Envirorezort bude potrebovať nové spôsoby financovania, tvrdí analytik

09.10 2017, TASR

Bratislava, 6. októbra - Štát by sa mal v prípade rozpočtu pre envirorezort prioritne zamerať na oblasti, v ktorých existuje najväčší priestor na zlepšenie.


,,Je to najmä kvalita ovzdušia, odpadové hospodárstvo, či dobudovanie kanalizácií," skonštatoval pre TASR Martin Haluš, šéf Inštitútu environmentálnej politiky pri ministerstve životného prostredia. Okrem toho je podľa jeho slov potrebné nájsť zdroje aj na efektívne riešenie havarijných situácií, ako napríklad zosuvy či sanácie environmentálnych záťaží. Upozornil tiež, že momentálne sú výdavky na životné prostredie z vyše dvoch tretín závislé od európskych zdrojov. ,,Po roku 2020 bude preto potrebné nájsť nové spôsoby financovania," doplnil Haluš.

Kapitola Ministerstvo životného prostredia SR má mať v roku 2018 k dispozícii celkové výdavky vo výške 193 miliónov eur. Rozpočtové prostriedky predstavujú sumu 82,2 milióna eur a výdavky Európskej únie a spolufinancovania zo štátneho rozpočtu sú v sume 111 miliónov eur, vyplýva z návrhu štátneho rozpočtu.

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR