X Dovoľujem si Vás upozorniť, že na 30. 5. 2018 je plánovaná technická odstávka portálu www.enviroportal.sk.

Mimovládky upozornia na nedostatok vody

05.09 2017, TASR

Bratislava, 5. septembra - Na čoraz akútnejší nedostatok pitnej vody vo svete upozornia viaceré slovenské mimovládne rozvojové organizácie. Na podujatí Bez vody nie je život realizovanom v rámci rovnomennej kampane tak urobia v troch slovenských mestách - v Košiciach (8. 9.), Banskej Bystrici (9. 9.) a Bratislave (13. 9.).


,,Organizácie poukážu napríklad na prognózu, že v roku 2050 nebude mať štvrtina ľudí prístup k vode, na skutočnosť, že až 90 percent všetkých prírodných katastrof súvisí s týmto živlom, či na významnú súvislosť medzi zmenou klímy a rastúcou nedostupnosťou vody zvlášť pre tých znevýhodnenejších na planéte," hovorí Mária Sliacka z Platformy mimovládnych rozvojových organizácií (PMVRO), ktorá je koordinátorom podujatia.

Všetkých sedem slovenských rozvojových organizácií, ktoré sú zároveň aj členmi PMVRO - ADRA, Človek v ohrození, eRko, Nadácia Integra, SAVIO, Slovenská katolícka charita a UNICEF Slovensko - sa pri svojich projektoch v zahraničí venujú práve vode. Viac informácií o kampani a podujatiach možno nájsť na webstránke www.bezvodyniejezivot.sk.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mimovládne organizácie Podujatie Voda