Levice: Lesníci pripravili pre deti výstavu o poľovníctve a prírode

19.05 2017, TASR

Obvodná poľovnícka komora, Okresná organizácia Slovenského poľovníckeho zväzu, Mestské kultúrne stredisko a Tekovské múzeum v Leviciach i Lesy Slovenskej republiky - Odštepný závod (OZ) Levice pripravili nadnes pre najmenších v Centre kultúry (CK) Junior aj v parku pred CK podujatie Poľovníci deťom.


,,Vo vnútri centra si môžu pozrieť mini prírodu v meste s názvom Príroda okolo nás. Vonku mali možnosť vidieť ukážky sokoliarov v podaní Základnej školy Maximiliána Hella Štiavnické Bane, uhádnuť hádanky, vypočuť si zvuky zveri, vyskúšať si pílenie dreva či skoky do diaľky, prírodninami si vyfarbovali žabu či stopy zvierat. Bola to taká mini lesná pedagogika s pracovníkmi levického lesného závodu," vyjadril sa Peter Gróf z Lesov SR, odštepný závod Levice.

V kine Junior sa premietali víťazné filmy o poľovníctve a prírode a vyhodnotila sa medzinárodná výtvarná a literárna súťaž s názvom Príroda očami detí. Výstava potrvá do 20. mája.

UPOZORNENIE: TASR k správe ponúka zvukový záznam a fotoreportáž.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie