Deň otvorených dverí MŽP SR zatiaľ...

15.05 2018, TASR

Bratislava, 14. mája - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR opäť otvorilo svoje brány verejnosti. Na Dni otvorených dverí, ktorý sa uskutočnil v sobotu (12. 5.) na Námestí Ľudovíta Štúra v Bratislave, sa zúčastnilo približne 5000 ľudí.
Zábava i poučenie. Tak by sa dal zhrnúť bohatý program, ktorý si envirorezort v spolupráci s rezortnými organizáciami pripravil pre malých i veľkých návštevníkov. Návštevníci si mohli pozrieť ministrovu kanceláriu, vzhliadnuť vystúpenie Thomasa Puskailera, či užiť si až tri plavby loďou po Dunaji.

,,Všetkých nás teší, že stále viac ľudí prestáva byť ľahostajných k životnému prostrediu. Vnímajú ho, zaujímajú sa oň a je len dobré, že sa táto oblasť dostáva do centra záujmu" uviedol minister László Sólymos, pričom ocenil, že na DOD neváhali prísť celé rodiny vrátane detí.

Práve najmenší návštevníci neodolali príležitosti sa vyfotografovať so záchranárskou technikou, alebo nafukovacím atrakciám. Pripravené boli taktiež stánky rezortných organizácií – v ktorých sa mohli ľudia dozvedieť viac o predpovedaní počasia, alebo o živote zvierat. Stánky Národnej zoologickej záhrady Bojnice alebo Slovenskej agentúry životného prostredia preto nemali núdzu o návštevníkov. Bokom však nezostali ani ostatné organizácie a záujemci si tak mohli napríklad obzrieť zúbok mamuta alebo zatočiť kolesom šťastia.

Kultúrny program zas doplnilo napríklad interaktívne divadlo s Mici a Mňau, netradičný cirkus obrov, alebo vystúpenie kúzelníka Talostana.

TASR informoval Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP SR.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR