V Slovenskom raji bude veľké jarné upratovanie

21.04 2017, TASR

Pred hlavnou turistickou sezónou bude v Národnom parku Slovenský raj veľké jarné upratovanie. Začne sa v piatok 21. apríla a organizuje ho Mikroregión Slovenský raj Sever, v ktorom sú združené obce Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce a Hrabušice.

TASR o tom informovala starostka obce Hrabušice a zároveň predsedníčka tohto mikroregiónu Jana Skokanová. Do upratovania sa zapoja skauti, turisti, vodáci, žiaci základných škôl, pracovníci aktivačných prác, ale aj dobrovoľníci. Pomoc prisľúbila i Správa národného parku Slovenský raj v Spišskej Novej Vsi a Lesná správa Spišská Nová Ves. ,,Jarné upratovanie organizujeme v Slovenskom raji pravidelne, vždy pred hlavnou turistickou sezónou. Mnohí budú možno prekvapení, ale každoročne z prírody dobrovoľníci vynesú niekoľko desiatok kilogramov odpadkov. Niektorí ľudia si prírodu zjavne nevážia," uviedla Skokanová s tým, že v roklinách našli už aj pneumatiky, plechovky, topánky či množstvo ohorkov z cigariet.

V piatok 21. apríla sa budú upratovať obce Hrabušice, Letanovce, Spišské Tomášovce a Smižany a prístupové cesty do Slovenského raja. Postarajú sa o to žiaci základných škôl a pracovníci aktivačných prác a menších obecných služieb. ,,V sobotu (22.4.) sa na upratovaní zúčastní Klub turistov zo Spišských Tomášoviec. Počas posledného aprílového víkendu (29.-30.4.) sa bude čistiť Hornád, postarajú sa o to vodáci," informovala Skokanová. Skauti z Vydrníka a Spišských Tomášoviec budú Slovenský raj čistiť 13. mája. Skládky vriec budú umiestnené na troch miestach, a to v Hrdle Hornádu, na Letanovskom mlyne a Čingove.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie