Koncom mája bude Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana

20.03 2017, TASR

Deň otvorených dverí Biosférickej rezervácie Poľana pripravujú ochranári a nadšenci prírody na sobotu 27. mája. Program, ktorý sa už dnes pripravuje, má zabaviť celé rodiny, od detí po najstarších členov.

Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková, pripravené budú napríklad turistické výstupy. ,,Jedna z trás povedie z Detvy Stavaniska cez hradisko Kalamárka až k hotelu na Poľane," priblížila hovorkyňa. Na Kalamárke bude pre návštevníkov taktiež pripravený celodenný program. Centrom viacerých sprievodných podujatí na Poľane bude pódium pre hudbu, folklórne súbory či besedu s hosťami. ,,Pri hoteli na Poľane budú na návštevníkov čakať súťaže pre mužov v pílení dreva, zábavno-náučné stanovištia pre deti s odchytom vtákov, ukážkami poľovníctva, baníctva, salašníctva, tradičných ľudových umení," uviedla. Chýbať nebudú heligonkári s programom Dajte si rozkázať a tiež rôzne stánky s občerstvením. Na celodennom programe spolupracuje Správa Chránenej krajinnej oblasti - Biosférickej rezervácie Poľana, mesto Detva, mesto Hriňová ako aj ďalšie obce, občianske združenia a firmy združené okolo Poľany v Koordinačnej rade Biosférickej rezervácie Poľana.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie