N.Hrabovec:V obci zvolali verejné zhromaždenie venované znečisťovaniu popolčekom

11.07 2017, TASR

Nižný Hrabovec, 10. júla – Obyvateľov Nižného Hrabovca vo Vranovskom okrese znepokojuje čierny prach, ktorý sa prednedávnom usadil na fasádach ich obydlí, záhradnom nábytku, ale aj vypestovanej zelenine. V obci sa preto v utorok 11. júla o 15.00 h uskutoční verejné zhromaždenie na tému znečisťovanie životného prostredia popolčekom.


Ako TASR informovala starostka obce Katarína Špallerová, zvolali ho na základe petície, ktorú podpísalo 131 obyvateľov, ale aj na základe viacerých ústnych podnetov a sťažností. Zvýšené množstvo popolčeka pociťujú podľa jej slov najmä obyvatelia bývajúci v blízkosti drevospracujúcej továrne Bukóza Holding. Posledné väčšie znečistenie zaevidovali v noci zo 17. na 18. júna. Občania sa domnievajú, že pochádza práve zo spomínanej spoločnosti. Na stretnutie preto obec pozvala aj jej zástupcov. Zvýšené úniky prašných emisií do ovzdušia zaznamenali v Hencovciach, kde sa nachádza sídlo firmy, už aj v minulosti.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zdravie a ŽP