Na túru s Naturou začína po letných prádzninách

12.09 2017,

Milí NATURÁCI, opätovne ste si zasadli do školských lavíc. Po dvojmesačnom oddychu sa znovu začali povinnosti a to nie len pre vás, ale aj vašich učiteľov. Veríme, že aj napriek zhonu ostanete verní programu Na túru s Naturou.


V apríli minulého školského roka Slovenská agentúra životného prostredia  vyhlásila 2. kolo súťaže: Invázne druhy rastlín. Cieľom je nájsť vo vašom okolí čo najviac lokalít s inváznymi druhmi rastlín. Pomôckou je stále zverejnený zoznam s nepôvodnými 17 druhmi rastlín a to na stránke  http://snaturou2000.sk/invazne-rastliny.
Ako sme vás už v predošlých článkoch informovali, predchádzajúce kolá ste boli veľmi šikovní a usilovní. V druhom kole súťaže sa doteraz zaregistrovalo 16 prieskumných skupín, no publikovalo svoje výstupy len niekoľko z nich. Preto veríme, že nebudete zaháľať a o svojich nájdených lokalitách nás budete informovať, čím zabojujete o víťazstvo.

Tí, ktorí ešte zvažujete o súťaži, informácie potrebné k bezplatnej registrácii nájdete na http://snaturou2000.sk/registracia. Pre zapojenie do súťaže je potrebná registrácia do školského programu, ak ste sa ešte nezaregistrovali. Následne Vám budú na adresu školy zaslané metodické materiály. Ak ste zaregistrovaní už z prvého kola, v 2. kole súťaže pokračujete priamo v pridávaní nových príspevkov, pod svojim kontom z prvého kola.

Súťaž trvá do 26. októbra 2017. Pre tím prieskumníkov, ktorý nájde najviac lokalít s inváznymi druhmi rastlín, máme pripravenú špeciálnu kolektívnu cenu. Koordinátor víťazného tímu bude taktiež medzi odmenenými. Dôkladne hľadajte, publikujte a vyhrajte! Ešte raz prajeme výborný štart do nového školského roka!

Copyright © 2018

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie