Mimovládne organizácie upozornia na znižujúce sa zdroje pitnej vody

13.09 2017, TASR

Bratislava, 12. septembra - Na čoraz akútnejší nedostatok pitnej vody vo svete upozorňujú viaceré slovenské mimovládne rozvojové organizácie prostredníctvom kampane Bez vody nie je život.


Po zastávkach v Košiciach (8. 9.) a Banskej Bystrici (9. 9.) sa rovnomenné podujatie uskutoční v stredu (13. 9.) od 15.00 h v Bratislave, v blízkosti novej budovy SND. Za kampaňou stoja združenia, ktoré sú členmi Platformy mimovládnych rozvojových organizácií (PMVRO) a v rámci svojich projektov v zahraničí sa uvedenej tematike venujú. Počas kampane aj vďaka týmto skúsenostiam približujú viacero menej známych faktov o vode a našom vzťahu k nej.

,,Organizácie poukážu napríklad na prognózu, že v roku 2050 nebude mať štvrtina ľudí prístup k vode, na skutočnosť, že až 90 percent všetkých prírodných katastrof súvisí s týmto živlom, či na významnú súvislosť medzi zmenou klímy a rastúcou nedostupnosťou vody zvlášť pre tých znevýhodnenejších na planéte," vysvetľuje Mária Sliacka z PMVRO.

Viac informácií o kampani možno nájsť na stránke www.bezvodyniejezivot.sk.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie