Žilina: Projekt Eko Friendly chce podporiť ekológiu v meste

20.03 2017, TASR

Okolie Vodného diela Žilina čistilo dnes dopoludnia niekoľko desiatok ľudí v rámci projektu Eko Friendly žilinského občianskeho združenia GoSpace.

,,Všimli sme si, že v Žiline sa hromadí veľa odpadu a nepáči sa nám to. Rozhodli sme sa nejako zakročiť a chceme ten odpad zo Žiliny odstrániť. Máme občianske združenie GoSpace, ktoré organizuje rôzne projekty. Náš druhý projekt je Eko Friendly, ktorým chceme podporiť ekológiu v Žiline," povedal pre TASR organizátor projektu Eko Friendly Žilina Karol Haas.

Projekt Eko Friendly podporuje aj poslankyňa žilinského mestského zastupiteľstva Iveta Martinková. ,,Ide mi o čistotu, výchovu a o príklad. Nie som naladená donekonečna zbierať smeti po druhých. Chceme vychovávať a snažím sa do toho zapojiť školy. Neskutočne vítam aktivitu týchto mladých ľudí a som rada, že som sa k nim mohla pripojiť. Vodné dielo je krásna oblasť Žiliny, treba si ju vážiť. Musíme tam mať čisto a o to sa snažíme," uviedla Martinková.

 

Copyright © TASR 2018
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Odpady