Rusko: Riečka Molčanka sa z neznámych príčin sfarbila na červeno

31.01 2018, TASR

Ťumeň, 30. januára - Ruská riečka Molčanka v Ťumenskej oblasti nadobudla z dosiaľ nezistených dôvodov krvavočervenú farbu. Úrady z nej odobrali vzorky vody a zaslali na rozbor; výsledky budú známe do troch dní.


,,Zatiaľ sa nevie, čo to je, s ničím podobným sme sa totiž ešte nestretli," uviedla v utorok pre agentúru TASS hovorkyňa zmienenej oblasti. Miestni obyvatelia zdieľajú na sociálnych sieťach fotografie tohto nezvyčajného úkazu. Úlohou zistiť príčinu zmeny farby vody sú poverení činitelia Ťumenskej oblasti a experti z regionálnej pobočky federálneho úradu pre dohľad nad prírodnými zdrojmi (Rosprirodnadzor). Podľa tlačového vyjadrenia vodohospodárskej spoločnosti Ťumeň-Vodokanal, ktorá zabezpečuje dodávky vody do mesta Ťumeň a spravuje miestne čističky vôd, neovplyvní tento environmentálny incident zásobovanie mesta vodou. Ťumenská oblasť sa nachádza v Uralskom federálnom okruhu, v západnej časti ázijskej časti Ruska. Ťumeň je najväčším a hlavným mestom tejto oblasti, a zároveň prvým ruským sídlom východne od pohoria Ural.

 

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Voda