Bratislava: Eco Village opäť upriami pozornosť na životné prostredie

18.05 2017, TASR

Vzbudiť záujem verejnosti o ochranu životného prostredia a ekologický prístup v mestskom prostredí je opäť cieľom zeleného trhoviska Eco Village, ktoré sa koná dnes v Bratislave. Plynárenská ulica sa tak od rána zaplní predajcami s ponukou drevených zubných kefiek, zdravých sladkostí, domácich produktov, vegetariánskej kuchyne či bio domácich potrieb.

Pripravený je aj program približujúci viaceré ekologické témy a problémy. Cieľom Eco Village je upriamiť pozornosť na aktuálne otázky súvisiace so životným prostredím. Organizátor BBC 1 Plus tak chce prebudiť v širokej verejnosti potrebu prevencie a zodpovedného prístupu ku životnému prostrediu. ,,Eco Village je výborná platforma na edukáciu, prevenciu a stretnutie s ľuďmi, ktorým nie je ľahostajný náš svet," povedal lízingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Mottom štvrtého ročníka je ,,začnime dnes". Podľa organizátorov aj malým krokom jednotlivca sa môže pomôcť k ochrane našej planéty. Ako príklad uvádzajú, ak domácnosti začnú separovať a kompostovať odpad. Pripravený pre návštevníkov je aj program približujúci viaceré ekologické témy a problémy. Dozvedieť sa viac môžu napríklad o udržateľnej móde.

Zelené trhovisko Eco Village je akcia organizovaná prvou zelenou kancelárskou budovou BBC 1 Plus v Bratislave a každoročne sa koná na Plynárenskej ulici. Súčasťou trhoviska sú predajné stánky, v ktorých si návštevníci môžu zakúpiť ekologické produkty, ručne vyrobené výrobky či zdravé občerstvenie. Verejnosť môže dnes trhovisko navštíviť od 10.00 do 18.00 h.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie