Vyzval ho na to primátor Partizánskeho Jozef Božik, ktorý v tejto súvislosti odoslal ministrovi životného prostredia Lászlóovi Sólymosovi (Most-Híd) i otvorený list.

ÚVZ: O atrazíne sme boli informovaní v decembri, začalo sa konať

05.02 2018, TASR

Bratislava, 2. februára - Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dunajskej Strede (RÚVZ) bol o prekročení limitu pre atrazín v pitnej vode na Žitnom ostrove informovaný Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou (ZsVS), a. s., Nitra 13. decembra 2017.

Kúrenie v domácnostiach trochu inak

05.02 2018,

Napriek znižovaniu emisií znečisťujúcich látok do ovzdušia v dlhodobom časovom horizonte, a skutočnosti, že sa  situácia v kvalite ovzdušia na Slovensku  zlepšuje, stále sa vyskytujú oblasti, kde sa nedosahuje prípustná úroveň znečistenia ovzdušia.

L. Sólymos: Poslanci SaS nepoznajú problematiku, bol to výkrik do tmy

05.02 2018, TASR

Bratislava, 2. februára - Aktuálne vyhlásenia dvojice poslancov Anny Zemanovej a Ľubomíra Galka (obaja SaS) na tému výskytu pesticídu atrazín na Žitnom ostrove len podčiarkujú ich hlbokú neznalosť problematiky. A čo je ešte horšie, sú v rozpore s ich vlastnými krokmi na pôde NR SR. Pre TASR to uviedol minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd).

IEP: Kvalita ovzdušia potrebuje systémové zmeny

02.02 2018, TASR

Bratislava, 1. februára – Na riešenie smogových situácií, aké sa tento rok opakovali v Jelšave alebo Martine, sú potrebné ráznejšie systémové zmeny. Myslia si analytici z Inštitútu environmentálnej politiky (IEP) pri ministerstve životného prostredia.

Kosovo: V Prištine protestovali proti silnému znečisteniu ovzdušia

01.02 2018, TASR

Priština, 31. januára - Stovky ľudí vyzvali v stredu na proteste v kosovskej metropole Priština vládu na boj proti extrémnemu znečisteniu ovzdušia. Informovala o tom agentúra AP. Demonštranti obvinili vládu a miestne úrady z toho, že povolili nebezpečné úrovne jemných pevných častíc označovaných ako PM2,5. K protestu sa pripojili aj policajti s maskami na tvárach.

Jelšava: Podľa primátora nie je známy zdroj smogu, ktorý znečisťuje ovzdušie

26.01 2018, TASR

Jelšava, 25. januára – Problémom pri snahe o zlepšenie kvality ovzdušia v meste Jelšava v Revúckom okrese je nejasný pôvod prachových častíc, ktoré sú príčinou jeho silného znečistenia v zimnom období. Pre TASR to uviedol primátor Milan Kolesár, podľa ktorého im zatiaľ nikto s určitosťou nepotvrdil jeho zdroj.

V Británii zakazujú plastové mikroguľôčky v kozmetike

10.01 2018, TASR

Londýn, 9. januára - Britská vláda zaviedla od utorka zákaz používania plastových mikroguľôčok v kozmetike a v ďalších zmývateľných produktoch. Ide podľa nej o ,,jeden z najtvrdších zákazov na svete".

Macedónsko zaviedlo v Skopje núdzové opatrenia proti znečistenému ovzdušiu

09.01 2018, TASR

Skopje, 8. januára - Macedónske úrady dočasne poskytli bezplatnú verejnú dopravu všetkým ľuďom v hlavnom meste Skopje. Tento krok je súčasťou balíka opatrení v boji proti vysokému stupňu znečistenia ovzdušia.